Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 73

Thread: Силов тунинг на 166 2.4 175кс

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Оригиналната помпа може да работи на 1.8 бара налягане няма никакви грижи. Иначе с GTB2260VK до 280 к.с. няма да има проблем. Разбира се с някои доработки по охлажданията на въздух, масло, антифриз, гориво... С GTB2056V от Брера също ще стане не лош ъпгрейд до към 240 к.с.
    И съединител различен от стоковия
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    156ца, но какво е значението?всичко е 1:1
    Ми значение няма,освен няколко стотин килограма ,просто исках да знам дали е 166.


    -------------
    Всъщност има Въпроса ми беше по-скоро статистически,за това колко бързи 166 има в БГ
    Last edited by Linkestis; 01-10-2011 at 15:45.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Всъщност има Въпроса ми беше по-скоро статистически,за това колко бързи 166 има в БГ
    Вече са доста, Роман, Гиги, Копелдака...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Ми значение няма,освен няколко стотин килограма ,просто исках да знам дали е 166.


    -------------
    Всъщност има Въпроса ми беше по-скоро статистически,за това колко бързи 166 има в БГ
    Aми тя оная 56-ца е комби, така че разликата е точно 100кг...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Вече са доста, Роман, Гиги, Копелдака...
    Хмм не са чак толкова много явно,3-ма + - двама,трима които не ги знаеме
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #21
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Вече са доста, Роман, Гиги, Копелдака...
    На копелдака красавицата съм я карал и в сравнения с мойта 136 коньова, неговата е изтребител и според мен е 180++ к.с , но там има и много подменен хард ,освен ъпгрейда...
    По мое мнение, без да имам претенции за техническа достоверност, разумния праг за ъпдейт на стокови 136/140 е 170-180 коня без подмяна на хард. Първото което ще даде фира,ако се чипоса повече е съединителя,главата си залагам.
    Last edited by andro88; 01-10-2011 at 18:11.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    На копелдака красавицата съм я карал и в сравнения с мойта 136 коньова, неговата е изтребител и според мен е 180++ к.с , но там има и много подменен хард ,освен ъпгрейда...
    По мое мнение, без да имам претенции за техническа достоверност, разумния праг за ъпдейт на стокови 136/140 е 170-180 коня без подмяна на хард. Първото което ще даде фира,ако се чипоса повече е съединителя,главата си залагам.
    Колата му е сток с чипс само нищо друго
    А съединителя се предава щото е на 200 000+ км и стоков да си стоиш пак ще го смениш!
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #23
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Вече са доста, Роман, Гиги, Копелдака...
    Бъркаш се Живко. Мойта не е от бързите. Особено в сравнение с на Роман.

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Бъркаш се Живко. Мойта не е от бързите. Особено в сравнение с на Роман.
    Е нормално имате 0,3 разлика в налягането а и не само
    Все пак е бърза, отделно пък и мойте приятели се оплашиха и сеата не дойде

    ПП: Ама това между нас
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #25
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Е нормално имате 0,3 разлика в налягането а и не само
    Все пак е бърза, отделно пък и мойте приятели се оплашиха и сеата не дойде

    ПП: Ама това между нас
    Е срамота да насерат от кола, която е по-тежка от Ибизата с половин тон. А между мене и Роман не е само 0,3 разликата, не забравяй дебита на неговото турбо и на моето, да не говорим за другите "екстри". Между другото тия дни се гоних с едно Е39 комби 530d 184 коня чипнато и доста ме изненада. На 400м с триста зора 1 кола за мен, до 200 същата работа, та доста зор ми даде, а твойто със сигурност ще върви доста повече от 184-ката, та в тоя ред на мисли 100% ще припадна от твоята. Някакви времена давал ли си с БМВ-то на 400м.

  11. #26

    Default

    Аз съм доста назад с информацията,ама на Роман не е ли сток турбината или?
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Е срамота да насерат от кола, която е по-тежка от Ибизата с половин тон. А между мене и Роман не е само 0,3 разликата, не забравяй дебита на неговото турбо и на моето, да не говорим за другите "екстри". Между другото тия дни се гоних с едно Е39 комби 530d 184 коня чипнато и доста ме изненада. На 400м с триста зора 1 кола за мен, до 200 същата работа, та доста зор ми даде, а твойто със сигурност ще върви доста повече от 184-ката, та в тоя ред на мисли 100% ще припадна от твоята. Някакви времена давал ли си с БМВ-то на 400м.
    Времена нямам ама на 180-200 задминавам Роман като спрял сам си прави сметките А иначе да между Роман имате не леки ами бая други разлики

    ---------- Post added at 21:43 ---------- Previous post was at 21:41 ----------

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Аз съм доста назад с информацията,ама на Роман не е ли сток турбината или?
    Назад си VNT25 на 1,5 холд ми се струва мисията невъзможна
    Last edited by Jivko7777; 03-10-2011 at 21:46.
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Времена нямам ама на 180-200 задминавам Роман като спрял сам си прави сметките
    Живко, до колкото съм гледал клипа ти го минаваш чак след 220, където на Алфата вече и свършват скоростите (на 220 отива вече към 4300-4400 оборота) и не го минаваш "като спрял". Не искам да споря, ама май нещата не са както ги казваш, иначе евала върви ти БМВ-то. http://www.youtube.com/watch?v=N3AAmTTHJ9w Ей го клипа с БМВ-то и Вафлата.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Kopeldaka View Post
    Живко, до колкото съм гледал клипа ти го минаваш чак след 220, където на Алфата вече и свършват скоростите (на 220 отива вече към 4300-4400 оборота) и не го минаваш "като спрял". Не искам да споря, ама май нещата не са както ги казваш, иначе евала върви ти БМВ-то. http://www.youtube.com/watch?v=N3AAmTTHJ9w Ей го клипа с БМВ-то и Вафлата.
    Хаха това беше първата вечер БМВ-то беше начинаещо а и сам Роман ще каже колко кротко сменях скоростите, не като него да трошим всичко Иначе не е на 220 ама карай (нема да спориме за глупости ), щото като слага 6-та и тогава умира...
    Иначе се кантаря с Алфата, която е далеч от сток кола, което добре за мен все пак е пълен сток с чип само, а и по тежкооо Със всички гърнета, ЕГР и т.н.
    А и тогава рейла течеше Може да питаш Роман, на другия ден даже изгасна колата 2 пъти, мааа чак като се прибрахме усетихме за какво става въпрос, смятай я има 900-1000 бара рейла на гонките я не, бат ти Вилио чак беше втрещен

    ПП: Сега след онова колата е попроменена вече не е сток и рейла си наред и върви доста доста повече и ти гарантирам че ще го задмина преди 220 пък може и да ги пробваме някой път с теб
    Поздрави
    Last edited by Jivko7777; 04-10-2011 at 00:23.
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #30
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    гр.Козлодуй
    Posts
    95

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Хаха това беше първата вечер БМВ-то беше начинаещо а и сам Роман ще каже колко кротко сменях скоростите, не като него да трошим всичко Иначе не е на 220 ама карай (нема да спориме за глупости ), щото като слага 6-та и тогава умира...
    Иначе се кантаря с Алфата, която е далеч от сток кола, което добре за мен все пак е пълен сток с чип само, а и по тежкооо Със всички гърнета, ЕГР и т.н.
    А и тогава рейла течеше Може да питаш Роман, на другия ден даже изгасна колата 2 пъти, мааа чак като се прибрахме усетихме за какво става въпрос, смятай я има 900-1000 бара рейла на гонките я не, бат ти Вилио чак беше втрещен

    ПП: Сега след онова колата е попроменена вече не е сток и рейла си наред и върви доста доста повече и ти гарантирам че ще го задмина преди 220 пък може и да ги пробваме някой път с теб
    Поздрави
    Както е било БМВ-то тая вечер, така е било и на другия ден. Течове в рейла тая вечер е нямало, защото ако има теч ще мирише на гориво и колата ще гасне. Просто рейла ти не е бил достатъчно здраво затегнат за да може да прави повече от 1400 бара налягане на помпата (от 1350 стокови), но въпреки това си имаше много стабилен бууст от 1.5 с турбо, което е по-голямо от на алфата.
    Налягането на диагностиката ти беше точно 1400 бара, не говори глупости. Всичко го видяхме на компютъра. Колата ти на следващия ден НЕ Е ГАСНЕЛА с тоя сетъп! По спомен на магистралата наби BMW E60 530d 218 коня? И това викаш на 1000 бара на помпата? Осъзнай се малко и спри да говориш глупости.
    Ако някой не е бил в кондиция, това е било 166-ата заради проблем с пробито коляно. Eто и снимка за доказателство:



    БМВ-то е само с 50 кг по-тежко от алфата между другото.
    Koлко далеч от сток е алфата? Турбото й е като на 140-150 коня JTD (т.е. стоковото за мотора).
    Единственото чуждо по колата е генерацията и фронталния кулер.
    Пред алфата заставаш ТОЧНО на 220. Слушай малко докато се редят предавките и чак след като сложи 6-а ( което е малко след 200 ) тогава ти вече ЛЕКО започваш да задминаваш 166-ата. И да не забравяме все пак, че тя е 2.4 едновалов мотор, докато БМВ-то е 3 литра 24 клапанова двувалка
    Ако твърдиш друго, можем да накараме мапера на 530d-то да влезе и да потвърди? Има регистрация тук.
    Аз пък казвам, че пак ще паднеш със същото разстояние, ако не и повече.
    Роман е готов да изкара 166-ата отново. Само кажи....
    Last edited by tISHI; 04-10-2011 at 01:10.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •