Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 128

Thread: Тракане някъде от към пистовият ремък 156 SW 2.4 JTD 140 ph

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Тракане някъде от към пистовият ремък 156 SW 2.4 JTD 140 ph

    Здравейте, от около няколко дни започна да се чува неприятно тракане някъде от към пистовият ремък.Проблема е ,че сега съм на море в Созопол и тук няма къде да я погледнат.След два дни ще си тръгвам ме е страх да не ме остави някъде по пътя, тъй като съм с две деца и много багаж.Гледах, слушах но така и не разбрах от къде точно идва това тракане????Дали може да се случи нещо по сериозно на двигателя, че само това ми остава след охарчването на морето.

  2. #2

    Default

    Колега,напиши каква е колата.....но така или иначе това от разстояние трудно може да се оредели....но все пак имаме и магьосници във форума и дано ти помогне някой...успех
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Знам, че няма да ми оправите колата но поне може да ми дадете някоя насока.Колата е 156 SW 2.4 JTD 140ph.Нещо не успявам да си я добавя в подписа???
    Last edited by stu; 22-08-2011 at 16:01.

  4. #4

    Default

    Като казвам "магьосници" не се шегувам ,имаме вече доста такива случаи........за тракането,погледна ли обтяжната ролка с амортисьорчето...да не би то да е здало багажа???
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Гледах но нещо не можах да го видя къде точно се намира.Честно казано ремъкът ми се вижда малко хлабав, защото като го натисна малко , най горната ролка остава свободна.Другото което забелязах е ,че като подам газ или включа климатика тракането почти изчезва.
    Last edited by stu; 22-08-2011 at 16:02.

  6. #6

    Default

    Амортисьора с ролката се намира точно до демпферната шайба,така малко в ляво.Ремъка трябва да е толкова стегнат,че като го извиеш на страни,да може да се извие на 90 градуса,не повече...а щом даже ролката ти остава свободна ,не е на добре работата...ролката която е най-вдясно е на ексцентрик,и от там може да се натегне ремъка.....но нека кажат и по-компетентните нещо...
    Last edited by undy; 21-08-2011 at 22:07.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Колега ако можеш отиди в най-близкия сервиз където се намираш и поискай да ти натегнат ремъка!
    Ако е натегнат до край или и след натягането не се оправи, решението е скъпо!
    Ролката с амортисьора е сдала багажа и ще се наложи да се смени поне амортисьора, защото ще е доста омекнал!
    Има и алтератива в подобни случай, но зависи с какъв ремък си като дължина! Ако ремъка е с дължина 1760мм, го сменяш с 1750 и пробваш, често закрепва положението! Това с алтернативта е колкото да се прибереш!
    Успех!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  8. #8
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Полей ремъкът с вода и кажи какво е станало. И при мен нещо скърцаше направо все едно слушаш как стърже желязо в желязо, отидъх при моят майстор и каза,черемъкът бил твърд, сменихме го и всичко се кротна.

  9. #9
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Утре ще пробвам с водата.Между другото, това тракане започна на тръгване към морето и вече съм навъртял 300км.На тръгване ще мина през някой сервиз в Бургас.
    Last edited by stu; 22-08-2011 at 16:00.

  10. #10

    Default

    Само аз ли мисля че не е от ремъка или ролката, а от демпферната шайба...Точно когато се накъса гумата има едни метални нещица които се удрят едно в друго!
    Така че колегата нека погледне и нея
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #11
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Само аз ли мисля че не е от ремъка или ролката, а от демпферната шайба...Точно когато се накъса гумата има едни метални нещица които се удрят едно в друго!
    Така че колегата нека погледне и нея
    Ами заради амортисьора ми се е случвало да ми докарат кола със същите симптоми като колегата и тракането си беше точно откъм генератора! Ремъка подскачаше!
    Може и от демпферната шайба да е, не е изключено!
    Но като каза колегата че ремъка е хлабав мисля че демпфера е здрав!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  12. #12
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Според бившият собственик демферната шайба е сменяна преди по малко от 5000км за което съм убеден ,че е вярно, затова изключвам възможноста проблема да е от нея.Възможно ли е ремъка изведнъж да се разхлаби?

  13. #13
    Запален алфист Член на клуба Събев's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Димитровград/Европа
    Posts
    498

    Default

    Всичко е възможно колега!
    Alfa romeo 33 1.7 8V - the monument and Alfa Romeo 156 1.9JTD

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Някой знае ли сервиз за Алфа в Бургас?

  15. #15
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    Колега,при работещ двигател без да подаваш газ включи климата и като почне да трака,гледай внимателно дали демпферната шайба не мята,това че демпфера е 5000к,не значи,че стария собственик не я е рециклирал(при мен и 3000 не изкара),даже можеш да си свалиш и пластмасата която е пред шайбата от към дясното колело?
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •