Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 50

Thread: Машинка стъкло

  1. #31
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Здравейте за да не отварям друга тема можете ли да ми кажете каква е причината пасажерското стъкло да играе и като започне да се вдига се заклинва и машинката започва да трака.Под заклинва се имам впредвид че се накланя към предницата и край.и като поседи малко вдигнато до край пропада само с около три сантиметра.
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  2. #32

    Default

    Пропадането е от страничните водачи,на които се е протъркало/изместило уплътнението.Тракането най-вероятно е от зъбците..
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by pisa_misho View Post
    Здравейте за да не отварям друга тема можете ли да ми кажете каква е причината пасажерското стъкло да играе и като започне да се вдига се заклинва и машинката започва да трака.Под заклинва се имам впредвид че се накланя към предницата и край.и като поседи малко вдигнато до край пропада само с около три сантиметра.
    Ако е за предното стъкло най вероятно е от механизма. На предните врати няма пластмасови водачи. Може да е изронени зъби на планката и оттам водача да се измества и стъклото заклинва. Смяна на целия механизъм с втора употреба или разтапициране на вратата сваляне на механизма(описано е в темите как става) и ако подлежи на ремонт се ремонтира.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  4. #34

    Default

    Quote Originally Posted by danchev63 View Post
    ... На предните врати няма пластмасови водачи. ....
    Пластмасови няма,но има метални! Както съм написал по-горе.Още повече че на самият механизъм има гайка чрез която се "нивелира" цялата система за да не "увисва" при вдигането.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  5. #35

    Default

    колеги колко може да струва целия механизам ?

  6. #36
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Защо ти е да купуваш цял механизъм колега, иначе втора ръка може би върви около 70, 80лв имам в предвид за предния, зависи как се спазариш.
    Alfa 166jtd,1999

  7. #37
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Здравейте колеги днес установих че задно ляво стъкло не иска да се сваля! При натискане на копчето за вдигане се чува някакъв шум но надолу нищо! Каква може да е причината, дали машинката си е заминала но как изведнъж при положение че въобще не работя със задните стъкла?
    Alfa 166jtd,1999

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Здравейте колеги днес установих че задно ляво стъкло не иска да се сваля! При натискане на копчето за вдигане се чува някакъв шум но надолу нищо! Каква може да е причината, дали машинката си е заминала но как изведнъж при положение че въобще не работя със задните стъкла?
    Едва ли се е повредила машинката. Или поне не е дефектирал моторът. Щом в едната посока се чува звук, означава, че вероятно е здрав. За ход в другата посока само се променя поляритета на изводите му. От двата бутона ли го пробва? Има един пластмасов детайл, който прави връзката между жилата и стъклото. Обикновено той се чупи. Трябва да разглобиш вратата за да разбереш. Не е сложно разглобяването.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Да колега и от двата бутона пробвах но резултата е еднакъв! Когато има време ще погледна!
    Alfa 166jtd,1999

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Да колега и от двата бутона пробвах но резултата е еднакъв! Когато има време ще погледна!
    Преди да разглобяваш вратата, провери модула за задните стъкла. Намира се в багажника - дясната част до калника. Може да има лошо контактуващ конектор.

    Прегледай конектор A:



    И по-конкретно пинове 3 и 4.

    При ненатиснат бутон на тези пинове трябва да има напрежение >+4V.
    Когато се натисне бутона в едната посока на единият пин напрежението трябва да стане 0 V. Същото става с напрежението на другия пин при другата команда.
    Last edited by ecotronic; 27-05-2012 at 18:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Ок колега ще го погледна.
    Alfa 166jtd,1999

  12. #42

    Default

    Колеги, за да не отварям тема принципно само да попитам ако знае някой - понеже ми пропадна задното стъкло (зад шофьора) - смъква до долу но не вдига повече от средата и се чува щтракане на счупено...колата е 159 2.4 дизел спортвагон. Въпроса ми е от седан дали ще станат механизмите ако си намеря на старо читав от морга или трябва задължително да е от комби? Благодаря предварително!

  13. #43
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не би трябвало да има разлика в механизмите между седан и SW. Механиката на стъклото е изпълнена със жило, което задвижва един детайл по една релса. Този детайл при АР 166 е от пластмаса, която има една пъпка, която влиза в отвор в долния край на стъклото и така го задвижва. Случва се тази пъпка да се счупи и тогава симптомите са сходни с това, което описваш.
    Този детайл се продава като нов и струва 10 - 15 лв.

    Трябва да разглобиш вратата и да изясниш, къде точно е проблема.

    PS:

    Ето това е механизма в задните врати при 166:

    Last edited by ecotronic; 17-06-2015 at 16:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #44

    Default

    Благодаря за бързия отговор! Ще я разглобя и ще погледна за да знам какво да търся като част. Между другото на другата ми алфа (166 пак 2.4 дизел) предното стъкло от страната на пасажера отвреме навреме излиза навън от уплътнението, след няколко опита се прибира...някаква идея на какво може да се дължи това?

  15. #45
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Механизмът на стъклата в предните врати при 166 е различен от този в задните. Там има лостова система със зъбна предавка - нещо подобно на пантограф. Пак трябва да се разглоби и разбере, защо стъклото не се води правилно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •