Results 1 to 14 of 14

Thread: Прекъсва на газ

  1. #1
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Question Прекъсва на газ

    Колеги, от няколко дни колата прекъсва на газ, няма определени обороти, на които върти номера прави го когато си иска, на бензин няма проблеми. Газаджията казва, че е нещо по запалването, диагностика казва, че за него е датчик на колянов вал. Датчика го извадих и почистих, буксите ги напръсках - никаква промяна. Смених свещите и една зазляла бобина - също. Някакви идеи? Филтрите на газовата са сменени, тръбичките - продухани.

    Съпротивлението на датчика го дават 900 ома утре ще го вадя пак да го меря . .
    Също покрай цялата тази драма колата пали сутрин на 500оборота и след няколко секунди ги вдига ?!
    Last edited by code; 24-08-2011 at 21:35.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  2. #2

    Default

    А на бензин прави ли го или само на газ? Имах такъв проблем и се оказа кабел на свещ - странното беше, че на бенц си вървеше на копеле а на газ първо прекъсваше както го описваш и в един момент започна да тресе на 3 цилиндъра...

  3. #3
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    На бензин, както писах проблем няма.
    Прекъсването не е постоянно, караш и примерно на 3500об колата за части от секундата умира, все едно няма газ, пак тръгва, на 4200 пак умира, пак тръгва и така.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Каква е газовата уредба?
    На изхода на бутилката имаш ли електромагнитен клапан?

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е щом на бензин палиш на 500оборота значи проблема е общ. трябва проверка на запалването-кабели бобини и свещи.
    също е възможно да ти смуче въздух отнякъде.
    точка

  6. #6

    Default

    Ако смуче въздух 100% ще дава някакви грешки при софъуерна диагностика...

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Ще пиша какво е станало, за разлика от всички дето пускат теми "Помощ, помогнете" после 5 човека им дават акъл, оправят си проблема и няма кой да напише 2 думи как се е оправил в кр сметка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ако смуче въздух 100% ще дава някакви грешки при софъуерна диагностика...
    има случаи когато пропуска се появява само по някое време и колата тъпче на едно място /няма мощност/.
    точка

  9. #9
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колеги, от няколко дни колата прекъсва на газ, няма определени обороти, на които върти номера прави го когато си иска, на бензин няма проблеми. Газаджията казва, че е нещо по запалването, диагностика казва, че за него е датчик на колянов вал. Датчика го извадих и почистих, буксите ги напръсках - никаква промяна. Смених свещите и една зазляла бобина - също. Някакви идеи? Филтрите на газовата са сменени, тръбичките - продухани.

    Съпротивлението на датчика го дават 900 ома утре ще го вадя пак да го меря . .
    Също покрай цялата тази драма колата пали сутрин на 500оборота и след няколко секунди ги вдига ?!
    Хвърли едно око на свещите... Поогледаи ги хубаво за да видиш случаино някоя дали нее прехвърляла искра не където трябва... При мен по едно време го имаше същото и то само на газ, забива за част от секундата... Оказа се проблема в свещите и след почистването им (с телената четка) нямам проблеми.
    Забравих да допиша ,че и с нови свещи съм имал подобен проблем (бях уцелил от качествените)
    Last edited by mimouzunov; 25-08-2011 at 13:58.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  10. #10
    започва да се пристрастява moulin_m's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Моята газова е BRC, инжекцион, сложиха ми я преди около 2 години и половина.
    Като отидох да си я взимам от майстора колата не работеше добре и оборотите се колебаеха. Прескачаха както на ниски обороти при спряла кола, така и при скорост 120-130 км/ч. Беше ужас, направо ми скопиха колицата.
    Първо газаджията, който я поставя започна да ми обяснява, че Боксера не бил за газ, че щяло така да си остане. Разправяхме се, игра си с компютъра. Беше сменил кабелите и свещите при поставянето. Започна да ми обяснява, че е бубината. Да, ама една бубина е 160лв. Бях дал вече 1100лв. за поставянето, газовата и разходите около процедурата. Взех си колата и се опитах да я карам така. Обаче така не става - на кръстовища забиваше носа, гаснеше ми на ниски обороти в движение... ужас!
    Отидох при един друг газаджия. Човекът си игра половин час, но успя да коригира оборотите. Закачи компютъра, излезе някаква диаграма. С коригиране на скалите в нея накара колата да работи равномерно. Сега на всяка смяна на филтрите в колата тя пак започва да се колебае с оборотите (не чак толкова като в началото). Просто отивам при този майстор, изпълнява същата процедура и всичко е ОК. Взима ми по 30лв - 15лв за диагностиката и 15лв. за някакъв филтър, който го сменям на десетина хиляди километра (сложиха ми го този филтър при поставянето на газовата, преди това го нямаше).
    При всички случай си знаех, че газова уредба = проблеми, ама пустия недостиг на финанси, а и разходът на бензин...
    Нормално ми се вижда никой да не се е похвалил в раздела от газта.
    Lada 1200s - "Госпожата" 1986г. - 2007г.
    Алфа Ромео 146 Boxer '96 2008г. -

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by moulin_m View Post
    Нормално ми се вижда никой да не се е похвалил в раздела от газта.
    то щото всички са под масата от спестените пари от бензина

    сериозно да ти кажа, в техническите раздели няма да намериш никой да се хвали. тука само проблеми се пишат. а специално боксера върви перфектно на газ. всичко е въпрос на настройка и монтаж и през 10-15 хиляди -смяна на филтъра.
    има толкова кочини които само на газ работят. маслото бистро,не го горят , никакъв нагар по свещите и само газ.
    точка

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    На колегите, които явно изпитват смесица от съжаление затова, че са принудени да карат на газ и разочарование, ще си позволя да кажа следното:

    Аз карам на газ от 20 г. Не изпитвам никакъв дискомфорт от това. Все още не ползвам газов инжекцион но класическата АГУ съм си направил труда да разбера в детайли принципът и тънкостите . И така по майстори не ходя, освен за годишен преглед на уредбата. В крайна сметка това не е космическа технология.

    Имайте впредвид това, че ГИ е относително нова и малко по-сложна система. И е нормално все още да няма достатъчно добри специалисти за подръжка. Всяко нещо с времето си.

    В заключение ще кажа само следното:

    На бензин развивам максимална скорост от 210 а на газ - 200. Разлика в ускорението почти не се усеща.
    На дълъг път при скорост до 120 - 130 разподът НЕ надвишава 8/100 (говоря за 2-литров двигател).

    За какво да съжалявам? Не се и хваля. Просто това е реалността.

  13. #13
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Ще пиша какво е станало, за разлика от всички дето пускат теми "Помощ, помогнете" после 5 човека им дават акъл, оправят си проблема и няма кой да напише 2 думи как се е оправил в кр сметка.
    Моята е Фобос и ми прави подобен проблем и в крайна сметка се оказа датчика за налягането който за беда вече не се произвеждал а се слагал някакъв заместител който е по скъп. Представлява една платка залята със смола и филтър. Отидох при Илия и той го изклиучи софтуерно. Трябва да отделя една сума за да го сменя.

    Поздрави
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  14. #14
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Smile

    Проблема се оказа много комплексен и с натрупване Първо половината функции на газовата са забранени софтуерно, датчика за налягането с Илийката го шунтирахме преди около година, оттам невъзможност да си извади уредбата свястна диагностика, поредица от настройки на сляпо (вината за датчика си е изцяло моя, въобразих си, че след като е вървяла така 1г ще върви вечно) и накрая се получи едно голямо лйно.
    Решението на проблема специално за моето Ланди Ренцо се казва Станимир и се намира до стадион "Нефтохимик"

    пп паленето сутрин се оправи след един ден каране на бензин
    Last edited by code; 26-08-2011 at 15:47.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •