Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: вилка за съединител

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default вилка за съединител

    Здравейте, колеги, молбата ми е да кажете къде мога да я намеря тази вилка, че много взе да яде съединители, пък сега е разглобена колата и направо да сменям и вилката, търсих по обичайните магазини, но отговора е "нямаме" и не мога да затворя колата а карам един утрепан opel и ми е мъка направо искам си мойта кола !!!
    145 1.6 boxer
    146ti

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    мисля че няма да намериш нова. виж за употребявана. на твоята какво и е. износена, пукната....
    виж си и аксиалния лагер дали е ок.
    точка

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    не съм я гледал но симптомите са такива, след малко ще отида при майстора да видя има ли значение дали е износена или пукната а и не знам как изглежда здравата. проблема е че сменям съединители на 20-30к км а не купувам от евтините и карам нормално
    145 1.6 boxer
    146ti

  4. #4
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами по принцип ако има проблем с вилката, няма да ти отделя добре съединителя и ще ти влизат трудно скоростите. а тия съединители където ги сменяш, сигурен ли си че са износени. какъв точно е проблема с колата.
    точка

  5. #5
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Въпросните вилки се продават нови, но за нищо не стават. Аз лично наварявам старата, разпробивам и шлайфам където трябва и вилката става на 100% като нова.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    проблема в момента ,че е почти невъзможно да включиш първа или задна- след разглобяване се вижда, че ламелите на притискателя са изядени, а феродовия има доста живот и това за втори път, като пак казвам не купувам евтини съединители и другото е тракането когато не е натиснат съединителя, което изчезва след като натиснеш педала, със съединител на 2 седмици и на не повече от 300км почва да приритва. На bobi_33 ще кажа, че няма кой да ми навари вилката и съм принуден да търся нова иначе прочетох за идеята и може би не е лоша, за сега ще взема втора употреба "читава" според човека дето я продава пък ако се окаже, че не става ще му мисля. Като цяло проблема е споделен тук http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=62889
    145 1.6 boxer
    146ti

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    смени си аксиалния лагер колега, не е и кой знае колко скъп. огледай вилката и ако има износвания, сцепвания,пуквания - намираш един заварчик /вече има и много с аргон/ и за десетина лева ще ти я направи като нова.
    точка

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Купил съм цял комплект съединител и взех вилка втора ръка но в много по-добро състояние от мойта. До сега винаги съм купувал нови комплекти съединител и винаги съм взимал и лагери, не знам какъв е проблема, но притискателния диск е на пастет а феродовия можеше да не го сменям, но все пак взех нов, та вече имам 3 феродови диска с доста хляб, ако някой нещо закъса да свирка каквото мога ще го подарявам пари за употребявани части не взимам. Преди 2 години смених скорости и тогавашния майстор си остави ръцете, възможно е това да е довело до проблема, щото сегашния майстор, който ми е и приятел каза, че е имало доста хлабави болтове и други връзки, т.е. онзи само е накичил чарколяка и ме е пуснал да си карам така. Даже тогава чисто нова предница се разтропа и като я вдигнах на крика съм стягал къде що има болтове, гайки и т.н по окачването. С две думи във Владая не спирайте и за кафе, камо ли за нещо по-сериозно!!!
    145 1.6 boxer
    146ti

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    а какви съединители слагаш.
    точка

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    ЗА тия коли (особено боксерите) съществува само един вариант съединител - Valeo. В някои случаи върши работа и AP, но той си е по лиценз пак на Valeo, а всичко друго си чист скрап или другояче казано пълен боклук.
    Най-големият боклук е "Mek Arm".
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    точно валео слагам и аз, обаче да ви кажа и с новата вилка пак трака, а се надявах тракането да изчезне
    145 1.6 boxer
    146ti

  12. #12
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    аз когато отворих за смяна съединителя забелязах чер е износена осичката в която лагерува а не самата вилка
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by shagrath View Post
    точно валео слагам и аз, обаче да ви кажа и с новата вилка пак трака, а се надявах тракането да изчезне
    Според мен колега след 3 прее..ни съединителя е крайно време да вземеш да си смениш майстора
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    както каза колегата, веднага сменяй майстора. виж в раздела със сервизите и си избери някой.
    нещо зверски бърка при монтажа твоя майстор.
    точка

  15. #15
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Важно е да се знае и друго нещо, ако моторът не работи относително равномерно, както и да е сложен съединител и вилка, винаги ще дрънчи помалко. Естествено това също трябва да го знае майстора. Ако има неравномерна работа, майстора би било нормално да се поинтересува откъде идва проблема и да го реши. Същото важи и за съединителя. Щом е вече 3-та смяна за толкова малко километри, значи въпросния майстор или е некадърен, или не ти слага истинските части, които ти е (уж) купил/си му купил.
    Просто няма как да изкара толкова малко един читав съединител.
    Аз например на едната 33-ка съм с АР вече близо 70 000км , педълът все още е много мек, съединителя отделя нормално, а 80% от километрите съм ги навъртял на градско.
    Та колегата с проблема може сам да си прави изводите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •