Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: Въпрос за спирачки.

  1. #16
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Благодаря за изчерпателните отговори,гумите са на 1 год.205х15,дискове и накладки нови.Днес намерих подходящо място и изпробвах спирачките по различен начин и наистина, а може и така да ми се струва, когато не използвам зверско усилие сякаш спря по-добре.Може и да греша но останах с такова впечатление.Ама като ти дойде на главата не мислиш ами настъпваш.Еми с таз кола нещо, я карам по-спокойно, навремето с Ладата правех простотии, но всяко нещо с времето си.Слава богу никой не пострада, ама наистина с таз кола не бях попадал в такава ситуация и останах изненадан.Мерси за взетото отношение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #17
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    И на мен ми се струваше в началото че не спира, обаче осъзнах , че тази кола я карам по-бързо от предишната.
    Гумите може и на 1 месец да са но ако са някви ментаци не очаквай да спира добре.
    Пишеш , че дисковете и накладките са нови. Ако са съвсем нови им трябва време за да започнат да спират оптимално. Докато не поработят малко спират зле ! И се препоръчва да не натискаш рязко спирачката първите 200-500 км след като смениш дискове с накладки.
    И ако си с гадни ATS накладки като мен - студени спират зле. Първото спиране сутрин е кошмар. Скоро ще бъдат изхвърлени.

  3. #18
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Миии, не мога да се сетя за марката на гумите, помня че с отстъпката дадох към 630 пари.Дисковете и накладките са на около 4-5 месеца.Накладките бяха към 50 лв.,ако по цената може да се ориентираш за качеството,щото и тяхното заглавие не помня, ама ми се струва че май са твърди.Понастъргват от време на време.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Накладките бяха към 50 лв.,ако по цената може да се ориентираш за качеството
    Да, според мен са пълен боклук за тая цена.

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Walker View Post
    Грешиш!
    Именно с АБС ако усетиш да се пуска и искаш да спреш бързо, трябва да натиснеш педала още по-силно.
    На няколко места съм чел, че това е силно препоръчително.
    Ако вече се е включил може би.Аз говоря за случая в който можем да го избегнем.За да бъде по ясно - 2 еднакви коли с еднакви спирачки едната с АБС другата без АБС - тази с АБС би трябвало да спре по-бавно с включен АБС отколкото другата в случаш че спираме с оптимална сила така че да не подхлъзнем.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #21

    Default

    Нали АБС-а затова е изобретен, щото не може всеки да е мастър-състезател и да знае точно какво усилие да приложи на педала, че да спре колата максимално ефективно, особено пък като летиш към катастрофа и си в стрес... С АБС колата спира максимално ефективно при положение, че от теб се иска единствено да се подчиняваш на първосигналните си рефлекси (тоест да скочиш с двата крака на спирачката и да стоиш така)

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Частен случай: правил съм следния опит в зимни условия: Ако караме и е заснежено, скачаме яко на спирачките, АБС-а само клопа и не спираме. Колата си се носи...

    Същото упражнение го правим с максимален натиск, но така че да бъдем на ръба АБС-а да не сработи. Резултата е, че така спираме много по-добре

    Лошото е, че това явление съм го усетил само с АБС на Алфите (156/147)...На други марки коли не е така
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Да, според мен са пълен боклук за тая цена.
    Ми тва за един комплект бе.Баси колко струват хубави плочки.Туй беше груба цена.За 4 колела дадох към 160 мисля щото с дисковете и др.работи ми направиха някаква отстъпка.Не съм си правил разбивка но доколкото си спомням 46 беше за едно колело плюс 48 за диск.Май това беше.
    Last edited by dimitar_vd62; 15-09-2011 at 01:10.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми тва за един комплект бе.Баси колко струват хубави плочки.
    За мен минимум двойно. Това е само комплекта за две колела.

  10. #25
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Таман се връщам от едно място, до което ходих 3 пъти за да направя експеримент.Първо с Ладата.Сложих един камък засилих я до 70 и набих спирачки.Сложих друг камък.Върнах се, взех Бравата и повторих упражнението.Спирачки на първия и спрях до втория.И двете блокираха колелетата,Бравата е със серво.Трети опит с Алфата.Неприятното чувство че няма да спре пак се появи.Подминах камъка.И трите са с изправни спирачки и нови гуми не ментаци.Тук обаче идва въпроса за размер на гуми и тегло на колите.Ладата и Фиата - 175, с малка разлика в теглото.Алфата 205 и е най тежка от трите.Кое как влияе на експеримента не знам, но е логично Алфата да има по-дълъг спирачен път.Все пак, успях да я спра до камъка но това беше контролирано бързо спиране ,а не скачане на педала.В смисъл при упражняване на определен натиск на педала, но в екстремна ситуация сигурно пак ще скоча на спирачката.Снощи помолих един приятел да ми демонстрира спирачките на Пасата си, еми друго беше.И той е с ABS без други системи.

    Колкото до цените и качеството,нямам толкова опит колкото с Ладата и нямам база за сравнение.Пък и едно и също изделие може да се намери на различни цени.Доверявам се на един магазин,казвам какво искам,примерно за феродото казах че искам нещо с добро качество.Няма как да знам коя марка феродо да купя,коя марка ремък и т.н.Увериха ме че добро.Надявам се че продавачите осъзнават какво ти продават.
    Last edited by dimitar_vd62; 15-09-2011 at 12:50.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  11. #26
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Продавачите най-обичат "агънца" като теб
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  12. #27

    Default

    Обикновено търговците печелят доста повече пари ако ти продадат някакви ментаци за 50 лева (които са ги внесли примерно на себестойност 20), отколкото от истински, които струват 200 лева (но те са ги купили от вносителя за 190 и нали се сещаш, че ако ти кажат цена от примерно 300 ти съвсем ама съвсем няма да си ги купиш, тоест принудени са да продават с много малка надценка)... Не са ти "приятели" тия дето ти казват, че някой еФтинджос е "почти същото" (ако не и по-добро) като онова за тройно повече пари и ти си мислиш, че услуга ти правят, като нете "набутват", вЕрвай ми...

  13. #28
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ми добре бе момчета, може ли човек да разбира от всичко.От компютри ли, от бяла и черна техника ли.Еми тоя продавач като си купи уиски за 50-100лв.,нали също ще пие някакво менте.Като си купи сирене ,знае ли какво яде.Ми ний така един друг се клатим.А между другото колата се оправи.Дали дето и набивах спирачките сутринта нещо се е отпушило, отблокирало или нещо друго, нямам идея, ама сега спира по-друг начин.Трябва да сменям носачи, долни,също мисля да си взема съединител.И сега какво - да седна да питам,кажете каква марка,от кой магазин...Айде за ладата не могат да ме прекарат с оксидирана верига,или боядисани рециклирани шарнири.Ми ако някоя жена се блъсне ще ревнем че жените са кофти шофьори макар че проблема е от части менте.Въпроса не е "хехе тоя къв балък е", ами 23г. мисля са достатъчно време да разберем че един живот струва повече от една далавера.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Ми ний така един друг се клатим.
    Е нали сме българи бе..? То иначе щяхме да сме някакви други...
    Ако се е "оправило" е възможно като са ти слагали дисковете (доколкото разбирам е било скоро) да не са ги почистили хубаво от смазката с която идват консервирани против корозия - ако е така, ти трябват едни 400-500 км през които колата не може да спира ако ще и с дискове за 1000 лева да е... Може и такъв да е бил конкретния проблем.

  15. #30
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Е не беше чак толкова скоро,ама е възможно.Не си водя сметка на километрите.Надявам се "оправило" да е наистина оправило се.Ама ще съм нащрек известно време, после ще видим.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •