Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Вадене на скъсана свещ?

  1. #1
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default Вадене на скъсана свещ?

    Колеги, днес при смяна на свещ, една от големите се скъса и вътре осната резбата й. Взех обратен метчик, с много зор и изпочупени инструменти метчика вече е почти навит, резбата на свещта не помръдва. Приемам съвети, как да я извадя, без да свалям глава на перфектен мотор..
    GTV

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    Колеги, днес при смяна на свещ, една от големите се скъса и вътре осната резбата й. Взех обратен метчик, с много зор и изпочупени инструменти метчика вече е почти навит, резбата на свещта не помръдва. Приемам съвети, как да я извадя, без да свалям глава на перфектен мотор..
    Има инструменти за вадене на скъсани болтове изглеждат като спирала която наляво затяга.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, викни си някой добър стругар да ти я извади с дорник, че счупиш ли тоя обратен метчик в свеща на 100% ще сваляш глава. Метика ти трябва да е наистина добър за да няма опасност да превърти или да го счупиш вътре ( от порядъка на 80-90 лева ), затова че по добре ако наистина не мърда не си прави експерименти

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  4. #4
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    @Бобо, ти имаш ли такова нещо, аз днес минах през няколко магазина да търся нещо по-ефикасно, но нямаше?

    @pininfarina, какво е дорник и познаваш ли стругар, който да свърши работа в София? Иначе метчика е много здрав, проблема е че вече е навит почни на последната резба, късат се накрайниците, свеща не мръдва.
    GTV

  5. #5
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    @Бобо, ти имаш ли такова нещо, аз днес минах през няколко магазина да търся нещо по-ефикасно, но нямаше?

    @pininfarina, какво е дорник и познаваш ли стругар, който да свърши работа в София? Иначе метчика е много здрав, проблема е че вече е навит почни на последната резба, късат се накрайниците, свеща не мръдва.
    Имам стругари колега, но за съжаление са във Варна. Убеден съм че и в София ще намериш. Точно това е проблема при счупването на обратния метчик - много твърд е и няма разпробиване след това.
    Дорника е на принципа на обратния метчик но не е спираловиден а е с някакъв профил ( квадрат или шестостен ) който е на лек конус и се набива в отвора. Понякога е необходимо да се изработи според отвора. Пак ти казвам че е добре тази операция да я извърши някой, който знае какво прави за да няма усложнения след това!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #6
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Някой се е престарал при предишното монтиране и стягане на свеща и най-вероятно е докарал нещата до така нареченото ,,възкачване,, на резбите на свеща и главата,тоест малко преди точката на превъртане,при което витките на резбите се възкачват една върху друга.От там и затягането.Продават се спрейове за тази цел,които замразяват детаилите,причиняват свиване,създават хлабина и едновременно смазват резбите,като по този начин улесняват развиването им.Моя съвет е да не прекаляваш с употребата на физическа сила,а да наблегнеш на умствената.Купи си такъв спрей,който едва ли струва поече от 10-15 лева,напръскай остатъка от свеща,и тогава опитай с обратния метчик.При развиването можеш да почукваш леко върхо метчика.Внимавай да не използваш усилия,много по-големи от нормалните,необходими за завиване на свеща защото може да ти излезе скъпо.Надявам се,че в опита си да бъда полезен съм бил достатъчно ясен.Поздрави и успех.Пиши какво е станало.

  7. #7
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    колега gkalinov

    Тотална грешка е да се пръска със замразителни спрейове поради различния състав на материалите на свеща и главата.
    Бобо е казал как се прави , Иво pinifarina също .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #8
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    и на мен ми се случи наскоро същото ,но беше на половин резба и с една дълга отверка леко изшлайфана я извадих ,но нз дали при теб ще стане така
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  9. #9
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    При мен се скъса малка свещ, обаче излезна заедно с централния електрод - вътре не падна нищо. Остана резбата която извадих с един шабър, който набих в нея, и завъртях по посока на развиване.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #10
    Запален алфист Vins's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София
    Posts
    189

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    При мен се скъса малка свещ, обаче излезна заедно с централния електрод - вътре не падна нищо. Остана резбата която извадих с един шабър, който набих в нея, и завъртях по посока на развиване.
    И при мен е същото, седи си резбата. Какво е шабър?
    GTV

  11. #11
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Ами..... а де, как да ти обясня?! Взимаш една триъгълна пила, и я заостряш на шмиргел - да стане като шпага...демек остър триъгълник. Утре ще ти снимам моя.

    п.с Ей го на - http://www.google.com/imgres?imgurl=...ed=0CEUQ9QEwBQ

    Взимаш го, вкарваш го в резбата и натискаш докато се заклини в нея. После развиваш. Резбата със сигурност е отпуснала и ще излезне лесно.
    След това е хубаво да бръкнеш в цилиндъра с магнитен накраиник, за да обереш евентуални по-големи метални остатъци...дано да няма и керамични!
    Last edited by GammaRay; 24-08-2011 at 00:27.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #12
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Vins View Post
    И при мен е същото, седи си резбата. Какво е шабър?
    Влизаш в магазин за инструменти и казваш - Искам шибър .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  13. #13
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Не шибър бре . Шибър е едно друго нещо - по карбураторите на мотоциклетите!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  14. #14
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    http://www.zimber-tools.com/avto-ins...052------.html

    Ето това има предвид Бобо и това е най-удачния инструмент за тази цел.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #15
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    http://www.zimber-tools.com/avto-ins...052------.html

    Ето това има предвид Бобо и това е най-удачния инструмент за тази цел.
    Това е инструмента, ама комплекта на "Вюрт" струваше към 400+ лв., аз си ги отвивам по метода на Пининфарина, а ти като така и така си направил резба сега го напръскай обилно с ВД 40, навий един болт с обратна резба със същата стъпка и действай. Така ако скъсащ болта ще можеш да го разпробиеш, а скъсаш ли метчика ще си слагаш лед на челото. И друг път да знаеш - свещи се развиват на загрят ДВГ и тръгне ли, не спираш докато не я отвиеш напълно
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •