Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Техники на шофиране

  1. #31
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз мога, ама не го правя щото мога да си натискам спирачката с левия крак, дори не ми се налага понякога да давам газ тъй като си имам автоматик с темпомат. Въпроса не е кой какво може, то ясно че никой от нас не може да кара пилотски(ако можеше нямаше да кисне в този форум), а че някой от тези техники може да са колкото полезни, толкова и вредни в ежедневието из града. Мисля че нещата са достатъчно опростени, по-добре да се насочи вниманието в пътната обстановка и заобикалящите коли и пешеходци, отколкото "глей ся ква техника използвам и колко съм бърз до другия светофар, а..., видя ли ко ги напраЕх".
    Ми тук май става дума за пистови техники и никой никого не задължава да ги практикува в града.Лошо ли е да се знаят , да ги умееш , пък какво като не ги позваш всеки ден!?

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Сигурен съм, че 90 процента от тези които пишат тук- не могат да натискат едновременно спирачка и газ с десният крак. От упражнението има смисъл за коли със всякакви задвижвания.
    Да това също не е лошо техника, но си трябват удобни педали. Преди така карах на калояново, но последния път (4ти трак дей) повече практикувах левия крак и резултат имаше!

  3. #33
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Аз мога, ама не го правя щото мога да си натискам спирачката с левия крак, дори не ми се налага понякога да давам газ тъй като си имам автоматик с темпомат. Въпроса не е кой какво може, то ясно че никой от нас не може да кара пилотски(ако можеше нямаше да кисне в този форум), а че някой от тези техники може да са колкото полезни, толкова и вредни в ежедневието из града. Мисля че нещата са достатъчно опростени, по-добре да се насочи вниманието в пътната обстановка и заобикалящите коли и пешеходци, отколкото "глей ся ква техника използвам и колко съм бърз до другия светофар, а..., видя ли ко ги напраЕх".

    Не съм съгласен с теб. Един човек, владеещ подобна техника примерно е доста по безопасен на сняг. Неможещите вероятно в някаква ситуация ще бъдат извън пътя. Техниката е свързана с баланса на автомобила. Замислете се.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  4. #34
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    59

    Default

    на мен ми е много трудно спирачка и газ с десния крак , педалите са кофти на 156цата

  5. #35
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точка
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:42.
    точка

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    за всички на които им е интересно - един сайт със съвети за спортно и всекидневно шофиране.
    Интересно на пръв поглед, доста общо все пак......

    Ще е доста интересно да подебатираме как се спира по заснежен наклон, с кола с предно, и с кола с задно, в тоя сайт нещо го няма тоя момент, а и от доста време не приемам за вярно всичко що е написано в западен сайт, и на английски.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 12-09-2011 at 18:42.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точка
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:42.
    точка

  8. #38
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    слиза се на ниска предавка с изцяло отпуснат съединител и предавката трябва да е такава че да не ти се налага да натискаш спирачката. натиснеш ли я, вероятността от блокиране на предните колела е голяма, независимо с какво предаване е колата.
    намери някой стар дападжия и той ще ти каже абсолютно същите неща. на мен са ми ги приказвали хора които даже и английски не знаят.
    това е така ако возиш в колата жената детето но ако возиш тъщата се прави по друг начин.

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:01 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post

    Ще е доста интересно да подебатираме как се слиза по заснежен наклон, с кола с предно, и с кола с задно, в тоя сайт нещо го няма тоя момент, а и от доста време не приемам за вярно всичко що е написано в западен сайт, и на английски.....
    Ами на дрифт ако си с предно ....контролиране на педала на газта и волан обратен на завоя

    Викаш пътна помош ако си БМ2В

    И нее проблема в снега а в леда под него.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  9. #39
    БКАР - тиняк извейняк Член на клуба pa4ito's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    834

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    има инструктори които учат на heel and toe като метод за тръгване нагоре в наклон без използване на ръчна и без да мърда колата назад, ама не му викат така.
    И мен така са ме учили. Моят инструктор смяташе, че някои неща са задължителни да се научат и ни юркаше яко на естакадата на полигона с дванайсетака. Първо с ръчна, а после с газ и спирачка с ляв крак.
    145, 1.6 boxer
    156, 2.4 JTD - ex
    Giulietta, 2.0 JTDm

  10. #40
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    А такива уроци за Selespeed има ли ?
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    слиза се на ниска предавка с изцяло отпуснат съединител и предавката трябва да е такава че да не ти се налага да натискаш спирачката. натиснеш ли я, вероятността от блокиране на предните колела е голяма, независимо с какво предаване е колата.
    намери някой стар дападжия и той ще ти каже абсолютно същите неща. на мен са ми ги приказвали хора които даже и английски не знаят.

    шофиране в зимни условия
    http://www.drivingfast.net/technique...#axzz1XkLv1AwL

    митове за зимното шофиране
    http://www.drivingfast.net/road/wint...#axzz1XkLv1AwL

    сняг и лед с 4х4
    http://www.drivingfast.net/off-road/...s/snow-ice.htm

    спускане по наклон /оффроад - по тежко едва ли може да е/
    http://www.drivingfast.net/off-road/...ding-hills.htm
    Има ли значение за теб между спира и слиза, верно че не го уточних специфично, но все пак има разлика.....
    И по принцип къде точно в линковете който си пуснал е споменато че колата трябва да е на скорост.......ще приемем че говорим за кола с предно, все пак и нашите са такива......

    По принцип би ми било интересно да науча какво според вас става когато слизате(не говорим за спиране, а просто слизане) по заснежен наклон, на скорост сте, и понеже предните гуми на скорост се движат еднакво, равномерно, следвайки двигателя, но в един момент сцеплението изчезва понеже инерцията на колата е по голяма отколкото гумите могат да я задържат......с 2 думи - гумите се движат на 15кмч, но колата има инерция и пързалка и почва да се движи с 17кмч........тогава какво се прави??
    П.П - говорим за съвременни коли с АБС....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #42
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    По принцип би ми било интересно да науча какво според вас става когато слизате(не говорим за спиране, а просто слизане) по заснежен наклон, на скорост сте, и понеже предните гуми на скорост се движат еднакво, равномерно, следвайки двигателя, но в един момент сцеплението изчезва понеже инерцията на колата е по голяма отколкото гумите могат да я задържат......с 2 думи - гумите се движат на 15кмч, но колата има инерция и пързалка и почва да се движи с 17кмч........тогава какво се прави??
    П.П - говорим за съвременни коли с АБС....
    Тръгне ли веднъж, освен да я направляваш в що-годе някаква посока в която да не пометеш нещо, не виждам какво друго можеш да направиш. Можеш да помпаш спирачката, АБС-а ще помага доколкото в възможно за убиване на скоростта. Можеш също да включиш на по-малка предавка, така ако се наложи да се измъкваш от нещо с газ ще имаш повече мощност. Ако поднася коригираш с волана, ако не помага даваш газ колкото да я поизправиш, демек "контролираш" доколкото е възможно. В случай че ще се удариш в нещо, винаги се цели с предницата (при по-големи скорости имам предвид), така шанса за оцеляване е най-голям.

    пс Ааа..... и си търсиш място където да се бухнеш, бордюр, тротоар (без пешеходци естествено), преспа, някакъв неравен и неотъпкан терен където гумите се движат по-трудно. И така..., дано не се случва на никой!!!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Тръгне ли веднъж, освен да я направляваш
    Тва друго, коментираме какво се случва и какво да се прави за да не тръгне изобщо.......
    И е логично да се почне отначало за да се разбере какво се случва за да "тръгне" колата, затова започвам и с тоя въпрос......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точка
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:42.
    точка

  15. #45

    Default

    Реших че ще е по добре да не влизам в дебат, всеки си има глава на раменете да прецени как да процедира и да се запита какво точно става едикога си, и да вярва или не на всичко шаблонно написано в кой да е сайт.......където нещата са точно шаблонни, не се уточнява за задно ли говорим, за предно ли, за 4х4 ли, а там нещата са различни.......за коли със задно мога да се съглася че до известна степен може да се ползва т.нр моторна спирачка, но при кола с предно в никакъв случай не я ползвам, и до тоя извод стигнах първо логически, и после практически по харните наклони на Шипка, където е много добро място за експерименти.....
    Така че смятам да не дебатирам това повече, твърде много писане е за нещо което всеки може да седне и да помисли какво точно става когато при наклон си фиксираш въртящия момент на предните колела в едно положение, и какво после става когато колата почне да се хлъзга.......и дали вероятноста за това да се случи е по голяма когато върху 4те колела се прилага еднакво спирачно усилие......
    От опит знам че човек трудно променя дългогодишните си възгледи възоснова на нечие мнение в форум, или заради нещо написано на английски в любителски сайт, отколкото ако сам стигне до някой изводи.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •