Results 1 to 6 of 6

Thread: Теч на вода

  1. #1

    Default Теч на вода

    Здравейте всички.Имам проблем с изтичаща вода, колата е Алфа Ромео 156 2.0 ТС. Първо си помислих, че е от казанчето за водата или от някой маркуч, но след по-обстоен преглед мисля, че тече от много странно място. Там където маркуча от долната страна на казанчето влиза в двигателя, но след металната свръзка, смисъл не е на свръзката където маркуча влиза в металната тръбичка излизаща от двигателя, ами там където металната тръбичка влиза в двигателя. Дано се е разбрало, че и аз как го обясних ... Та мисълта ми е има ли там някаква гарнитура или някакви уплътнения, че мястото е много странно, или някакви други идеи ...
    Мерси много

  2. #2
    Запален алфист sp_romeo1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Plovdiv
    Age
    41
    Posts
    235

    Default

    Другата идея е като при мен,гарнитура на глава баш от там при първи цилиндър
    EXАlfa Romeo 156 1.8ТС 98г.+ кожа МОМО и капли тип ГTA
    Suzuki GSXF600 99г.
    Bravo 1.9 8V Multijet

  3. #3

    Default

    Още утре ще го проверя този вариант, мерси много. Иначе водата изтича доста бързо от там някъде, не е като да капе леко, при теб горе долу каква беше ситуацията да я сравня с моята ?

  4. #4
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Здравей колега, има гарнитура между главата и тази извита тръба, която разпределя охладителната течност. Пада се над компресора на климатика. Металната тръба се държи към главата на 3 болта- два от към компресора на климатика и един при колекторите. Лошото е че единия се пада зад компресора и няма добър достъп до него. Ако искаш снимай от къде ти тече да видим дали говорим за едно и също нещо.
    GTV

  5. #5

    Default

    От това, което прочетох мисля, че е за същото нещо. Ще кача тези дни и снимки да видим.

  6. #6

    Default

    Оказа се водна помпа Вече е сменена и проблемът е решен. Благодаря за мненията на колегите по-нагоре

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •