Results 1 to 15 of 15

Thread: търси се ел. схема за Alfetta GT

  1. #1
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default търси се ел. схема за Alfetta GT

    Колеги много яко съм го закъсал,много ми е необходима схема на цялата ел. система на ГТто(1975г.) че някои ентосиаст е решил точно на тази кола да се учи (човека явно и понятие си няма от жичкаджииство) та въпроса ми е дали на някой не му се намра и дали не може да ми я прати та да я оползотворя.
    П.П. Става въпрос за Варненското ГТ,а положението е плачевно.
    благодаря педварително

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    що не пробваш с това:
    ftp://blesna.nnw.net/pub/cesare/AlfaRom ... 201974.pdf

  3. #3

    Default

    на тоя мануал няма ел диаграми .. пешка мен ако питаш изкормвай всичко и реди наново ..тая кола е уникален ужас по инсталацията

  4. #4
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    малко извън темата,след като си поиграх малко с карбовете,делкото и опънах жилото на гаста колата спря давърви(напред),а само на страни,другото което е,че започна да пуши ама от гумите.ЛЕЛЕ Е**ТИ КЕФА
    danke V_G_Z
    П.П.То така ще стане в края на краищата(с пренареждането на инсталацията)

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  5. #5
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Пешка, ако имаш нужда от помощ за електрото аз съм твърдо насреща Ще ти помогна с всичко, което мога. Само не дей да бързаш да махаш, режеш и изхвърляш. Тия дни ще се чуем и ще дойда. Хем и малко снимки да направя.
    Alfa Romeo 75 24V

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    малко извън темата,след като си поиграх малко с карбовете,делкото и опънах жилото на гаста колата спря давърви(напред),а само на страни,другото което е,че започна да пуши ама от гумите.ЛЕЛЕ Е**ТИ КЕФА
    danke V_G_Z
    П.П.То така ще стане в края на краищата(с пренареждането на инсталацията)
    недей така бе да пилиш зимните гуми .. с тея курници зимата на снега е манията

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    РУСЕ
    Posts
    1,490

    Default

    това щото немат повер за през лятото аз моита па обратно зимата не я ползвам много ми идат емоцииите а тряят купета повечко

  8. #8
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    абе за пауър има ама трудно я задържам на пътя щото си нямаме амортесиори ама всичко с времето си

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  9. #9
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    абе за пауър има ама трудно я задържам на пътя щото си нямаме амортесиори ама всичко с времето си
    Дай насам една фотосесия. И друго: ако попаднеш на читави задни амортесьори свиркай. Търся газови, но навсякъде ми предлагат МОНРО Не искам да ги чувам повече...
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  10. #10
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    попаднах на доста запазени СПИЦА обаче не са газови а са си двоинодеистващи(разбирасе втора употреба)Ако изпадне нещо ще свиркам няма ядове.
    П.П. а по въпроса с ел. схемите какво стана? никой ли няма,наистина са ми много необходими

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  11. #11
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    П.П. а по въпроса с ел. схемите какво стана? никой ли няма,наистина са ми много необходими
    Що не си я почнеш сам леко полеко? Какъв е точно проблема. Разкажи накратко, пък можем с Венцо да ти помогнем. Аз когато оправях жиците на моята ползвах чертежи и схеми от 75-ца.
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  12. #12
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    общо взето всичко е преправено,няма ключ за палене а едно цк ключе,пали се от бутон,няма ключове на парното и др.Фаровете са превръзвани защото на габарити ми светят къси а като запала фарове светкат дълги.Другото което е че са изхврлили почти всички релета и като включа фарове ми се палят кабелите на контактния ключ(ЦКто).От всякаде висят кабели и е страшно.Вчера разглобих една жулиета и и взех целия прът с контактния ключ,чистачки ,фарове и мигачи та ще се олесни работата.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  13. #13
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    общо взето всичко е преправено,няма ключ за палене а едно цк ключе,пали се от бутон,няма ключове на парното и др.Фаровете са превръзвани защото на габарити ми светят къси а като запала фарове светкат дълги.Другото което е че са изхврлили почти всички релета и като включа фарове ми се палят кабелите на контактния ключ(ЦКто).От всякаде висят кабели и е страшно.Вчера разглобих една жулиета и и взех целия прът с контактния ключ,чистачки ,фарове и мигачи та ще се олесни работата.
    Тряяло е бате да вземеш и таблото с релетата и бушоните. От там нататък е лесно. Ще ти търсим менюъл за Жулиета (има един ходещ такъв менюъл - Venci се вика ) Инак честита придобивка, и ако решиш да продаваш джантите с гумите на варненската - аз съм насреща. Дай мейл да ти пратя малко менюълчета?

    Quote Originally Posted by V_G_Z
    ...тая кола е уникален ужас по инсталацията
    Добри, все си мислех че мааалко преувеличаваш... ма явно е верно пълен хаос по кабелите...

    Пешка, свиркай бате с кавото можем да ти помагаме
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  14. #14
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    меила ми е pe6kata212@abv.bg колкото до инсталацията оня пич не мия даде и я изгори.Е за съм си прибран,а и нали в нас я разглобихме та и прибрах всички релета(за фарове,мигач и прочие),утре ще го вида дали евентуално не е запазил таблото с бушоните.А по между другото има разни чаркалаци останали дето на мен не ми вършат работа.Има всички стъкла които са в перфектно състояние,фарове с мигачете,целия салон,таблото е чисто ново(много запазено),парно но маи моторчето е аут,и доста пласмаси и кори.Ако някой имаинтерес да свирка,човека не е скъпчия.

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  15. #15

    Default

    Изхвърли цялата инсталация, купи си нова от Волга (например) щото е дълга и евтина - и си я прокарай в колата на нова сметка. Не се слагат какви да е кабелаци в кола, условията при които работят са доста по-кофти от тия при домашните електроуреди.
    пред Админите... със сапун !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •