Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 134

Thread: Техники на спиране

  1. #31
    Келеме с кюмбе vladev's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Posts
    258

    Default

    Ей ви тук как Сена кара сток кола с официални обувки. Има и камера в краката му. Не забелязвам да спира на съединител, а виждам само heal-and-toe.

    http://www.youtube.com/watch?v=8By2AEsGAhU
    Last edited by vladev; 07-09-2011 at 18:12.
    Subaru Legacy 3.0R
    Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 JTD 140+bhp

  2. #32
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    не ме взимай на подбив, защото съм сериозен и това че на теб не ти изглежда нормално не означава че не е така.
    В състезателни условия не е изобщо проблем за спирачките, даже както ти казваш си подават газ и си сменят предавки надолу, но там се търсят вече съвсем други ефекти. Ние говорим за физиката на нещата и тя е неизменна.
    а кой е казал ,че аз съм несериозен ?!? давам ти примери от практиката...ти си държиш на някаква измислена теория ,и не ми даваш реални обяснения защо да повярвам на нея....

    Споменах състезатели и състезателни коли,защото там се изтисква максимума

    Сложи един майстор на спорта в едно ЕВО и в твоята кола да речем-и ти гарантирам ,че ще борави по един и същ начин с педалите !!
    146 Turbo

  3. #33
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Ще го дам така - няма как при спиране, като добавиш и двигателят, който тогава работи като механична помпа, да не товари допълнително спирачките, тъй като енергията натрупана във въртящите се компоненти се донаслагва към спирачното усилие. Ако отделиш тези компоненти от натоварването в спирачната система, то тя ще спира само масата моято е колата и всичко в колата, без да се добавя механичната енергия на въртящите се компоненти на мотора и скоростите!
    Да има двигателна спирачка, но тя не важи с със знак минус при интензивно спиране, а е с плюс. Не е голям при състезателна кола, но го има.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #34
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    А компресията на двигателя къде остава?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  5. #35
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Speeder View Post
    А компресията на двигателя къде остава?
    Изтича по спирачните маркучи директно върху сп.апарати,ама със знак "-"
    146 Turbo

  6. #36

    Default

    Аз се отказвам, не се прави диференциацията от Калояново и стокова кола, намеси се пример с Сена и Сузука, двете неща са коренно различни, всеки да спира както намери за добре, отплеснахме се от темата за Тракдея......
    П.П - поне е добре да се знае защо точно се практикува heel-and-toe техниката, и дали тва се прави във връзка със спирането или във връзка с нещо СЛЕД спирането......щото все пак освен че е важно как ще се влезе в завоя, важно е и как ще се излезе.....
    http://en.wikipedia.org/wiki/Heel-and-toe
    Преведете си го, интересно е.....
    П.П.П - впредвид че на 2.5 потенциометъра на газта ми е на 2 педи от волана, мислех да си направя нещо от сорта с лостче зад волана, но реших че ел дросела е твърде скапана работа откъм респонс, а и не е нужно да се задълбавам чак толкова.....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 07-09-2011 at 18:34.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #37
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Темата е интересна, трябва да се отдели и да продължаваме
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  8. #38
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    и аз съм на това мнение-за нова тема сме си

    ФЕРАРИСТ не се отказвай толкова бързо Това за СЕНА и Сузука,не са оправдания. просто човека е ПРО и е знаел какво прави

    ето друго клипче,нито драйвера е Сена нито колата е някаква сериозна (пак Хонда обаче )

    http://www.youtube.com/watch?v=G41qs6rXLUc
    146 Turbo

  9. #39
    S 16 компресия 5 mitaka_cs's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Age
    32
    Posts
    1,185

    Default

    Новата тема е готова, а ето и една стара подобна.
    1991 ALFA 33 S 16V QV Permanent 4
    и делта

  10. #40
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    София
    Posts
    462

    Default

    Една добра и една лоша новина от мен:
    Добрата е, че наистина ще е интересно да се направи една нова тема и то не само ограничена върху спирането, ами може да се нарече "Техники за каране при различни ситуации". Ще може да се коментира и спиране и подаване на газ и завиване, при спортно каране, при спускане, при изкачване, на сняг, на мокро, за коли със задно, предно или 4х4... Едно време /ама преди бая време/ имаше готино филмче "Втората възможност" - винаги се кафех като започва - разцепваха един Ягуар в една скала на пътя...
    Лошата новина е, че от това, което прочетох ВСИЧКИ грешите Много ли е еретично допускането, че на скорост или на свободна, резултата може да не е само "по-голямо" или "по-малко", а и "равен"??? Дали спирачките не са така оразмерени, че като се изправите здраво върху тях да блокират гумите, барабар с усилието от масата на колата, услилието от двигателя през трансмисията, неколко кубика силикон или бетон, със или без още 3-4 човека в колата и тъщата в багажника? Кой ви каза /некой ректор ще да е/, че спирачките са хилави, та требе да им добавяме/махаме двигател, за да спрем ПО-БЪРЗО!!!/не казвам по-плавно, пестеливо и т.н./ Никой ли не си е гасил двигателя като се изправи на спирачките в движение??? Ако някой иска да спори - при две условия - 1. ще отговарям само в друга тема, за да не засираме тази 2. ако не ме мързи /най-важно!/
    И по темата - еваларка на организаторите! Изкарах си екстра, тествах си колицата - адски съм доволен от нея! Напънете се да ги правим тия неща през уикенд например... бъзикам се, нека е когато решите - винаги целите супер готини и удобни дати през годината

  11. #41

    Default

    Според мен също при екстремни спирания допълнително се натоварват спирачките ако е на скорост автомобила, защото трябва да преодоляват и инерционните сили създадени от въртеливото движение на валове и колелета по силовата система на автомобила/двигател, скоростна кутия и предавателни механизми/, защото трябва да ги преодолявя за кратко време.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ще го дам така - няма как при спиране, като добавиш и двигателят, който тогава работи като механична помпа, да не товари допълнително спирачките, тъй като енергията натрупана във въртящите се компоненти се донаслагва към спирачното усилие. Ако отделиш тези компоненти от натоварването в спирачната система, то тя ще спира само масата моято е колата и всичко в колата, без да се добавя механичната енергия на въртящите се компоненти на мотора и скоростите!
    Да има двигателна спирачка, но тя не важи с със знак минус при интензивно спиране, а е с плюс. Не е голям при състезателна кола, но го има.
    Продължаваш да говориш глупости, спри най-добре
    Айде сега да почнем малко по отдалече като отговори на един въпрос
    Движиш се с 100км/ч на 4-та! Кога колата ще спре по бързо? Когато пуснеш на свободна със 100км/ч или пуснеш газста и останеш на скорост?
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #43
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Живко, точно този пример не се връзва със темата.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Продължаваш да говориш глупости, спри най-добре
    Айде сега да почнем малко по отдалече като отговори на един въпрос
    Движиш се с 100км/ч на 4-та! Кога колата ще спре по бързо? Когато пуснеш на свободна със 100км/ч или пуснеш газста и останеш на скорост?
    Не знам кога си карал шофьорски курсове за взимане на книжка, но едно време имаше елемент скоростна отсечка към етапа полигон и още тогава се коментираха на времето тези неща.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  15. #45
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    и аз съм на това мнение-за нова тема сме си

    ФЕРАРИСТ не се отказвай толкова бързо Това за СЕНА и Сузука,не са оправдания. просто човека е ПРО и е знаел какво прави

    ето друго клипче,нито драйвера е Сена нито колата е някаква сериозна (пак Хонда обаче )

    http://www.youtube.com/watch?v=G41qs6rXLUc
    техниката в клипа има съвсем друга идея - не спирането, а именно удара върху съединителя и трансмисията и евентуална загуба на сцепление.

    ---------- Post added at 19:42 ---------- Previous post was at 19:39 ----------

    Quote Originally Posted by stelt View Post
    Живко, точно този пример не се връзва със темата.
    не той точно този пример свързва с темата, тъй като не приемат че инерциалните сили в двигателя намаляват по-бавно, отколкото скоростта на колата при спиране и точно оттам инерциалните сили се добавят към съпротивителната сила на колата, която се противопостава по посока на силата на спиране.
    Затова и примера не е подходящ...
    Last edited by Furious 155; 07-09-2011 at 19:44.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •