Results 1 to 14 of 14

Thread: Колко струва смяна на горна помпа на съединител?

  1. #1
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default Колко струва смяна на горна помпа на съединител?

    Някой може ли да сподели цената за труд за смяна на помпата на съединителя, която е в купето? Ако някой колега е сменявал де... Алфата е 145 1.9 ЖТД. Благодаря ви
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  2. #2

    Default

    Имам същия проблем с моята(145 1.6 Tspark)помпата ми излиза чисто нова на 40 лева,а за смяната зависи къде ще се извърши тя.Ако е при българският представител на Алфа Ромео ще ти излезне през носа,но при кварталният майстор предполагам че е от 30 до 60 лева.

  3. #3

    Default

    a може и сам да си я смениш !
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm

  4. #4
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    А като се сменява горната, трябва ли да се смени и долната помпа?
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако е здрава,не. но трябва да се обезвъздуши съединителя.
    точка

  6. #6

    Default

    Филм си е смяната на тази помпа (поне по моите "филмови" стандарти)... По-добре виж по "нашите" сервизи какви пари ще ти искат и ако не са ти звездни им оставяй те да си тровят нервите

  7. #7
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    Абе то така ще стане, защото и аз си мисля, че ще е филм да си го сменя сам... Помпата е 56 лева. За труда после ще споделя, но ми казаха между 15 и 30 лева...
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  8. #8
    започва да се пристрастява Starang's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    53

    Default

    Зависи къде,но по принцип преди година на мене ми взеха 60 лева помпа,50 лева труд=110 лева. Отделно съветват като смениш едната помпа да смениш и другата.А иначе без пари ми обезвъздушиха съединителя
    Alfa 145 1.6 TS Ex
    Alfa 146 1.4 TS Ex

  9. #9

    Default

    при мен помпата беше от порядъка на около 50 лева + 35 лв за труд в сервиза на алфа ромео във Варна,ама си е филм доста играха си няколко часа....
    Alfa 145 1.4 t.s

  10. #10
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    при мен помпата беше около 60 лв. сменяхме я с 1 познат но си е малко трудно но не е и невъзможно стига да се внимава и после да се обезвъздуши добре съединителя всичко трябва да е наред.. доколкото знам може и да се ремонтира помапата ако си намериш подходящите гумички вадиш буталото почистваш с бензин и ситна шкурка след тва поставяш новите гумички това е алтернативен вариант и по-евтиния естествено Успех
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  11. #11

    Default

    Ако решиш да поправяш помпата и се затрудниш с намирането на гумички има хора които ги правят по поръчка.Занасяш помпата и старите гумички и ти правят, но не смятам че тея гумички са толкова спецялни че да ги няма

  12. #12
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Смяната въобще не е сложна.Само ти трябва още един човек при обезвъздушаването.
    Това с ремонтния комплект е фалшива работа и не си заслужава занимавката.Аз пробвах така да рециклираме помпата,която е на педала на съединителя и стана за 10 км работеше и после отидох и си купих нова.Само където се занимавахме цял ден.
    Моят съвет е като дойде време за смяна да ги смените и двете(и тази при скоростната кутия),защото и тя ще замине скоро.При повечето така се случва.При мен месец след като смених едната трябваше да сменя и другата.
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  13. #13
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    така е по принцип е добре и 2те да се сменят, споменах за рецеклиране защото е опция все пак и оригиналната помпа е много по-добра от тия дето продават в магазините дето пише Италия ама дали е произведена там никой незнае мое мнение... моята я смених и аз защото не намерих гумички тогава дадох 60 лв. за нова и скоро ще трябва да сменям и тая на скоростна кутия ама да видим кога ще е
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  14. #14
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    Помпата е сменена. Помпа Метели- 50 лева, смяна- 25 лева. Благодаря на всички колеги
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •