Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: проблем при палене сутрин,играят оборотите и гасне

  1. #1
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default проблем при палене сутрин,играят оборотите и гасне

    имам проблем при старта сутрин когато е студена колата(156 1.8.тс)не6те да дарги обороти,гасне оставям я по 10 мин да работи,смених ламбда сонда платих 96евро опражисе само за един ден и сега е о6те по зле,като позагрее малко се пооправя,но нито варви както трябва ни6то,изван страната сам и е кофти положението!ако може някои да даде савет моля!!!

  2. #2
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Няма да ти отговорим, преди да прочетеш десетките теми и постове по този повод!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  3. #3
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by GammaRay View Post
    Няма да ти отговорим, преди да прочетеш десетките теми и постове по този повод!
    sajalqvam no sam nov v sayta!vse pak blagodarq

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by xristakos View Post
    имам проблем при старта сутрин когато е студена колата(156 1.8.тс)не6те да дарги обороти,гасне оставям я по 10 мин да работи,смених ламбда сонда платих 96евро опражисе само за един ден и сега е о6те по зле,като позагрее малко се пооправя,но нито варви както трябва ни6то,изван страната сам и е кофти положението!ако може някои да даде савет моля!!!
    Не може да бъде, тва не може да се случи на Алфа. Явно са ти сменили мотора с някой от друга кола.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #5

    Default

    Да не бъда груб както колегата "ammaRay". Дебитомер ти е проблема , а за вървежа ако след подмяната на дебитомера пак не върви както трябва,може и да има проблем с свещи,кабели,бобина,комутатор. Иначе за в бъдеще за някой въпроси, използвай търсачката

  6. #6
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    благодаря както казах нов сам в саита,но просто искам да допалня 4е на диагностика показва отново ламбда сонда грешка!а сондата е на BOSH!благодаря за разбирането!а на господина които ми се подиграва даржа да кажа:колата я имам от 3 години и тожа е парвият проблем които ми прави!благодаря на ви за тарпението и за саветите

    ---------- Post added at 19:10 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

    и жсе пак да попитам,как да се оверяза дебитомера?на диагностиката не показва ни6то освен ламбда сондата!

  7. #7

    Default

    Добре на диагностиката не ти ли показа проблем с дебитомера? Защото като има проблем с него на диагностика си показва, да не е пък от дроселова клапа,хмммм искаш да кажеш че като смени лам сонда,колата си палеше и вървеше супер, ако е така да не си попаднал на някое менте сонда?

  8. #8
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    може и да има проблем с свещи,кабели,бобина,комутатор...
    Пропусна дросел.При мен това беше проблема.След почистване и адаптация изчезна...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  9. #9
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    несам в балгария,предполага се сондата да е оригинална,близо 100евро платих за нея!!!!а на диагностиката осжен гре6ка ж сондата ни6то друго не показа,днес бях в сервиз(BOSH)и нищо непоказа!

    ---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Пропусна дросел.При мен това беше проблема.След почистване и адаптация изчезна...
    адаптация?ако може да ми обясни6?

  10. #10
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Ами след почистване на дебитомер и/или дросел се адаптира компютъра.Единия начин е да откачиш минуса на акумулатора за известно време, после да го закачиш и да я поръчкаш из квартала 15-20 минути за да се научи компютъра с новите показатели.Най-добре по-светнатите да кажат точно, че не съм наясно много-много...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  11. #11
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Направи си свястна диагностика и виж стойностите на дебитомера - най вероятно е от него.
    Имаш шанс да се разминеш само с почистване и адаптация

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  12. #12
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Е... не съм много груб, ама ако потърси малко сам, ще му трябва малко помощ от наша страна. Важното е да вникнеш в същността на проблема - сам!
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  13. #13
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    Ами тук ни6то немогат,зака4ат си я за масинките там и пускат някаква диагностика на целия автомобил,ама маи са малко малоумници и ни6то неправят,ламбда сондата е с две години гаранция и утре 6те ходя за нова ми се струва!а дроселовата клапа както казвате,мога ли сам да си я по4истя вклу4ително и дебитомера?и как става и наи ве4е с какви препарати!

  14. #14
    Младши алфист xristakos's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    БУРГАС
    Posts
    29

    Default

    таи като тука са малоумници,отидох купих си един спреи отворих дросела и дебитомера и ги по4истих,послу6ах савета ви и направих адаптация,и о 4удо баба яга взе 4е се оправисега идвам от магистралата 230 си ги свали за отрицателно време(поне имат пати6та хората каде да карат)6те видя утре сутрин как 6те е като е студена!!!благодаря за саветите!
    Last edited by xristakos; 26-08-2011 at 14:09.

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не бързай да се радваш докато не се адаптира напълно. Покарай 200 - 300 км. и тогава пиши
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •