Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast
Results 106 to 120 of 134

Thread: Техники на спиране

  1. #106
    Старши алфист HACCP's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    София
    Posts
    909

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Сигурен съм че спира горивоподаването през инжекторите - 100%. Това какво ти пише бордовия е друга тема.
    Ако има поне малко гориво, двигателят никога няма да ти е спирачка при спускане на скорост!
    Сам си го написал "двигателят никога няма да ти е спирачка при спускане на скорост"
    Темамата за ППХ е друга. Т.к потенциалната енергия на взрива при празен ход е много по малка от кинетичната енергия на колелата то системата се опитва да изравни енергията си така че двигателя оказва съпротивление! Незнам защо си обеден че спира 100% притокът на бензин. А аз 100% ти казвам че се подава гориво и въздух колкото за празен ход и пак няма да достигнем до едно менние!
    п.п. Това са две теми в който всеки има собствено мнение и нищо др. не го интересува и спора е безмислен никога няма да сме на едно мнение. "Вие" ще си спирате само на спирачка а "ние" на спирачка и скорост и двете страни ще си мислим че спираме по добре от другият . И те така!

  2. #107
    започва да се пристрастява ivanko_rs's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    95

    Default

    Аз лично смятам че ВИЕ всички бъркате спирането на различните типове задвижване на автомобилите,т.е. на предното е едно,на задното друго на 4х4 друго.Аз имам опит с предно и 4х4 и мога да кажа че спирането между двата типа има както прилики така и огромни разлики.Най-голямата разлика от бързо спиране само със спирачки и същото но на скорост е това че когато мотора и кутията са отцепени вероятността да си БЛОКИРАШ предните гуми е 95%,което всички знаем че води до неспиране,а не до по-бързо такова.Все пак караме коли далеч от състезателните колкото и да ги гласим и това е реалността.Всеки може да си погледне и разликата между преди и задни дискове и не на последно място колко от вас имат регулатор на спирачното усилие който да си гласят в зависимост от много фактори на трасето ?
    Да се насоча към автомобил с 4х4 задвижване което е с 3 диференциала,т.е. фиатско.Там както го написа и Ици самата трансмисия стабилизира колата мноооого.Лично аз съм имал инфарктни случаи и в права посока и в завои и благодарение на пълноприводността , СПИРАНЕТО при съответната ситуация стана доста по-лесно.С две думи който не е пробвал той не е видял къде е разликата.
    Всеки си има различни стилове каране,така че вариянти за преминаване на завои доста.Аз лично на Калояново на правата ,както карам на 4-та почвам да спирам без да бода 3-та веднага,просто си изчаквам да намали скоростта почти до необходимата до влизане в завоя и тогава я слагам.Също ползвам с левия крак спирачката не само на тия следващи 2 завоя,но и 3-те преди излизането на правата
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

  3. #108
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by HACCP View Post
    Сам си го написал "двигателят никога няма да ти е спирачка при спускане на скорост"
    Темамата за ППХ е друга. Т.к потенциалната енергия на взрива при празен ход е много по малка от кинетичната енергия на колелата то системата се опитва да изравни енергията си така че двигателя оказва съпротивление! Незнам защо си обеден че спира 100% притокът на бензин. А аз 100% ти казвам че се подава гориво и въздух колкото за празен ход и пак няма да достигнем до едно менние!
    Убеден съм, защото съм го прочел, най-малкото и за моя инжекцион и за други автомобилни електроники! Режимът се казва - Deceleration Fuel Cut Off - http://www.youtube.com/watch?v=0xfxSkDHJKo

    И да с вдигател се спира, но не и при рязко спиране - втората производна на скоростта е и първа производна на ускорението, а именно - тласък! Няма как при рязко спиране мотора да е спирачка в първия момент - стойността на тласъка е доста голяма тогава. Да, момента е кратък, но тогава мотора не те спира!
    Last edited by Furious 155; 08-09-2011 at 12:38.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #109
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Убеден съм, защото съм го прочел, най-малкото и за моя инжекцион и за други автомобилни електроники! Режимът се казва - Deceleration Fuel Cut Off - http://www.youtube.com/watch?v=0xfxSkDHJKo

    И да с вдигател се спира, но не и при рязко спиране - втората производна на скоростта е и първа производна на ускорението, а именно - тласък! Няма как при рязко спиране мотора да е спирачка в първия момент - стойността на тласъка е доста голяма тогава. Да, момента е кратък, но тогава мотора не те спира!
    И аз говорех за обсолютно същото... за тоя кратък момент!!!
    Иначе когато си се пускаме по нанадолнище на скорост без газ, горивото се спира след няколко секунди!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #110

    Default

    E, вече има все повече хора дето са разбрали за какво иде реч.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #111
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Cool

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Ако ти изскочи крава на пътя и се движиш със 120км/ч как ще спреш ?
    1. Изреждаш от 5---1 със спирачка?
    2. Натискаш рязко съеденител и спирачка ?


    п.с. има и опция 3. Качваш я до следващото село...
    4. със 120 едновременно 3-та и на спирачките като падне скороста на 80 забождам 2-ра без да пускам спирачката докато скороста падне до към 50 от там надолу разчитам единственно на спирачките

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  7. #112
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде пак старата тема за моторната спирачка за н-ти път.
    имам едни въпроси - как разбирате за колко време падат оборотите на двигателя. по оборотомера ли . не усещате ли,че като влезете в завой на свободна и натиснати спирачки, колата ви дърпа към външната му страна по права линия независимо дали е с предно,задно или 4х4. защо навсякъде пише и по шофьорските курсове се учи че колата когато е в движение трябва да е на скорост. автоматика трябва ли да го изключваш от скорост и как. защо скъпите бегачки ги правят с по няколко съединителя които ти зацепват следващата скорост още преди да си я избрал и на практика колата винаги е на скорост.
    точка

  8. #113

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    4. със 120 едновременно 3-та и на спирачките като падне скороста на 80 забождам 2-ра без да пускам спирачката докато скороста падне до към 50 от там надолу разчитам единственно на спирачките
    Пич така ще качиш кравата да я повозиш, това си е точка три... Като ти се покаже на 20 метра по осовата щу те питам каква "трета-пета" ще ми включиш.
    Като гониш време на пистата преди завои ситуацията трябва да е същата, но си трябва смело сърце.

    ---------- Post added at 17:59 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    E, вече има все повече хора дето са разбрали за какво иде реч.
    Ама някои още не...
    Last edited by Доко; 08-09-2011 at 17:58.

  9. #114
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Wink

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Пич с така ще я качиш да я повозиш, това си е точка три... Като ти се покаже на 20 метра по осовата щу те питам каква "трета-пета" ще ми включиш. Като гониш време на пистата преди завои ситуацията трябва да е същата, но си трябва смело сърце.
    Спирачката си я натискам за едно и също време просто след като съм я натиснал си помагам и със скорости . А пък ако кравичката излезе на 20 метра и съм със 120 бог да прости и колата и кравата

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Спирачката си я натискам за едно и също време просто след като съм я натиснал си помагам и със скорости . А пък ако кравичката излезе на 20 метра и съм със 120 бог да прости и колата и кравата
    Идеята е, че гониш минимално време в спирачен път и ако ползваш и мотора да помага губиш, бавиш се във време и спирачния път ще е по-дълъг, тъй като ти трябва повече време да извършиш процеса по спиране с връщане на предавки. Спира се както някой по-рано спомена с двата крака на спирачката, с третия на съеденителя и подготвяш ниска предавка...
    Вдигам белия флаг, няма смисъл...
    Last edited by Доко; 08-09-2011 at 18:11.

  11. #116
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Не съм спец, но във Ф1 съединителя се използва само при потегляне. През останалото време колата е на скорост. Ако на изключена се спираше по-добре, дали нямаше да го използват?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  12. #117
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    тъй като ти трябва повече време да извършиш процеса по спиране с връщане на предавки.
    Викаш като редиш предавки докaто спираш се бавиш, защото смяната им ти отнема време ... то тва хубаво, ако ги сменяш предавките с крака, с който натискаш спирачката !!!
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    Викаш като редиш предавки докaто спираш се бавиш, защото смяната им ти отнема време ... то тва хубаво, ако ги сменяш предавките с крака, с който натискаш спирачката !!!
    Хайде да не влизаме в сферата на върховите технологии от F1, а селеспийда си е едно приспособление за туристически автомобили.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #119
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    П.П
    Предполагам не мислиш че подават газ докато хем спират, хем превключват, все пак само 2 крака са.......а ако има подаване на газ изобщо, то е възможно да е свързано с факта че имат турбо, което трябва да държи налягане, говоря малко наизуст, има стотици серии и видове състез коли който имат различни характеристики.....а ние говорим за не състезателни коли, на неделен тракдей....
    Тука грешиш. Точно това е техниката за спиране с ляв крак.
    Спираш с левия крак докато натискаш газта за да изравниш оборотите и да вкараш по долна предавка.

  15. #120

    Default

    Леле, като чета сте го ударили на техники като, че ли управлявате камиони от едно време - подаване на междинна газ и двойно амбриране.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 8 of 9 FirstFirst ... 6789 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •