Results 1 to 9 of 9

Thread: Добавка за нафта в повече и грешка П1671???

  1. #1
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default Добавка за нафта в повече и грешка П1671???

    Колеги от няколко месеца си слагам добавка на Redex за почистване на дюзите или за повече мощност.Определено има разлика,само че в повечето пъти слагам повече от необходимото...Шишенцето ако е за 2 резервоара аз слагам малко повече от половината в 20-30 литра нафта.И от 1 месец до сега колата ми изгасна няколко пъти.Паля я студена и както си карам през първите 5 минути по някое време светва индикатора за дюзите спира да впръсква гориво и колата гасне.Въртя няколко пъти и на 5-6 път колата си пали,индикатора гасне и сякаш нищо не е станало колата си върви нормално.От 1 седмица не ми го е правило,но понякога като я настъпя на 1ва и вече във високите преди да забия 2ра колата забива муцуна за момент.Същото го е правило като я сръчкам стабилно и примерно на 4та предавка пак забива муцуна.Беше записала 2 грешки-тази за която ми гаснеше мисля,че е П1671 -свързана с налягането на горивото,а за забиването беше свързана с разтоварването на турбото.Стига съм писал,който има идеи да ги споделя

    П.П. Колата е 156 2.4 жтд 140 к.с.
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ами според мен имаш 2 варианта:
    1. Сваляш датчика за налягане, намира се отзад на смукателния колектор малко вляво от средата и го чистиш (препоръчвам ти АБРО - спрей за почистване на карбуратори) като в никакъв случай не ползвай механични помагала, сменяш регулатора за налягане на горивото, намира се отзад на горивната помпа и се продава около 100-те гроша втора ръка и ако стане ок, ако не стане отиваш при Бобо, Лисан, Вентура или Румен (подреждането е без значение) да ти оправят колата.
    2. Отиваш при някой от гореизброените да ти кажат какво и е и ако прецениш, че можеш сам да се справиш, плащаш за диагностиката и отиваш да го правиш, ако не - оставяш колата и ти я оправят а ти
    п.с. проблема ти със сигурност не е от добавката, ама за да не набутваш излишни левчета ти препоръчвам да си сипваш синтетично двутактово масло - 1 л. на един резервоар - и да отиде малко повече хич нЕма да има ядове и няма нужда да го правиш на всяко зареждане - е така като се сетиш на 2 месеца примерно сипвай
    Last edited by kiko73; 31-08-2011 at 13:31.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Колеги от няколко месеца си слагам добавка на Redex за почистване на дюзите или за повече мощност.Определено има разлика,само че в повечето пъти слагам повече от необходимото...Шишенцето ако е за 2 резервоара аз слагам малко повече от половината в 20-30 литра нафта.И от 1 месец до сега колата ми изгасна няколко пъти.Паля я студена и както си карам през първите 5 минути по някое време светва индикатора за дюзите спира да впръсква гориво и колата гасне.Въртя няколко пъти и на 5-6 път колата си пали,индикатора гасне и сякаш нищо не е станало колата си върви нормално.От 1 седмица не ми го е правило,но понякога като я настъпя на 1ва и вече във високите преди да забия 2ра колата забива муцуна за момент.Същото го е правило като я сръчкам стабилно и примерно на 4та предавка пак забива муцуна.Беше записала 2 грешки-тази за която ми гаснеше мисля,че е П1671 -свързана с налягането на горивото,а за забиването беше свързана с разтоварването на турбото.Стига съм писал,който има идеи да ги споделя

    П.П. Колата е 156 2.4 жтд 140 к.с.
    Гасненето е свързано вероятно с регулатора на налягането в помпата,а другото с геометрията на турбината/тук може да е вакуум,клапан или геометрия/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    Имах същия проблем и кави ли не съвети имаше компесия налягане дебитомер еку, итн. Проблема в моя случай се реши със смяна на горивния филтър. Пробвай първо това.

    П.С.
    Спри да зареждаш на Лукойл или Петрол.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  5. #5
    пристрастен KoRny's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    404

    Default

    Quote Originally Posted by rtfm View Post
    Имах същия проблем и кави ли не съвети имаше компесия налягане дебитомер еку, итн. Проблема в моя случай се реши със смяна на горивния филтър. Пробвай първо това.

    П.С.
    Спри да зареждаш на Лукойл или Петрол.
    Ще започна с това,защото минах 10 000,смених си маслото оня ден,без горивния защото го сменявах преди около 8000 км,но има логика от това да го е правила колата.Само нз защо си върви нормално,ако е запушен филтъра май щеше да се чуди колата във високите...
    Alfonso 1.3 Boxer EX

    Alfonso 156 2.4 140 -new breed

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    228

    Default

    При мен си вървеше нормално ама гаснеше от време на време и особено гаснеше във високите.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Fiat Coupe 2.0 16V

  7. #7
    Запален алфист donMirkoni's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Плевен
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by KoRny View Post
    Ще започна с това,защото минах 10 000,смених си маслото оня ден,без горивния защото го сменявах преди около 8000 км,но има логика от това да го е правила колата.Само нз защо си върви нормално,ако е запушен филтъра май щеше да се чуди колата във високите...
    нормално е като си сипал повече добавка да ти се запуши филтъра,понеже редекс вдига всичката кал от резервоара и познай къде се събира
    и не че съм запознат много ама нека майсторите или запознатите да кажат,ако няма достатъчен приток на нафта до помпата дали не записва тази грешка от това а не че регулатора е за смяна
    Алфа 156 2.4 JTD 136 катъра-бивша
    Алфа 145 1,9 JTD - настояща

  8. #8
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by donMirkoni View Post
    нормално е като си сипал повече добавка да ти се запуши филтъра,понеже редекс вдига всичката кал от резервоара и познай къде се събира
    и не че съм запознат много ама нека майсторите или запознатите да кажат,ако няма достатъчен приток на нафта до помпата дали не записва тази грешка от това а не че регулатора е за смяна
    Дааааа, аз съм имал такъв случай, от кофти нафта колата да ми гасне........
    Жена ми даже искаше да си хвърли книжката в Марица, че баш на нея се случи за 5км. да и загасне 10-тина пъти........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Много лесно може да се направи байпас на филтъра,и ще се разбере откъде е проблема
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •