Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 57

Thread: Техники на шофиране

  1. #16

    Default

    Не знам момчета, но направо съм раздвоен като ви чета - хем ви се кефя и си припомням младежките години, хем ме е страх за вас и околните. Явно съм поостарял и разумът надделява, а и отделен момент е като знам какви пари струва това удоволствие.
    Кефете се, но се и пазете и най-вече околните, които са съвсем невинни.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Поздравления за колегата пуснал темата - много съм се чудил, как може да няма такава тема във форума до момента... Но и колегата се е справил повече от отлично с приложените примери!
    Малко провокация - толкова много народ със силни аргументи имаше в темата за спирането - включвайте се! Кой е казал, че приложените примери и изводи са верните? Няма ли някой г-тек, рацер, ректор...ректум да оживи диалога?

  3. #18
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Ествено , че теста го прилагам на права отсечка и като се провери , че зад мен няма кола , днеска се опитах да натисна спирачката с левия крак и стана и то доста добре , въпроса е , че ти трябва поне 1-2 секунди мислене определено си трябва тренировка , за го правиш много бързо
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #19
    Бързам, бързам.. WarsteineR's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Велико Търново
    Age
    36
    Posts
    330

    Default

    На мен пък педалите на алфата не са ми удобни, нито за хиил и тое, нито за спирачка с левия(като се има в предвид и чуствителноста на спирачките) за мен тва може да се ползва само на писта, където имаш свобода да си издевателстваш над автомобила с пълна сила.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 99'
    ex. Lancia Dedra 1.6 ie 93'

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by WarsteineR View Post
    На мен пък педалите на алфата не са ми удобни, нито за хиил и тое, нито за спирачка с левия(като се има в предвид и чуствителноста на спирачките) за мен тва може да се ползва само на писта, където имаш свобода да си издевателстваш над автомобила с пълна сила.
    То heel&toe няма особено приложение при предно ми се струва
    Виж при задното е друга бира то затова на вентилаторите и мергелите педала им започва от пода и е по-удобен за такива изпълнения
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #21
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Само да ви попитам, да речем че сте посвикнали със спирането с левия крак, и изведнъж някой пред вас набива спирачки....и с кой крак ще натиснете педала на спирачката, левия...десния..... Този навик дали няма да ви изиграе лоша шега? Инстинктивно ще искате да натиснете спирачката с десния крак, но придобития навик ще постави под съмнение дали да не спрете с левия, .... и в крайна сметка може да стане опасно. По-добре си отренирайте бързата смяна на крака от газта към спирачката и обратно.
    Сега когато говорим за шофиране на писта, там вече всеки си решава как и с каква техника да кара.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #22
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Само да ви попитам, да речем че сте посвикнали със спирането с левия крак, и изведнъж някой пред вас набива спирачки....и с кой крак ще натиснете педала на спирачката, левия...десния..... Този навик дали няма да ви изиграе лоша шега? Инстинктивно ще искате да натиснете спирачката с десния крак, но придобития навик ще постави под съмнение дали да не спрете с левия, .... и в крайна сметка може да стане опасно. По-добре си отренирайте бързата смяна на крака от газта към спирачката и обратно.
    Сега когато говорим за шофиране на писта, там вече всеки си решава как и с каква техника да кара.
    Тази техника се тренира много добре на картинг. Там най-точно се усещат нещата. След това обаче идва тренирането в автомобил. Аз редовно си тренирам спирането с ляв крак и когато той ми е на спирачката си спирам с него, но по принцип спирам с десния и повярвай ми никога не съм се бъркал с кой крак да натисна в екстремна ситуация. Трябва да имаш много объркана ориентация че да плеснеш с крака пред педалите!!!
    Имах сутиация когато ми излезе колездачот една пряка, докато левия крак ми беше на спирачката и спрях дооста бързо, само дето колата изгасна!

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    То heel&toe няма особено приложение при предно ми се струва
    Виж при задното е друга бира то затова на вентилаторите и мергелите педала им започва от пода и е по-удобен за такива изпълнения
    Да и при кола с десен волан! Не случайно тази техника идва от япония, а левия крак от европа.

  8. #23
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Тази техника наистина се използва основно за автомобили със задно и то по мощнички такива както е написал Tedo! И е страхотна техника за каране на картинг (както е написал колегата xctr) ..... когато ми я показаха не ми се вярваше каква е разликата но никога не съм пробвал на личният атомобил!

  9. #24
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Аз не разбирам що пък hell and toe , да не е полезна и за наще коли докато спираш подаваш леко обороти за да влезне скороста по-гладно, да не забива муцуната.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #25
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    точка
    Last edited by kolev; 02-12-2011 at 17:41.
    точка

  11. #26
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Аз не разбирам що пък hell and toe , да не е полезна и за наще коли докато спираш подаваш леко обороти за да влезне скороста по-гладно, да не забива муцуната.
    Защото не е необходимо! Докато спираш на ляв крак спокойно може да извадиш скороста без съединител, да подадеш газ за да вдигне обороти и да забодеш по-долна предавка. Ако си умел с газта и знаеш какви са ти разликите между предавките влиза като в масло!! Вярно кутията се натоварва повече, но това е предимно за пистово каране. Цялото Калояново може да се мине така и се печели не малко време! Само трябва да си тренирал доста и да имаш опит с конкретния автомобил!

  12. #27
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Бе прав си ама се пак после се качваме на тия коли и се връщаме в града , сега ако ми е само за писта така ще се прави, ама колко ще издържи тая ск.кутия да и ръгаш предавки без съединител :Д + това си е доста тренировки за човек който ходи 1-2 пъти в годината на писта едвали ще може всеки път да нацелва оборотите достатъчно бързо, докато с хелл и тое дори и да ги нацелиш няма да си прецакаш ск.кутия
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  13. #28
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Сигурен съм, че 90 процента от тези които пишат тук- не могат да натискат едновременно спирачка и газ с десният крак. От упражнението има смисъл за коли със всякакви задвижвания.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Сигурен съм, че 90 процента от тези които пишат тук- не могат да натискат едновременно спирачка и газ с десният крак. От упражнението има смисъл за коли със всякакви задвижвания.
    99.5 %

    ---------- Post added at 20:30 ---------- Previous post was at 20:29 ----------

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    колко ще издържи тая ск.кутия да и ръгаш предавки без съединител
    10 хил км. стигат ли ?

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #30
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Сигурен съм, че 90 процента от тези които пишат тук- не могат да натискат едновременно спирачка и газ с десният крак. От упражнението има смисъл за коли със всякакви задвижвания.
    Аз мога, ама не го правя щото мога да си натискам спирачката с левия крак, дори не ми се налага понякога да давам газ тъй като си имам автоматик с темпомат. Въпроса не е кой какво може, то ясно че никой от нас не може да кара пилотски(ако можеше нямаше да кисне в този форум), а че някой от тези техники може да са колкото полезни, толкова и вредни в ежедневието из града. Мисля че нещата са достатъчно опростени, по-добре да се насочи вниманието в пътната обстановка и заобикалящите коли и пешеходци, отколкото "глей ся ква техника използвам и колко съм бърз до другия светофар, а..., видя ли ко ги напраЕх".
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •