Results 1 to 11 of 11

Thread: Ремонтиране на огледало

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    151

    Default Ремонтиране на огледало

    Имах проблем с лявото огледало на моята 166 , не се прибираше.
    Реших да отворя въпросното огледало и да видя възможно ли е да бъде ремонтирано.
    Отговорът е Да , или по не при мен побългряването свърши работа, ето как става номера без да се разглабя кората на вратата:

    1. Сваляте внимателно стъклото на огледалото, и развивате винчето. (за свалянето на стъклото нямам снимка защото ми откраднаха въпросните стъкла (ама т'ва е друга тема)


    2. Тук идва "тънката" част аз реших проблема с развиването на трите винта държащи огледалото по този начин:



    3. За да освободите механизма от кабелите и декоративната част се развиват тези два винта с отвертка


    4. Това са двете букси. Букса А е за настройване н огледалото, букса В е за моторчето за прибиране.

    Така оставяте колата :

    А с това аз се прибрах да разглобявам:


    5. Как се стига да дефектиралото зъбно колело:






    Много внимтелно аз нямах по тънка отверка


    Ето го въпросното зъбно колело


    Добре, че зъбите са от край до край ;D
    Вижда се как са се изронили зъбите.
    Аз намалих дължината му с 2 мм и направих пластина (шайба) от PVC която да компенсира разликата,
    но препоръчвам да пробвате с по твърд материял.
    PVC според мен ще се деформира с времето, ама тоя
    акъл ми дойде след като приключих.




    Следва сглобяване по обратния ред.
    Last edited by umax; 15-05-2011 at 14:23.

  2. #2

    Default

    Описанието е страхотно, само едно не ми е ясно и ме е шубе да подходя радикално, за това да попитам:

    Как точно се сваля стъклото на огледалото? Има ли си пиниз? Страх ме е да не го счупя, на какво се държи?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 164 2.0 Turbo 8v '88

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Процедурата е леко гинекологична.Завърташ стъклото максимално навътре и надолу.Бъркаш през отворилия се процеп с пинцети или отвертка и разкачаш щипките.Това,което се чупи са щипките.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Koлеги аз обаче ударих на камък с ремонта на моето,което спря да се отваря и затваря.Някакви идеи:

    http://prikachi.com/images/536/2545536M.jpg

    http://prikachi.com/images/537/2545537u.jpg

    Болтове няма,само нитове,голяма преебавка....

    И още едно питане,двата кабела дето са в буксата са два плюсови предполагам нали?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  5. #5
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ами проблемът е,че някой го е отварял вече и по незнайни причини е шибнал нитове.Само един Господ знае,какво ще намериш и вътре.Нитовете се свалят само с разпробиване и понеже са и върху пластмаса,трябва да е на бавни обороти,с малък натиск и с охлаждане.Тегава работа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  6. #6
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Оф колеги оправих се.Понеже не ми се дупчеше и щях да търся такова втора ръка,реших да проверя кабелите,защото имаше един скъсан и той се оказа за подгряването.И така с една подвишна лампа направих проверката и о чудо до буксата на моторчето нямаше ток.Проверих таблото дето се намира във врата до там ток стига.Хайде за кабели,подмених ги и всичко работи.И за да съм сигурен какво е станало точно звъннах на чичо ми ,защото колата беше негова тоя я купи чисто нова преди година.Каза ми,че е сменяно огледалото - само кожуха,но за механизма не знае и е сменяно от Рос Ауто в Италия.И наистина от вътрешната страна имаше етикче с цена 5 евро
    И ми направи впечатление,че механизма е холандски.Та след цял ден мъки най-накрая се оправих и сега да чукна на дърво всичко работи.А най-тегавата част беше махането на стъклото на оголедалото.Две пинсети и тънка отверка.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #7
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    иам един вапрос може да е тъп ма -иам от скоро 166 та на сички 166-ли се прибират огледалата автоматично или с копче или като изгасиш колата как става .че моите се прибират ма рчно >
    Last edited by seepo; 14-05-2011 at 22:47.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  8. #8

    Default

    Не на всички се прибират.Имат само заготовки,тоест копче за прибиране но самите огледала на са електрически.А някои са само с нарисувано върху пластмасата.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    а как да разбера дали имам такава екстра,дали е пребана мерси предварително
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  10. #10

    Default

    Ако имаш бутон..натискаш го.Ако не се прибират,махаш декоративния триъгълник зад огледалото и гледаш колко кабела минават.Ако са като на снимките в първия пост,значи имаш нещо изгоряло или прекъснато.Ако не е така,пляскаш с ръце че няма да ти откраднат прибиращите се огледала
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  11. #11
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    сам да вметна че ако е строшено може да се шиноса и да се залепи с бизон метал става много здраво
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •