Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Бързина, пъргавина и... газ ?

  1. #1

    Default Бързина, пъргавина и... газ ?

    Здравейте колеги!

    карам колата от подписа и все още както и преди 2г., че няма колата досатъно мощност. 2 прегледа за техническо състояние, смяна на филтри и тн и пак ми се вижда слабо, с 2ма човека в колата и едвам движа.
    Не ми се мисли колко харчи с това натискане на педала за да мърда колата. Разбрах, че няма горивен филтър а имало цедка в резервоара, която не съм сменял от 2 г. - от тогава имам колата. Дали ще се има ефект ако го направи някой баш майстор ?

    И 2ри скромен въпрос. След като джоба ми не издържа на натиска на алфата 20 лв - 100 км макс по околовръстното Казичане - Борово мисля за ГУ. Дали да слагам газовата, имам един познат сервиз до сградата на Дарик Радио - преди моста Чавдар, но дали да рискувам, след като чета в раздела такива работи, които се случват. Хем искам евтинджос хем....

    Комфортно ми е на бензин - макар че на високи скорости колата едвам я удържам и доста ръмжи - 130-150км / час .
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  2. #2

    Default

    А като си на газ ще караш с 200 и мотора няма да го чуваш 1-2 год и я хвърляй тая алфа като я направиш на газ.20лв 100км е перфектно неможе хем да ти вози гъза хем да не даваш почти никакви пари. Купи си едно колело и няма да ти харчи нищо...
    Tipo 1.4 EX, 156 2.0 Selespeed-EX, 156 2.4 JTD 6-speed 01' EX, , 166 2.4JTD remaped 00', Vectra C 1.9CDTI remaped 06'EX,Mercedes E 220 CDI Avantgarde 00'EX, BMW 525 D 02'EX, 147 1.9JTD

  3. #3
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by anti10 View Post
    Здравейте колеги!

    карам колата от подписа и все още както и преди 2г., че няма колата досатъно мощност. 2 прегледа за техническо състояние, смяна на филтри и тн и пак ми се вижда слабо, с 2ма човека в колата и едвам движа.
    Не ми се мисли колко харчи с това натискане на педала за да мърда колата. Разбрах, че няма горивен филтър а имало цедка в резервоара, която не съм сменял от 2 г. - от тогава имам колата. Дали ще се има ефект ако го направи някой баш майстор ?

    И 2ри скромен въпрос. След като джоба ми не издържа на натиска на алфата 20 лв - 100 км макс по околовръстното Казичане - Борово мисля за ГУ. Дали да слагам газовата, имам един познат сервиз до сградата на Дарик Радио - преди моста Чавдар, но дали да рискувам, след като чета в раздела такива работи, които се случват. Хем искам евтинджос хем....

    Комфортно ми е на бензин - макар че на високи скорости колата едвам я удържам и доста ръмжи - 130-150км / час .
    20 лева/100 км градско за какъвто и да е бензинов двигател е много добър разход. Ако сложиш газ, ще спестиш реално най-много 5 лв/100 км, но ще загубиш доста повече.
    По-добре се ориентирай към нещо дизелово.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #4
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Моята гори градско газ и бензин към 20лв/100км
    Извънградско обаче гори 13лв/100км
    На който и туинспарк да сложиш газ няма да сбъркаш.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  5. #5
    Крис Калинов
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Варна/София
    Posts
    24

    Default

    Аз съм с газ на същия двигател и май трябва да е 120bhp ползвам Ланди Рензо нормален изпарител. при мен на 145цата е прилично, но на по-тежката 147 ще е неадекватно. Има лек спад в мощноста губиш багажник и возиш допълнителни килограми. Ако смяташ да я караш още 4-5 години сложи газов инжекцион. Мощноста се запазва, разхода също. Ако инжекциона е на Рензо (1200-1300лв) се избива за година-две.

  6. #6
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    При мен от 22-25лв/100км на бензин ,сега е 11-13лв/100км газ,като колата си е карам стабилно и въобще не икомисвам.Разходите за гориво са същите,с тази разлика,че сега карам двойно повече и това колко гори колата вече въобще не ме интересува.
    Моят съвет е да проучиш добре нещата и майсторите,защото е много важно как ще ти направят монтажа и настройките,за да няма после "тези счупени алфи не могат да вървят на газ"
    Успех!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  7. #7

    Default

    Средно минавам 40 км / ден. - до работа и обратно, 5 дни в седмицата.
    Събота + неделя = 100км ( като цяло )


    Сега съм 3-ти курс, а след бакалавър (4ти курс) мисля да замина за Германия. Което значи престой в България още 2години. За тези 2 години ако сложа ГУ може ли да ми помогнете дали реално ще имам спестен някой лев. Предполагам после ще я продам като заминавам...
    Алфа 147 1.6i 16v 105 kончета

    Просто няма начин да няма начин.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сметката е проста.
    Ти караш приблизително по 1000 км на месец.
    Нека за година да са 10 000.

    Ако караш на бензин със среден разход 8/100 за една година ще дадеш за гориво близо 2000 лв.

    Ако караш на газ при среден разход 10/100 за същия пробег ще дадеш за гориво около 1300 лв.

    А това означава, че годишно икономисваш по 700 лв

    Ако сложиш газов инжекцион за около 1000 лв, той ще ти се изплати за година и половина.

    Аз от 20 години карам само на газ и съм разбрал следното:

    1 - Когато се спазват 2 или 3 простички правила за безопасност - една газова уредба не е по-опасна от една бензинова система.

    2 - Когато газовата уредба е добре монтирана и регулирана НЕ съсипва двигателя (а точно обратното - двигателят работи много по-добре на газ отколкото на бензин)

    3 - За 10 години експлоатация ти спeстяваш пари за един приличен автомобил.

    Слагай газ и хич не се чуди

    ---------- Post added at 11:50 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    Моята гори градско газ и бензин към 20лв/100км
    Извънградско обаче гори 13лв/100км
    На който и туинспарк да сложиш газ няма да сбъркаш.
    Понеже виждам, че си със същия двигател като мен, а на мен ми предстои да го газифицирам, въпросът ми е каква газова си сложил и ползваш ли адванс процесор?
    Last edited by ecotronic; 07-09-2011 at 11:42.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Подкрепям колегата..........
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  10. #10
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by Gogata View Post
    При мен от 22-25лв/100км на бензин ,сега е 11-13лв/100км газ,като колата си е карам стабилно и въобще не икомисвам.Разходите за гориво са същите,с тази разлика,че сега карам двойно повече и това колко гори колата вече въобще не ме интересува.
    Моят съвет е да проучиш добре нещата и майсторите,защото е много важно как ще ти направят монтажа и настройките,за да няма после "тези счупени алфи не могат да вървят на газ"
    Успех!
    Моята дава същите разходи, но на газ не върви толкова колкото на бензин, винаги си имам ако стане нещо , за градско е страхотно слагаш 5лева газ и си свиркаш
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  11. #11
    Запален алфист alfa_fen4e's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    101

    Default

    Моята от подписа е на газ и трябва да призная че с добра настройка колата просто се държи чудесно на пътя.По-икономично е от колкото на бензин а разлика във вървежа почти няма.Марката е Ланди Ренцо и нямам никакви проблем.
    Алфа Ромео 156 2.0 т.с.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вчера ми монтираха ГИ.
    Момчетата си свършиха много професионално работата. Ако не видиш бутилката в багажника, няма да разбереш, че колата е на газ.
    Относно динамиката на газ - не се усеща абсолютно никаква разлика сравнено с бензин. Дори двигателят работи някак по-меко. За разхода още нямам наблюдения.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Колега, честито!
    Тепърва ще видиш още хубави неща покрай газовата - как идва време за смяна на маслото, а то още си стои бистро на щеката, например...

    Карай смело. Те парите за гориво ще си вървят същите горе-долу, но ще си покарваш повече поне. А и с повече километри по-бързо ще се избие уредбата...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз от близо 20 години карам само на газ и съм имал време да се убедя в предимствата на това гориво пред останалите.
    Но това е първият ми ГИ и то на първата ми Алфа.
    Много хора говорят че не било престижно да караш такъв автомобил на газ.

    Аз смятам, че такива твърдения са плод на комплекси.

    За себе си мога да кажа, че ако си купя автомобил за 100 хил. лв. най вероятно изобщо няма да се интересувам на какво и колко го карам. Но при положение, че за 50 хил. км. пробег разликата в цената между бензин и газ е съизмерима със стойността на самия автомобил.............

    Ами че това си е сериозен повод за размисъл.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    айде честито и от мен. какъв ГИ си избра и предполагам си се отказал от ТАП-а за сега.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •