Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: Блок за управление на светлините

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Мерси за отговора обаче при мен не е светвала, а крушката беше изгоряла. Преди потегляне сутрин най - вече си оглеждам колата както пише по книгите води, масла, фарове и т.н.

    Хайде със здраве.
    Благодаря за въпроса - все пак може на някой да му послужи това което съм написал.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by mian4o View Post
    Мерси за отговора обаче при мен не е светвала, а крушката беше изгоряла. Преди потегляне сутрин най - вече си оглеждам колата както пише по книгите води, масла, фарове и т.н.

    Хайде със здраве.
    Колега не разбрах какъв точно е проблема ти. Действията са следните при нормална работа:
    Подаваш контакт - цялото табло светва за около 10сек. и трябва да изгаснат всички светлинни индикатори. Ако някой остане да свети значи индикира проблем(изключение прави розовия индикатор на пасажерския аербег - той примигва около 5сек. след запалване и гасне). След 40сек светещия индикатор гасне.
    Ако при тебе след подаване на контакт всички индикатори гаснат значи всичко е наред и ако в движение или не след запалване на колата някой не светне отново.

    п.п. По повод използване на темата. Не се сърдя а няма и за какво нали за това е форума да споделяме и да си облекчаваме решаването на проблеми

    ---------- Post added at 10:09 ---------- Previous post was at 10:02 ----------

    Колега май разбрах. Чек се прави само на основните светлини:
    фарове -къси идълги; габарити;мигачи;стоп светлини; задни светлини-движение назад; светлини на номера и светлини за мъгла.
    На други светлини не се прави чек (дано не съм пропуснал някоя но ги има в книжката за колата). Таблото не се чеква за изгоряла крушка на него. Това го разбираш със подаване на контакта както писах по горе.
    Дано съм бил полезен.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  3. #18

    Default

    При контакт остават да светят някои индикатори.След запалването ако продължават да светят има проблем.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #19
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Lightbulb

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    При контакт остават да светят някои индикатори.След запалването ако продължават да светят има проблем.
    Прав си колега мой пропуск. Преди запалване остават да светят акумолатор и налягане на маслото. Ако е дръпната ръчна и този индикатор свети, а остава и лампата за колана. Лампата за ниво на маслото гасне прeди паленето.
    Благодаря за попълване на отговора ми.
    Last edited by danchev63; 02-09-2011 at 19:39.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  5. #20
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Проблема или даже незнам дали е проблем е че при наличие на изгоряла крушка в случая на задните габарити не ми индикира на таблото. При подаване на контакт всичко светва и после след запалване изгасва както казвате. Явно се задълбочавам прекалено.

    Хайде със здраве.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	tablo.jpg 
Views:	27 
Size:	91.2 KB 
ID:	78879
    Колега виж снимката и ако е както съм описал в началото всичко е наред. Ако е както в края има проблем.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  7. #22
    Запален алфист mian4o's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Burgas, Sliven
    Age
    47
    Posts
    389

    Default

    Светва и си изгасва нормално. Значи всичко е ОК.

    Мерси на отзовалите се.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 1998 г.
    алфа ромео 166 2.0 ТС 2003 г.

  8. #23
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Аз съм махнал крушките на предните габарити, но индикаторната лампа изгасва нормално.
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Аз съм махнал крушките на предните габарити, но индикаторната лампа изгасва нормално.
    Колега сигурно имаш проблем освен ако гасненето не е около 40 сек. след запалването. Пробвай с бутона за допълнителен чек(ръчно - бутона в ляво на таблото) и проследи дали гасне веднага(2-3сек) или свети известен период.Ако гасне веднага то определено имаш дефект в кутийката след като си махнал предните габарити.
    Ако не те дразни това не е болка за умиране, това е екстра която облекчава - не следиш всички крушки постоянно дали са наред.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •