Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за въздухопровод и спортен филтър.

  1. #1

    Default Въпрос за въздухопровод и спортен филтър.

    Прегледах целия форум и за мойта алфичка нищо, искам да сменя стандартния филтър със спортен конусовиден филтър. Обаче гледах днес, баси тоз дебитомер къде са го завряли, та как изобщо може да се направи да се сложи такъв филтър или мисията е невъзможна, а също това пък какво е Click image for larger version. 

Name:	11309253960051233_1.jpg 
Views:	141 
Size:	71.9 KB 
ID:	78464. Ако не сте разбрали каква е колата 166 2.0ТС 155к.с.

  2. #2

    Default

    Моето мнение без да те ангажирам с него е да си караш както са я направили италианските инженери.Засмукването на въздух изглежда просто ,но не е,това е цяла наука и е свързано с доста изчисления,елиминирането на части от системата може да се отрази на работата на двигателя.Най-безопастно е ако закачиш новия филтър направо на кутията на стария,ако има място разбира се.Не знам дали така ще се получи ефекта който търсиш.А може да го сложиш и в кутията.
    Last edited by lordliness; 25-08-2011 at 11:58.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    По-добре си сложи реплейсмънт - аз съм така и съм доволен.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #4

    Default

    Отказах се да права промени,взех си обикновено филтърче, обаче така и не можах,да разбера за какво е това, очертаното на снимката от 1-вия пост

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Отказах се да права промени,взех си обикновено филтърче, обаче така и не можах,да разбера за какво е това, очертаното на снимката от 1-вия пост
    1) За да заглушава звука от смучене на въздух и
    2) за да има един резерв от готов въздух като решиш от 2К оборота внезапно да лепнеш газта в пода без да сменяш предавката

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    1) За да заглушава звука от смучене на въздух и
    2) за да има един резерв от готов въздух като решиш от 2К оборота внезапно да лепнеш газта в пода без да сменяш предавката
    И се нарича Air resonator ,за първи път е монтирано на японски автомобили,предотвратява и евентуални пулсации на въздуха.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #7
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    А това нещо може ли да се отвори и изчисти? или има филтър който се сменя?

  8. #8
    болен от алфрит joros's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София, Пазарджик
    Posts
    62

    Default

    Не може да се отваря. Ако все пак опиташ, най-малкото, което можеш да си причиниш е да ти играят оборотите на празен ход. Един съвет от мен - моята като я купих беше с (некадърно) лепена резонаторна кутия и смучеше въдух от там, съответно мотора работеше нервно на празен ход. След голямо ровене по моргите намерих поне 4 кутии, които също бяха с пробойни и не ми вършеха работа. В крайна сметка открих читава и като я смених, работата на двигателя се нормализира.
    Единственото, което не проумявам е защо има толкова надупчени кутии, пластмасата изглежда здрава, съмнявам се ей така сами да си се отварят точно по процепа. Като че ли "майсторите" си мислят, че вътре се намира въздушният филтър и се опитват да отворят кутията, за да го сменят.........
    Diesel is the fuel of Satan

    1999 Alfa Romeo 166 3.0 V6, Aurora Nuvola Pearl

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •