Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Аномалия при 147

  1. #16
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Бобо, може и това да е. Аз не съм майстор, но и не съм "майстор" да го вземат даволите. Днес минах с колата 800км. и на щеката маслото от средата е пак на минимума. Не е напъвана, нормално каране, дали смед смяна на масло ще се оправи или ще продължи да си го лапа.
    Съветваш ме да отида на друг майстор и да му кажа да я прави или да отида при същите и да му кажа да оправи сегментите.
    Той ми каза, че на неговата кола бил правил основен ремонт и изчезнал разхода на масло след 5000км. Мойта вече направи 4000км. и с доливане и смених маслото
    Пффф побърках се с тази красавица.... Уж беше разбирач, уж всичко смени а пак....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  2. #17

    Default

    Чистил ли си сепаратора, може да имаш от там проблем ?
    Arena Coast Customs

  3. #18
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Бобо, може и това да е. Аз не съм майстор, но и не съм "майстор" да го вземат даволите. Днес минах с колата 800км. и на щеката маслото от средата е пак на минимума. Не е напъвана, нормално каране, дали смед смяна на масло ще се оправи или ще продължи да си го лапа.
    Съветваш ме да отида на друг майстор и да му кажа да я прави или да отида при същите и да му кажа да оправи сегментите.
    Той ми каза, че на неговата кола бил правил основен ремонт и изчезнал разхода на масло след 5000км. Мойта вече направи 4000км. и с доливане и смених маслото
    Пффф побърках се с тази красавица.... Уж беше разбирач, уж всичко смени а пак....
    Ако харчи толкова много със сигурност има грешка някаква, коректно е да отидеш при него и да му кажеш за какво става въпрос, смени маслото и ако пак го харчи майстора да си го поеме и да оправи мотора - ако не може да си плати и друг да го оправи

    ---------- Post added at 10:10 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Чистил ли си сепаратора, може да имаш от там проблем ?
    Е нали е правен основен ремонт ако е нарината с лопатата разбирам ма си има лица отговорни за ремонта.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post

    Е нали е правен основен ремонт ако е нарината с лопатата разбирам ма си има лица отговорни за ремонта.
    Така е, но при мен го бяха забравили и пушех като нафтичка и харчеше 1 литър на 100км
    Arena Coast Customs

  5. #20
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Така е, но при мен го бяха забравили и пушех като нафтичка и харчеше 1 литър на 100км
    Е това са си рисковете на професията храниш майстора и другия път ще го почисти, а и да не збравяме че никой не е застрахован с/у грешки
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #21
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Никой не е застрахован найстина.
    Той самия ме убеждаваше, че до 5000км. ще харчи масло после ще спре. Аз му казах, че ако не спре до 5000км. отивам и му я тупвам пред сервиза и така ще направя. Имам фактура, гаранция (Франция) така че хич не ми дреме. От къде може да идва проблема и предодвратим ли ще е?
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  7. #22
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    С какво масло я караш в момента?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  8. #23
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Selenia Gold
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  9. #24
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Selenia Gold
    грешен отговор
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  10. #25
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Селения Голд колега, не е хубаво да слагаш на тоя мотор Преди да си се вкарал съвсем във филма...Смени маслото с това, което си купил (Селения Рейсинг) и виж как ще се държи с него
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  11. #26
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Ще изчакам до 5000км. и тогава ще го сменя както ми каза майстора. Ако стане нещо той си бере ядовете. Винаги може да ми каже, "Да найстина сгреших, но ти оправих проблема, смених това онова и таковата. Купих нови дължиш ми 359лв."
    И аз мога да му кажа: "Добре, нямаш грижи. Дай само да направя едно кръгче, да видя всичко ли е 6".... и така
    Но се съмнявам, момчето е точно и уж разбира от Алфи, правило много ремонти на такива двигатели, и той има Алфа, даже 2 за това ми вдъхна доверие... Препоръча ми го човек от форума ;]
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  12. #27
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Колега, колата няма да спре да гори нито след 5 нито след 10000км, знам че е кофти, но съм минал по същия път. Моята навремето след основен ремонт си гореше литър на 1000 и така си горя масло 60 000км докато накрая не си я отворих наново. При мен гумичките се разкарваха нагоре-надолу с клапаните, на практика все едно съм карал 60 000км без гумички.
    Това са трикове на майсторите "след 5000 км ще спре да гори" и като отидеш след 2 месеца ще има "каква рекламация, колата като си я взе всичко беше ок?"

    и 15 масла да смениш все тая . .
    Last edited by code; 27-08-2011 at 14:22.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #28
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Доста силни думи, можеш ли да се обосновеш точно на моя мотор дали си сигурен, че е така. Или просто казваш как е в твоя случай, защото има 1000 вероятности. Вече ми го потвърди и друг майстор, че ще спре да лапа, попринцип така трябва.... А ако не спре вече ще се отваря и ще се гледа...
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  14. #29
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Red face

    Quote Originally Posted by oTBpaTuTko View Post
    Щото се притесних, че за 1500км. долях почти 1,4л. масло.
    Този разход не е нормален, най-малко искам да те плаша, аз също питах тогава тук и там и чувах само това, което на мен ми се иска. Ако съм на теб направо увисвам пред сервиза, колкото минава времето става по-сложно да си търсиш рекламацията.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  15. #30
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Този разход не е нормален, най-малко искам да те плаша, аз също питах тогава тук и там и чувах само това, което на мен ми се иска. Ако съм на теб направо увисвам пред сервиза, колкото минава времето става по-сложно да си търсиш рекламацията.
    Аз съм от Варна, в момента работя в Обзор и то с колата си а той е Каварна.... Месния майстор също каза, че е нормално и ще спре, защото то найстина намаля но се психирам.... Имам предвид намаля харча.
    Маслото 10W60 Racing хубаво ли е? Може ли да го нагаря и него, че много скъпо....
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •