Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: как се свалят решетките на говорителите - 147

  1. #1
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default как се свалят решетките на говорителите - 147

    Здравейте! От около седмица съм собственик на алфа 147 1.9 JTD 16V и не издържам вече с оригиналното аудио и ще слагам от другата ми алфичка.Днес се пробвах леко да сваля решетките над говорителите,които са във вратите и счупих 2 щипки!Има ли някакъв "чалъм"както се казва,за да не се чупят тези крачета и как се изважда оригиналното cd?!
    Благодаря предварително!!!

  2. #2

    Default

    Големите решетки се свалят с цялата кора. А малките, които са хванатi за пластмасата, от където се отваря вратата се свалят като развиеш едно болче. Намира се зад самата дръжка за отваряне. Има малка дупчица, бъркаш с нещо тънко и махаш капачето и болта е там. Махаш него и после дърпаш дръжката все едно ще отваряш вратата, да може да прекараш пластмасата А за СД-то взимаш 4 дълги и тънки пръчици ама здрави :Р да не ги счупиш вътре, вкарваш ги в 4-те дъпки по-навътре и дърпаш Например, аз мойто го вадя с четири пълнителя от химикал
    Last edited by zombiran; 08-09-2011 at 09:03.

  3. #3
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default .

    Благодаря зат очния и ясен отговор !!!
    Сега щее трудна трансформацията за другите говорители.Ще е малко сложно с тези фланци...

  4. #4
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Аз за това си купих 147цата със Bose (y) Никога няма да го сменя :]
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  5. #5

    Default

    Абе то и стандартното озвочение не е зле ,ама за 10 години са ми се разхлабили болтовете на задните говорители и има леко дразнещ звук.

    Ако успееш да ги свалиш успешно - би ли описъл процедурата или още по добре филмирал в снимки или видео че не ми се иска да чупя много щипки.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6

    Default

    Би трябвало да е като предната част. Има една програмка Elearn.. там е описано всяка една процедура за демонтаж на колата, как се извършва и в какъв ред, даже има и описани с какви инструменти трябва да работиш

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Би трябвало да е като предната част. Има една програмка Elearn.. там е описано всяка една процедура за демонтаж на колата, как се извършва и в какъв ред, даже има и описани с какви инструменти трябва да работиш
    Да имам я , но не съм се сещал
    Мерси
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #8
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Само ще кажа,че съм слушал алфи с bose и нищо лично,но сега сложих моята музика във вратите и...bosе-то може да го хвърлите :P !!!
    Още веднъж благодаря за инфото за решетките,че ако не знаех сега щях да съм без решетки !!!

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    НЕ НЕ и НЕ,за да кажеж,че нещо свири по добре от Bose в кола значи е . Cъмнявам се че това си сложил в колата.

  10. #10
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default

    Hertz!!!

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    Нищо лично,но BOSE то е около 2500 евро,няма как HERZ за 500-600 лв да свири така качествено.Иначе за аларма гаранция,ще дрънчи повече може и повече Db да изкара, но плътноста на BOSE няма как. Аз изкормих BOSE от друга 166 с DSP усилвател DSP кабели и всички 10 говорителя и ги сложих на моята. На 147 и другите модели незнам как е,но след слагането на всичко усилвателя,които е 6х40вата отклучи това DSP меню и излезнаха още 1 камара настроики за звука.Сега за звука нямам думи ,а и които приятел го чу пита какво си слагал в тая кола бее

  12. #12
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Еми нз,но чух друга кола като моята с bose,няма да се правя на интересен и да казвам,че не свири хубаво!!!
    Но с hertza е друго и то в по - добра насока.Плеъра ми е pioneer 8600 също с DSP .

  13. #13

    Default

    Bose е Bose ако седнеш в А8 или Q7,няма какво да възхвалявате босето в алфите!
    Повече от нормално е система от 500лв. да свири по-добре от оригиналното в Алфа.
    А и забравяте нещо доста съществено,това Bose е на почти десет години.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пазарджик
    Posts
    28

    Default

    По принцип на вкус и цвят приятерли няма са казали руснаците.Незнам какво търсиш ти от музиката си,но щом тая комбинация с тоя Pioneer и тея HERTZ ти харесва повече ок.Само да питам каква е разликата между BOSE в Алфата и в Ауди,че немога да сгрея като са на 1 ценова листа по около 2500 евро.И какво значение има дали системата е 10 годишна или 1 годишна когато е качествена .В ауди можеш да поръчаш ,което е около 7000 евро в ценовата им листа те тогава ми говори за музика

  15. #15

    Default

    Еми качи се в една S8 от 2009г. и после седни в невероятната 147 с нейното босе,и ела пак да разтегляш локуми колко е невероятен звука в Алфата.Салама в Лидъл дали е един и същи в Германия и в България?

    ----------
    Аз не казвам че саунда е лош.Тои в сравнение с обикновените е по-добър.Но това че в Алфа 147 или 166 пише босе,незначи че ебеш дявола с невероятна музика.Твърдя че за 500лв.момчето със сигурност ще извади по-добър звук от босето !
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •