Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем със съединител 156 1.8ts

  1. #1
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Exclamation Проблем със съединител 156 1.8ts

    Здравейте колеги. Ще ви помоля за малко помощ, защото малко закъсах със съединителя. Та значи проблема е следния: Когато двигателя работи и съм изключил от скорост не мога да вкарам нито една предавка. Когато двигателя не работи скоростите се превключват с малко усилие. За да тръгне колата още докато не съм я запалил включвам на първа и потеглям, но предавките се превключват много трудно. Още забравих да спомена, че педала на съединителя много омекна и отделя много ниско. Странното е че колата като я покарам около 5км. и съединителя става малко по поносим но със всеки изминат ден става все по зле. Благодаря предварително за отделеното време.

  2. #2
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Може да пробваш да обезвъздушиш съединителя но ефекта ще е временен. Предполагам че аксиалния лагер се е вкопал в притискателя или ако си с лагер помпа което е по вероятното помпата долната не работи.. Трябва да се сменя съединителя.. Има вероятност и горната помпа да не работи но това е с най малка вероятност,
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  3. #3
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Мисля че съм с лагер помпа. Извинявай искам само да те попитам ако трябва да се сменя съединителя имаш ли някаква представа горе доло колко пари ще ми излезе? И още 1 малко тъп въпрос - ако може да ми кажеш как да обезвъздуша съединителя и мога ли сам да го направя?

  4. #4
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Около 400~450 лева.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  5. #5
    Заклет Алфист Kanev's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    125

    Default

    Много благодаря за информацията

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •