Results 1 to 10 of 10

Thread: Вибрация на пистовия ремък - 2,4JTD

  1. #1
    Запален алфист pironkov66's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    139

    Exclamation Вибрация на пистовия ремък - 2,4JTD

    Здравейте колеги,аз съм нов във форума, но стар алфист. Имам 156 2.4, след никои ремонти и профилактики имам проблем.Та да си дойдем на думата. Всичко е ново- ролки ремъци, при сглобката и след нея ми се получи вибрация в ремъка на алтернатора при ниски обороти, при леко подаване на газта изчева и при пускане на климатика става страшно, при подаване на газ пак изчезва. Възможно ли е да е от амортесиорчето на едната ролка, защтото като гледам отдолу като работи на ниски обороти ролката подскача повече от 1 сантиметър. Нормално ли е това? Само него не съм сменил, моля пишете ниакой, ако е страдал..
    Last edited by pironkov66; 22-09-2011 at 21:00. Reason: Гре6ки

  2. #2
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    при мен тези вибрации идваха от фрайлайф ролката на алтернатора, но ако е омекнала много пружината на оптегача също ми се струва възможно.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Здравейте колеги,аз съм нов във форума, но стар алфист. Имам 156 2.4, след никои ремонти и профилактики имам проблем.Та да си дойдем на думата. Всичко е ново- ролки ремъци, при сглобката и след нея ми се получи вибрация в ремъка на алтернатора при ниски обороти, при леко подаване на газта изчева и при пускане на климатика става страшно, при подаване на газ пак изчезва. Възможно ли е да е от амортесиорчето на едната ролка, защтото като гледам отдолу като работи на ниски обороти ролката подскача повече от 1 сантиметър. Нормално ли е това? Само него не съм сменил, моля пишете ниакой, ако е страдал..
    Ремъка както е монтиран,трабвя да може да се извърти на ръка на 90 градуса,не повече.
    Една от ролките,които си сменил,е на ексцентрик...натегни нея преди да започнеш други интервенций...нормално е да има вибрации....нали затова е този амортисьор,за да обира вибрацийте.
    Аз преди време зададох въпроса точно за тези вибраций на ремъка при ролката с аморт. и до колко са допустими те....но така и не получих конкретен отговор.
    Както ти казах,извий с ръка ремъка на една страна и виж колко е натегнат...успех.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    при мен тези вибрации идваха от фрайлайф ролката на алтернатора,

  5. #5
    Младши алфист Plamen G-ran's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Видин
    Posts
    6

    Default

    И при мен се получаваше от фрайлайф ролката на алтернатора.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Posts
    117

    Default

    внимавай само да не натегнеш прекалено много защото ще ти излети фриона от оста на компресора

  7. #7
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    И при мен имам същия проблем!!! Ходя по майстори,пуснал съм тема във форума. диагнози колкото искаш ти дават (демпферна шайба,ЕГР,ролки,други шайби,запушени колектори,запушени дюзи) и не става и не става!!!
    http://vbox7.com/play:b700a8b270
    Ето клип с на моята звука.
    При теб същото ли е !?

  8. #8

    Default

    Натегнете малко ремъка и ще се оправи.

  9. #9
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Ремъците ми са добре и пак го има !!!

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Quote Originally Posted by pironkov66 View Post
    Здравейте колеги,аз съм нов във форума, но стар алфист. Имам 156 2.4, след никои ремонти и профилактики имам проблем.Та да си дойдем на думата. Всичко е ново- ролки ремъци, при сглобката и след нея ми се получи вибрация в ремъка на алтернатора при ниски обороти, при леко подаване на газта изчева и при пускане на климатика става страшно, при подаване на газ пак изчезва. Възможно ли е да е от амортесиорчето на едната ролка, защтото като гледам отдолу като работи на ниски обороти ролката подскача повече от 1 сантиметър. Нормално ли е това? Само него не съм сменил, моля пишете ниакой, ако е страдал..
    Имах подобен проблем като този както го описваш. Първо смених лагера на компресора на климатика, после смяна на всички ролки и ремъци, водна помпа заедно с обтегача на аксесоарния ремък - дотук ремъка спря да подскача и изчезнаха всички нетипични шумове, но остана само гадния шум/тракане при пускане на климатика и то само на ниски обороти. След като смених и демпферната шайба с оригинална всичко се оправи. Старата беше с едва 2-3 мм гума между стоманените си части и явно не е могла да обира достатъчно вибрациите. Оригиналната трябва да има поне 2-3 см широк гумен пръстен.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •