Results 1 to 4 of 4

Thread: Трансплантация на всмукателен колектор

  1. #1
    Младши алфист gabata's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    10

    Default Трансплантация на всмукателен колектор

    Здравейте колеги !
    Първо да се извиня на модераторите ако мястото на темата не е тук но не намерих др такава, или няма или аз сам куц
    Имам 145 Джуниер 1.4 ТС с новия мотор с пласмасовите колектори и понеже заради стара газова уредва с газ.инж се запали.След доста време ,нерви,пот и пари хвърлени по нея пак е в движение но само на бензин.
    Вапросът ми е следния,искам да сложа алуминиев колектор вместо пластмасов,поразпитах тук там и вси4ки казват 4е е много сложно защото в пласмсовия имало някакви клапи които в алуминиевия гинямало и било игра4ка да се правят.Обаче на моч пласмасов старич изгорелия нямам или поне не виждам почти сам сигурен че няма защото няма ос посредата която да ги върти и управляващия механизъм липсва . Искам малко повече информация ако някои е правил това да каже дали ще стане и освен Фланеца на дросела и някои друг щуцер за вакуми какво друго трябва да се прави и как . Ще сам много благодарен и на снимков материял ако има някой.
    Благодаря предварително

  2. #2
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Ето една тема за ВИС
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=52912
    Не мисля, че я слагат на 1.4 мотор на 145\6
    Ако си търсиш алуминиев колектор заради газовата уредба, по-добре инвестирай в добър газов инжекцион.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Може да се смени. Има колеги, които са го правили.

    На 1,4 няма ВИС.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Младши алфист gabata's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Pleven
    Posts
    10

    Default

    Мерси колега по прочетох тук там и видях че няма поръчах си вече без клапи от колежката "mim" за което много и благодаря грешката е била в мен че несам чел на предния ремонт когато съм го сменял пак ще е с плсмасов но които трябва без клапи

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •