Results 1 to 12 of 12

Thread: Alfa Romeo GT 2,0 бензин

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default Alfa Romeo GT 2,0 бензин

    От скоро имам един проблем, който мира не ми дава. Карам си моята Alfa GT и като я пусна по инерция започват да ми играят оборотите между 500/1500. Натискам спирачка и като спре колата край проблема изчезва. Дайте някакви идеи.

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Целият раздел бъка от теми за нестабилни обороти на моторите ТS. Лошото е, че има много за четене, а оправянето - става в сервиз ... Успех

  3. #3
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by ki4at4545 View Post
    От скоро имам един проблем, който мира не ми дава. Карам си моята Alfa GT и като я пусна по инерция започват да ми играят оборотите между 500/1500. Натискам спирачка и като спре колата край проблема изчезва. Дайте някакви идеи.
    Колега,ето линк към темите,в които са описани подобни проблеми и техните решения
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37927
    Успех!

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Бях в сервиз и след направена диагностика, може би бобина на 2 цилиндър или катализаторите. Да де ама МОЖЕ БИ не като това е проблема, а и като чета по форума да почна да сменям на лудост.

  5. #5
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Пробвай с почистване на дроселовата клапа, при мен помогна

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Само, че къде го пратихте при ТС-а човека не ми се ясно. Трябва ти читав сервиз и тва си е. А в София има такива няколко. Погледни общия раздел със сервизите. Вентура, Екстрийм (последователността не е от значение) - избираш си един от тях и отиваш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    абе и аз не знам GT да има с туин спарк 2.0 .. ама реших да не питам .. JTS-a май нема да са му дертовете аналогични
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Posts
    4

    Default

    Хора проблема е че съм жена и където и да отида ме почват - това не ти е наред и това и аз постоянно сменям нещо, а реално незнам дали наистина имам нужда да го сменям. Писна ми да ме лъжат само защото съм с пола. Надявам се тук да намеря някои отговори на всичките ми проблеми.

  9. #9
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by ki4at4545 View Post
    Хора проблема е че съм жена и където и да отида ме почват - това не ти е наред и това и аз постоянно сменям нещо, а реално незнам дали наистина имам нужда да го сменям. Писна ми да ме лъжат само защото съм с пола. Надявам се тук да намеря някои отговори на всичките ми проблеми.
    има няколко "форумни" сервиза, в които момчетата са компетентни и няма да те "почнат", даже напротив ще ти обърнат специално внимание - можеш да прочетеш за тях в "общ технически раздел" и да се свържеш
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ki4at4545 View Post
    Хора проблема е че съм жена и където и да отида ме почват - това не ти е наред и това и аз постоянно сменям нещо, а реално незнам дали наистина имам нужда да го сменям. Писна ми да ме лъжат само защото съм с пола. Надявам се тук да намеря някои отговори на всичките ми проблеми.
    Щом не е TS мотора не знам какво да кажа, освен, като не нося пола и аз не знам от многото части дето съм сменил кое е трябвало и кое не. Дали само Алфите са така, също не мога да преценя, но рано или късно ще се оправи колата ти. Избери се някой сервиз от препоръчваните и отиваш на диагностика, за нея може и да не ти вземат пари стига да ти кажат какво и е и какво трябва да ти сменят. Определено като виждат всеки ден Алфи им е по-лесно отколкото на нас във форума.

    За проблема с оборотите са ми споменавали за 3 неща:

    1. Моторче за празен ход
    2. Ламбда сонда
    3. Дебитометър

    Почистването на дросела е много хубаво нещо и няма грешка да се направи, след това може да се наложи адаптация на моторчето за празен ход, така, че може да стане преди ходенето на сервиз и диагностиката. Провери и маркучите да не са скъсани някъде и да дърпа въздух.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by ki4at4545 View Post
    Надявам се тук да намеря някои отговори на всичките ми проблеми.
    Ще се наложи да те разочароваме - тук няма да намериш решение на това, решение се намира от кадърен човек който е до колата ти, така по форумите не става специално тоя проблем.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    И най-вече някой да му се занимава с тая неблагодарна дейност и да поеме риска, ако случайно смени нещо, което според него е развалено или "тръгнало", а проблема си остане да го разнасят после, че е "лъжец". Нищо лично просто ти казвам какво им е на хората от другата страна, такива проблеми се решават "хвърляйки" колата на някой, на който имаш доверие, най-добре лично ангажиран, да я ровичка без да го притесняваш с въпроси за време и пари
    отделно трябва и да я кара след всяка намеса . .
    Last edited by code; 20-08-2011 at 08:04.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •