Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Питане за трансплантация на мотор от Фиат Купе в 155

  1. #16
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В крайна сметка след като прочетох написаното в последното мнение, се чудя защо направо да не си купиш едно "купе" турбо и да си го ревизираш перфектно мотора с парите дето си готвил за трансплантацията...

    Само да добавя, къде е предимството на BRAVO HGT:
    • Окачването му ( полуоски, шенкелите с главините, спирачни апарати, амортисьорите и носачи ) са 1:1 като тези във FIAT COUPE TURBO 16V ! Така, че спестява малко от разходите.
    • По-леко със 100+ кила (стандартно пълно оборудвано).
    • по ме кефи от КУПЕ-то (личен вкус)
    Колегата вече сам трябва да реши , дали ще иска да си направи друга кола само "за кеф". Или кеф-а ще си го вгради в Алфата.
    Е има и 3ти вариант ... да си осигури друга кола за да е ежедневка, и вече алфата да си я прави "Кучка" (ама да види предния ми пост)

    Така, че като го измисли да споделя
    Поздрави.
    Last edited by Tonimir; 28-09-2011 at 19:46.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by tonimeer View Post
    Само да добавя, къде е предимството на BRAVO HGT:
    • Окачването му ( полуоски, шенкелите с главините, спирачни апарати, амортисьорите и носачи ) са 1:1 като тези във FIAT COUPE TURBO 16V ! Така, че спестява малко от разходите.
    • По-леко със 100+ кила (стандартно пълно оборудвано).
    • по ме кефи от КУПЕ-то (личен вкус)

    Колегата вече сам трябва да реши , дали ще иска да си направи друга кола само "за кеф". Или кеф-а ще си го вгради в Алфата.
    Е има и 3ти вариант ... да си осигури друга кола за да е ежедневка, и вече алфата да си я прави "Кучка" (ама да види предния ми пост)

    Така, че като го измисли да споделя
    Поздрави.
    Колега измислил съм го вече,купето е мое,мои приятел авто-тенекиджия е заинтересован от него от което аз ще изкарам някои лев в случая.Не желая да карам купе алфата ми е перфектна и ме кефи повече,затова и исках смяна на двигателите.
    Last edited by juliano155; 29-09-2011 at 11:18.

  3. #18
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    Quote Originally Posted by juliano155 View Post
    Колега измислил съм го вече,купето е мое,мои приятел авто-тенекиджия е заинтересован от него от което аз ще изкарам някои лев в случая.Не желая да карам купе алфата ми е перфектна и ме кефи повече,затова и исках смяна на двигателите.
    Еми щом си решил и това искаш , давай на ход!

    Ето това ще ти трябва (главно) от донора:
    Quote Originally Posted by tonimeer View Post
    КОЛКОТО ДО ВЪПРОСА КАКВО ЩЕ ТИ ТРЯБВА ...

    отговора е кратък и ясен: "ВСИЧКО под капака на КУПЕ-то" !


    Изреждам:
    1. Мотор.
    2. Ск. кутия.
    3. Жилата на ск. лост.
    4. Тунела на ск. лост със самия лост.
    5. Полуоски.
    6. Шенкелите с главините. (може и да вземеш дисковете със спирачните апаратаи /малко са по-хубави от LUCAS апаратите на 155цата).
    7. Амортисьорите (по големи шенкели има КУПЕ-то)
    8. Желателно и РАДИАТОР-а! С двата винтелатора!
    9. Климатика го махаш от АЛФА-та и слагаш системата от КУПЕ-то (КУПЕ-то има различно разпределение и различен компресор, но моето мнение, че за кола резачка не ти трябва климатик).
    10. Турбо пътища
    11. Кулъра (с поставката му)
    12. Масления радиатор (с поставката му).
    13. Снопа с кабели на мотора (естествено с ECU-то).
    14. Бензиновата помпа от КУПЕ-то! (желателно)
    За други работи не се сещам, може да има някой други дреболии, но това е общо взето.
    Успех колега и да споделяш като почнеш проекта! Аз моя другия месец го почвам

    Поздрави

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #19

    Default

    освен всички тези неща ще ти трябват още:
    1. Спирачките на купето - не може да не спира тази кола, а купетата са с Брембо (поне 20 волтовите).
    2. Задължителна ревизия на мотора и поставяне на метална гарнитура - ще я надуваш, то е ясно. НЕ си прави експерименти.
    3. Задължителна ревизия на турбината - аз се мъчих почти година с моята. Рециклажи, не знам си кво си - не става. Накрая си купих чосто нова и заспа.
    4. Генерация - ама цялата от - до! От колектора, до края. Не си прави илюзии, че нормална генерация може да изкара, щото ще хвърлиш турбината после. Аз реших че не ми се сменя последното гърне на ГТВ-то (щото беше Ремус) и турбината уйде....
    5. уреди - строго препоръчителни. Буустметър, за да знаеш какво се случва с надуша. Налягане на масло, за да знаеш какво се случва в двигателя. Температура на масло - за да изгориш манджата. Може и други, но тези са доста препоръчителни.
    6. Буустконторлер - щото иначе ще има изненади. Моята веднъж беше решила да качи на 2,2 бара ей така за кеф. Много вървеше докато не гръмна гейта. Дори и китайски да сложиш е по-добре от без нищо.
    7. много нерви, търпение и още една кола - тук съм непреклонен. Докато се напасне всичко ще мине много време. Често колата ще е в бокса, а и зимата е почти невъзможно за каране с турбо кочина.

    Много дребни детайлчета ще излезнат по време на ремонта. 20 лева за маркуч, 5 лева за щипка, 50 лева за тва, за онова и накрая ще се чудиш от къде дойдоха тея колосални суми.

    УСпех с проекта и ако имаш въпроси питай

  5. #20
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    В крайна сметка след като прочетох написаното в последното мнение, се чудя защо направо да не си купиш едно "купе" турбо и да си го ревизираш перфектно мотора с парите дето си готвил за трансплантацията...

    Общо взето това май е най-рентабилния вариант. Вземате си една бърза кола и я правите още по бърза. При трансплантациите много грешни пари се затварят, а проблемите са доста по трудно решими.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Аз пък се чудя как така Пазарджишките момчета успяха да направят турбо кола (155 8в 1.8 ) за под 1000лв!!
    Същата се кара вече незнам си колко хиляди километра ,преживя и един тракдеи пред очите ми (с време 1.00.хх...)
    Къде са тези 5000-10000лв!?
    Ако човек сам си прави нещата цифрите са коренно различни...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22

    Default

    е да де, ама колко човека могат кадърно да си направят сами колата. Щото сещаш се, че Вегата и компания не са кой да е.

  8. #23

    Default

    Колеги по-нагоре съм написал,че мой приятел има интерес да купи купето от мен.Общо взето нещата са уговорени но не и платени все още.

  9. #24
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Давай смело пич ,квото ти е насърце- кеф цена няма
    Само обмисляй всичко добре че да не те боли главата
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •