Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем с предно окачване

  1. #1
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default Проблем с предно окачване

    Колеги, от няколко дена забелязах едно странно прескърцване само в завой.Отдадох го на тампони на стабилизиращата щанга, свалих биелетките и на ръка щангата мърда доста.Това добре,направих едно кръгче без биелети, не скърца.Появи се обаче едно странно клопане като навия пълен ляв или десен на волана и се чува само от дясно.Дайте идеи как мога да разбера каре ли е, накрайник ли е и аз не знам вече какво може да се окаже,пред отчаяние съм. Преди две седмици смених долни носачи, горните ги проверих наред са.
    Благодаря на отзовалите се!
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  2. #2

    Default

    ..ами оправи си стаб.щангата(с нови тампони или подложи на старите),и да видим после какво ще се случва......все от някъде трабва да се тръгне....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    тампоните ще ги сменя с нови, просто тази седмица няма да имам възможност.Сега без нея нито скърца нито потропва както преди.Притесняваме само това препукване само при завой.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ..ами оправи си стаб.щангата(с нови тампони или подложи на старите),и да видим после какво ще се случва......все от някъде трабва да се тръгне....
    Чудя се някой които е сложил подложки колко време е изкарал след това че и аз по този път тръгнах
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    И аз съм решил да ги подложа че в Бургас само на БИРТ намирам а пък не ме кефят.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  6. #6
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    някой знае ли как да проверя дали е каре, че изпитвам известни съмнения?
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    някой знае ли как да проверя дали е каре, че изпитвам известни съмнения?
    Щом "пука" няма какво да проверяваш - смени карето и си провери маншоните - най-често карето се разбива от скъсан маншон
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Чудя се някой които е сложил подложки колко време е изкарал след това че и аз по този път тръгнах
    Аз съм с тампони на супер-про,след 30 000 се разтропаха,сега съм със същите,само дето изрязах по 2мм и подложих от горната страна агренажен ремък....фугата която остана сега е пълна с грес и се смазва постоянно,по мои сметки трябва да е по-добре от преди.....вече 6000км ,няма ядове..

    Quote Originally Posted by zdravko_ss View Post
    някой знае ли как да проверя дали е каре, че изпитвам известни съмнения?
    ...до колкото знам,не трябва да има радиални луфтове никакви,аксиални мисля са допустими ,но в малки граници......колегата хубаво ти каза,да си погледнеш маншоните.....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9

    Default

    Днес сварих да пооснимам малко нещата със стабилизиращите щанги, и някой разминавания и износвания който се появяват след време, и който трудно се хващат когато щангата не се свали от колата.....
    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...postcount=1013
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    скромното ми мнение е че похлопването се дължи на износени тампони на горен носач или на стаб. щанга.на моята пущина вече и знам всички похлопвания,поскърцвания и т.н. и от къде са, надявам се да съм от помощ.
    Евала на другаря Ферарист.отдавна следя нещата който предлага и мненията,явно се стреми постоянно да подобрява услугите си и да работи качественно и коректно.Моята стаб. щанга е износена точно по гореописания начин но и през ум не ми мина да споделя след като констатирах преди около година.Сега съм с полеуретанови тампони и съм доволен.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  11. #11

    Default

    Лошото е че след едно определено износване вече нищо не може да се направи освен подлагания по начина по който го правят колегите.......щото щангата става овална там, и никакъв тампон не може да работи нормално....
    Зимата се каня ако имам повече време да пробваме вместо тампони да се сложат лагери, стегнати в нещо като черупка, но тва в зависимост колко място ще има нагоре, че е доста тесничко....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Запален алфист zdravko_ss's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Плевен
    Age
    43
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Щом "пука" няма какво да проверяваш - смени карето и си провери маншоните - най-често карето се разбива от скъсан маншон
    Всички маншони са абсолютно здрави.Ще сменя тампоните на стабилизиращата щанга и биелетките, тогава ще видя какво е положението и ще пристъпя към смяна на каре.
    _156_2,4_JTD_136hp_-EX
    156 FL 1,9 JTD 115hp "05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •