Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Проблем с подаване на гас 145 JTD

  1. #16
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Дано да не е,но аз мисля че е потенциометъра на газта същите симптомий като на един приятел!След смяна на потенциометъра всичко е ок!Успех
    Бързай бавно!!!

  2. #17
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by alex.ganka View Post
    Дано да не е,но аз мисля че е потенциометъра на газта същите симптомий като на един приятел!След смяна на потенциометъра всичко е ок!Успех

    Е нали трябва да запише грешка и да индикира чрез черванета лампа на таблото, ако има такъв проблем?
    На твоя човек светила ли е, и колата същата ли е като мойта? Мерси.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    И това го направих(освен спрея), както по-рано препоръча колегата Тонов.

    Да, ама не!

    Днес имах екстремна ситуация: Карам по Цариградско посока Повдив и престроявайки се вдясно(за да се спусна по детелината към Летището) колата изгасна точно когато влизах в десния завой на детелината, когато тоя зад мене се опитва да ме прескочи... слава богу успях да я запаля преди да изправя завоя.

    Значи колата не се е оправила, предполагам проблема не е в буксата.
    Прави ми впечатлние, че когато я настъпя, примерно на 2-ра предавка до 3-3,4К оборота и после я освободя от предавка гасне.
    Ако я карам до 2-2,5К обоота макс - няма проблем. На фона на всичко ми се струва, че има разлика и във вървежа -станала е малко по-мудна, а на ниските обороти припушва когато е студена.



    Относно "Давенето" - така наричам следната ситуация - при смяна от 2-ра на 3-та предавка, отпускане на левия педал и подаване на гас, колата забива предницата все едно съм скочил на спирачките. За да мога да продължа, трябва да натисна съединителя, да подам междинна гас и да отпускам педала както при потегляне(бавно) за да не се "запъне".

    Не знам...

    Иска ми се да направя сам, каквото ми е по силите(разбира се с Вашата помощ!!) преди да я закарам в сервиз и да ми наговорят 100000 простотии както обичайно и да ми вземат една торба пари.

    Едва ли е толкова трагично, колкото на мен ми се струва, но както се казва - не питай старило - питай патило!

    Общо взето на вас разчитам, Колеги!!
    щом колата ти гасне,проблема не е в педала или куплунга,трябва си диагностика
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Май на там отиват нещата.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  5. #20
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    Е нали трябва да запише грешка и да индикира чрез черванета лампа на таблото, ако има такъв проблем?
    На твоя човек светила ли е, и колата същата ли е като мойта? Мерси.
    Не е светил индикатора,да същата кола е колега!Аз лично му смених потенциометъра и колата се оправи!Но иди на диагностика наи добре,може да е нещо друго!
    Бързай бавно!!!

  6. #21
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694

    Default

    От всичко , което прочетох...
    Колата има проблем с подкачващата помпа, цедка в резервоара, маркучите за излишно гориво, горивен филтър, или дюза/и.
    Естествено не всичко наведнъж.
    Това са само предположения и по-точно май няма как да каже някой тук във форума.
    То и в сервиз не мисля, че лесно ще се хване проблема.
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  7. #22
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by Ilko Ivanov View Post
    От всичко , което прочетох...
    Колата има проблем с подкачващата помпа, цедка в резервоара, маркучите за излишно гориво, горивен филтър, или дюза/и.
    Естествено не всичко наведнъж.
    Това са само предположения и по-точно май няма как да каже някой тук във форума.
    То и в сервиз не мисля, че лесно ще се хване проблема.
    Възможно е...Не ми се искаше да е това, но като се замисля се държи точно все едно не й достига гориво.
    Като допълнение на симптомите - над 3000 оборота започва да пуши черно и не иска да върви....

    Един колега от форума ми обеща да я закачи на комп и да видиме дали нещо ще излезе.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  8. #23
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Втвърдяването на педала за газта без да има никакви проблеми с оборотите, индикациите и вървежа пак ли са причинени от тази букса или потенциомер? Днес в най-голамия дъжд ми се случи това след което се оправи.

  9. #24
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    При мене не се е втвърдявал педала, просто не функционира понякога, без да е изменена твърдостта.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  10. #25
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    При мене не се е втвърдявал педала, просто не функционира понякога, без да е изменена твърдостта.
    Е не я ли закачи на диагностика?Нещо за датчик на разпределителния вал!
    Бързай бавно!!!

  11. #26
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by alex.ganka View Post
    Е не я ли закачи на диагностика?Нещо за датчик на разпределителния вал!

    Не съм още - колегата днес беше зает. Относно датчиците на колянов и разпределителен вал - и двата са сменени преди 15-20К км.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  12. #27
    започва да се пристрастява alex.ganka's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Видин
    Posts
    76

    Default

    Quote Originally Posted by brazen View Post
    Не съм още - колегата днес беше зает. Относно датчиците на колянов и разпределителен вал - и двата са сменени преди 15-20К км.
    Значи тях ги изключваш,еми колега това са наще алфетки-по добре палава италянка, отколкото скучна германка!
    Бързай бавно!!!

  13. #28
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Здравейте отново!



    На диагностиката колата показа 4 грешки
    Не им помня точните кодове или наименованията на английски език - ще напиша това което съм си превел:

    Грешка 1. Педал съединител - предполагам, че грешката е записана от "стоп машинката" на педала, вече е оправена, и няма отношение по проблема с вървене и гаснене. Ето малко повече инфо по темата за кво е аджеба тоя прекъсвач, поствам линк към тема във ФИАТ форум, http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...3366&highlight= вижте я, може да ви е от полза.

    Грешка 2. МАФ сензор - свалихме Дебитомера и го изчистихме. Колата след това тръгна значително по-добре, особено над 3000 оборота.

    Грешка 3. Температура на входящ въздух - Някой има ли представа дали има отделен температурен датчик или е комбиниран с дебитомера? Или някакво друго преположение?

    Грешка 4. Не съм много сигурен в превода: crank cam synchronization - Синхронизация разпределителен/колянов вал??? - по този проблем: преди около 15000км.(около година и половина) съм сменил и двата датчика на валовете - фазов и на Хол.

    След профилактиката на дебитомера колата ми върви доста повече, но все още понякога си прави мизериите, описани по-напред в темата.

    Последното което направи - карах я извънградско - без проблем, върнах се в София, покарах малко и в един момент започна да се "запъва" - Както бях казал и по-рано - натискам педала на гаста, а колата не реагира, даже се збива леко предницата. Спрях, изгасих двигателя, веднага след това запалих отново и всичко вече беше нормално - даже си позволих доста да я настъпя и пак всичко си беше наред, включително и днес(на идване към работата).

    В заключение да Ви питам: След тази нова информация какво да правя?Имам впредвид грешки 3 и 4 (имам идея да я покарам още малко и пак да я закачиме на компа, да видим след почистването на дебитомера дали ще изчезне някоя грешка)

    Блгодаря Ви предварително.

    П.П. Искам да изкажа Благодарности на Колегата acko88 за помощта!
    Last edited by brazen; 04-10-2011 at 11:07.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  14. #29
    Старши алфист Walker's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София - Младост
    Age
    38
    Posts
    529

    Default

    Сега, след изчистването на грешките нали пак ти е направила проблем?

    Защо не я закачиш пак на диагностика и да видите дали има нови грешки?
    --Alfa Romeo 147 1.9JTD -- Keep walking! --

  15. #30
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Сега, след изчистването на грешките нали пак ти е направила проблем?

    Защо не я закачиш пак на диагностика и да видите дали има нови грешки?

    Ами скоро пак ще я закачим.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •