Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50

Thread: Машинка стъкло

  1. #46

    Default

    Ще я разглобя и нея като остане време и ще коментираме...сигурен съм, че доста хора имат подобни грижи, тъй като на 166-цата преди няколко години сменях механизмите във форумен сервиз на предна и задна врата, но ми излязоха златни...ще пробвам тоя път сам да се оправям, ако мога да помогна и на някой колега още по-добре.

  2. #47
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Нищо сложно няма. Просто вратата трябва да се разглобява по определена методика, която е доста добре документирана.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #48

    Default

    Колеги как се махат малкия и големия говорител, пробвах с права отвертка да махна пръстените, но по никакъв начин не излизат, страх ме е да ги напъна здраво да не се счупят. Има ли някакъв чалъм...

  4. #49
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При 166 решетките се държат на по 4 метални щипки, които излизат с напъване оттук-оттам и с молебен да не се счупят Талянецът е измислил това дяволско закрепване.

    И други народи са се борили с това чудо:

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...er-covers.html

    "No doubt, those of you who have worked on you own Alfas will know, that the Devil himself was involved in various design aspects."
    Last edited by ecotronic; 18-06-2015 at 21:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #50
    започва да се пристрастява 7171's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    СОФИЯ
    Age
    53
    Posts
    78

    Default Решение

    Здравейте колеги. За проблеми с машинките за задното стъкло има вече ремонтни китове. А в магазина до данъчното на Оборище даже предлагат за около 30 лв да го поправя. Дано не ви се налага все пак.....


    леле обърках поста - преместете го в темата...сорри
    ALFA ROMEO 166 2.4 JTDm '04 NEW
    LANCIA PHEDRA 2.2 Jtd '02 - Older
    ALFA ROMEO 166 2,4 JTD '98 - Older

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •