Results 1 to 15 of 15

Thread: проблем с оборотите

  1. #1
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default проблем с оборотите

    Колеги,ПОМОЩ!!От 4-5 дни колата взе да ми гасне на всяко натискане на съединителя. Преди семица и половина бях на диагностика (при Джими в Пловдив) и каза че не излизат никакви грешки и колата си работи нормално.Има и ГИ но това е друга тема и че на газ пак постоянно гасне.Някакви идеи какво може да е(стъпковото моторче примерно) или да му я карам пак да я закача.Незнам вече к'во става...

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Почисти си дросела - има тема за това, а по-напред си виж дали не ти смуче въздух от някъде

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    и аз мисля чe проблема е заради въздуха. Провери всички съединения на газовата, притегни изпарителя, провери вакуума на всмукателния колектор!
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  4. #4
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by phoenix View Post
    и аз мисля чe проблема е заради въздуха. Провери всички съединения на газовата, притегни изпарителя, провери вакуума на всмукателния колектор!
    Колега исках да кажа че това го прави на бензин... а не на газ....явно не сте ме разбрали

  5. #5
    Малкото рибарче от Бургас b_angelov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    41
    Posts
    1,814

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    Колега исках да кажа че това го прави на бензин... а не на газ....явно не сте ме разбрали
    Колегата иска да каже, че това са все потенциални места, от където морота може да смуче въздух. Провери ги.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm Q-Tronic 200hp

  6. #6
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    Колегата иска да каже, че това са все потенциални места, от където морота може да смуче въздух. Провери ги.
    Добре..аз не съм разбрал както трябва..
    Отивам да я разгледам веднага,но то трябва да е нещо доста фрапиращо отворено или разхлабено?? Или пак греша?

  7. #7
    Член на клуба Член на клуба phoenix's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    760

    Default

    Само за пример, ако ти е разкачено мъркучето за вакуума на ГИ или е спукано, смуче въздух, в случая се пада след дебитомера... или няма да можеш да запалиш на бензин или ще запалиш с големи мъки и постоянно ще се опитва да загасне. Ако ти е разхлабена рейката с дюзите на газовата и смуче от някъде от там въздух, се очакват същите симптоми на бензин. На газ може и да няма осезаеми проблеми, понеже минаваш в друг режим на управление на работата на двигателя, но проблема си е там и те дебне
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    сегашната: Алфа Ромео 1.9 JTDm 150 кончета под капака

  8. #8
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    притегнах всичко което ми се стори разхлабено но уви..същия х**...закарах я при един майстор за които съм чел тук и той отсече-дроселовата клапа и че жилото е натягано доста пъти и е до край..незнам какво ще рече това но каза да сменям дросела

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    15

    Default

    Aз допреди година имах 155-ца и тя отвреме на време губеше мощност, не гаснеше, ама педала до дупка , а тя неможе да откине от 1000-1200 оборота. Ходих на диагностика и се оказа спукан маркич между дебитомера и двигателя (той е един дебел пластмасов на вид и видимо не се забелязваше нищо). Решението беше да го залепим с изолирбант (много сполучливо стана) или нов за 105 лв.
    Преди 3 дни си купих 146 1.4ТС и има подобен проблем - като я паля сутрин студена и подам газ все едно се задавя - няма мощност, пука, трудно вдига оборотите, като загрее след 5 мин и се оправя, та ако някой може да ми каже нещо по въпроса или като съм свободен да отивам на диагностика
    Last edited by Zhelio_155; 01-09-2011 at 16:18.

  10. #10
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Тук по-скоро проблема е свещи, или дебитомер. Квото и да си говорим, без качествена диагностика си е хвърляне на боб. Може да излезе и нещо съвсем друго.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  11. #11
    започва да се пристрастява donticiano's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Майна сити
    Age
    37
    Posts
    43

    Default

    колеги, при мен нещата не вървят добреее...послушах аз маистора и отидох да си взема друга клапа... обаче тя се оказа с по голям диаметър на отвора които е към двигателя иначе всичко друго си съвпадна.. сложих го аз ии..4000 оборота опитах да настроя.. нищоо.. оказа се че е за 156.. и сега си имам дроселова клапа която не ми върши никаква работа а там от където я взех не искат да ми връщат парите...

  12. #12
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by donticiano View Post
    колеги, при мен нещата не вървят добреее...послушах аз маистора и отидох да си взема друга клапа... обаче тя се оказа с по голям диаметър на отвора които е към двигателя иначе всичко друго си съвпадна.. сложих го аз ии..4000 оборота опитах да настроя.. нищоо.. оказа се че е за 156.. и сега си имам дроселова клапа която не ми върши никаква работа а там от където я взех не искат да ми връщат парите...
    Какво се опитваш да настроиваш?На тия със пластмасовиа капак на клапаните до колкото знам се прави адаптация на дроселовата клапа.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  13. #13

    Default

    Колега, тръгни от простото към сложното - разгледай внимателно връзките на въздухопроводите, разкачи и огледай маркучите за някакви пробойни.
    Свещите, лулите и кабелите са едно от важните неща и ако не са поглеждани, както и всички слаботокови контактни връзки, може да те доведат до заблуди - това са все елементарни неща.
    Почистването на дроселовата клапа също не е нещо сложно - един натиска педала на газта, а другия почиства нагара.
    Дори да не е от това което ти споменавам, действията не са излишни.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    15

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Тук по-скоро проблема е свещи, или дебитомер. Квото и да си говорим, без качествена диагностика си е хвърляне на боб. Може да излезе и нещо съвсем друго.
    ОК благодаря, при първа възможност ще и няправя диагностика (на 4-ти км мисля че имаше сервиз за итал. коли, надявам се да са добри).
    ТЪРСЯ ръчка за регулиране на волана за 146-ца, че на една автомивка ми я счупиха и няма никъде, където търсех. Благодаря.

  15. #15
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Zhelio_155 View Post
    ОК благодаря, при първа възможност ще и няправя диагностика (на 4-ти км мисля че имаше сервиз за итал. коли, надявам се да са добри).
    ТЪРСЯ ръчка за регулиране на волана за 146-ца, че на една автомивка ми я счупиха и няма никъде, където търсех. Благодаря.
    За сервиз разгледай в "Общ технически" отзивите. За ръчка за волана потърси в моргите или от колите на части в "Продава" - и на 155 и на 146 съм ги сменявал оттук.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •