Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: поставяне турбо на АР 156 2.5 в6

  1. #1
    Запален алфист RASI's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    СОФИЯ
    Age
    42
    Posts
    104

    Default поставяне турбо на АР 156 2.5 в6

    колеги нещо ме е одарила шаибата за една малка турбинка моя мотор ще го понесели или иска смяна на всички глупости,казвам не гоня някаква мощ кои знае каква нещо от сорта на 50 60 коня и имали такива охлюви
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24V
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS

  2. #2

    Default

    Приготви си 4-6 бона и си готов........
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by RASI View Post
    колеги нещо ме е одарила шаибата за една малка турбинка моя мотор ще го понесели или иска смяна на всички глупости,казвам не гоня някаква мощ кои знае каква нещо от сорта на 50 60 коня и имали такива охлюви
    Проблема не са само турбото. Как ще спираш ? Моята също е 156 2.5 и спирачките не са адекватни. Не че не спира но такава кола трябва да има много по-добри спирачки от мизерния 2 бутален бош. За съжаление кит ( дискове , накладки, адаптер, апарати за диск 305мм с 4, 6 или дори 10 бутала) са от 1300 евра нагоре .
    4 буталното брембо или 6(10) буталния тарокс вече ще спират малко по адекватно. Тарокс кита обаче отива към 5000 лв.
    Друг проблем , турбото ще вдигне с 60 коня при малък boost, обаче ще вдигне с повече въртящия момент и ти трябва по-добър съединител . Виждал съм такъв само на снимка (не е керамичен ) - 450 евра и това е онлайн цена . А как ще го понесе скоростната кутия може само да гадаеш.

    Друго : как ще предаваш тази мощност на пътя само с 2 гуми ?
    Все пак ако си решил - помисли че вместо турбо може да сложиш supercharger. Rotrex C30-74 , дава към 60 коня при малък boost , не е нужно да сменяш бутала и клапани , цените като гледам са 1800 евро без ддс и доставка . Монтажа ще е по-лесен от монтаж на турбо, може обаче да трябва да махнеш компресора на климатика. И ремап и евентуално друга бензинова помпа и т.н.

  4. #4

    Default

    Хич не се занимавай...по добре си вземи турбо кола
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Що пък да не стане?

    Аз от няколко дни заглеждам изпускателните колектори, турбината, интеркулера и още някои нещица на GTV-то 2.0 V6 TB на един приятел. Има и фабрични кулери за маслото в скоростите за 6-степенните кутии, а GTA съединител трябва да е достатъчен.По простата ми сметка такъв комплект трабва да е “bolt-on" на моята каручка и с гарнитурка за разреждане и маслен кулер да се приключи с хардуера бързо и лесно.

    След това обаче идва проблема с жиците, тоците и настройката, а за там трябва да каже някой по-сведущ от мен. За момента цялата работа ми се струва постижима при едни 3-4 000 лева свободни...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  6. #6
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    За парите който ще дадеш, ще си вземеш GTA.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  7. #7
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Или поне моторя от GTA...
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  8. #8
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Проблема не са само турбото. Как ще спираш ? Моята също е 156 2.5 и спирачките не са адекватни. Не че не спира но такава кола трябва да има много по-добри спирачки от мизерния 2 бутален бош. За съжаление кит ( дискове , накладки, адаптер, апарати за диск 305мм с 4, 6 или дори 10 бутала) са от 1300 евра нагоре .
    4 буталното брембо или 6(10) буталния тарокс вече ще спират малко по адекватно. Тарокс кита обаче отива към 5000 лв.
    Друг проблем , турбото ще вдигне с 60 коня при малък boost, обаче ще вдигне с повече въртящия момент и ти трябва по-добър съединител . Виждал съм такъв само на снимка (не е керамичен ) - 450 евра и това е онлайн цена . А как ще го понесе скоростната кутия може само да гадаеш.

    Друго : как ще предаваш тази мощност на пътя само с 2 гуми ?
    Все пак ако си решил - помисли че вместо турбо може да сложиш supercharger. Rotrex C30-74 , дава към 60 коня при малък boost , не е нужно да сменяш бутала и клапани , цените като гледам са 1800 евро без ддс и доставка . Монтажа ще е по-лесен от монтаж на турбо, може обаче да трябва да махнеш компресора на климатика. И ремап и евентуално друга бензинова помпа и т.н.
    Здравей колега и аз имам интерес да сложа малка турбина на моята 156 2.5 в6 ,но аз за разлика от колегата започнах отзад на пред . Поставих джанти 19 цола спирачни дискове и накладки керамични от ферари f-430 с осем буталца,Трансмисия 4х4 отRange Rover-Sport три деферинциала с електронно управление,и понеже алфата съм я купил от аляска е без климатик,мисля че мога вече да се заема с поставянето на турбината .И ако не те затруднява да споделиш мнение ако имаш такова по въпроса за турбото а не как ще пържим рибата докато е още в морето
    155 2.0 16v МY95 Sport

  9. #9

    Default

    Колеги с 2.5V6 - разбирам мерака ви да направите нещо по така с колите си, да не отива целия този звук нахалост, но както вече ви казах трябва да си приготвите сумата която споменах, и то тя ще ви стигне ако сте изключителни късметлии, ако нещата ви се нареждат някак от само себе си, и дори тогава пак ще има някакъв компромис между вложени пари и извлечени коне......
    Сори че така се налага да ви чупя хатъра, но повярвайте ми че е за ваше добро.....
    Нужно е човек да прекара 20 минути в английския Алфаоунър за да види 1-2-3 ГТА в който са вложени между 10 и 20 хиляди евро, и са извадени едни 300 коня с последните чудеса на тунинга......влизате и в английския Фиат Купе форум и виждате че за едни 4-5 хиляди евро, хората карат 300 - 400 коньови талиги.......
    Това е една добра отправна точка за да започнете да мислите какво точно искате, какво точно ще го правите, как мислете да го постигнете, имате ли възможностите да го направите, и най - вече парите......защото всичко струва много пари, когато земете нещо атмосферно и решите да му набутате сгъстен вятър.......появява се една дилема дали не е по изгодно да се вземе направо такъв двигател, както и много други дилеми, който са въпрос на гледна точка, и аз няма как да знам предпочитанията и изискванията на всеки за да правя анализ.......
    П.П - няма как да се тръгне по тая пътека, и едни 40 - 50 коня, както е в първото мнение на темата да са ви достатъчни - винаги ще искате още, и още......а тва са още и още пари.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Здравей колега и аз имам интерес да сложа малка турбина на моята 156 2.5 в6 ,но аз за разлика от колегата започнах отзад на пред . Поставих джанти 19 цола спирачни дискове и накладки керамични от ферари f-430 с осем буталца,Трансмисия 4х4 отRange Rover-Sport три деферинциала с електронно управление,и понеже алфата съм я купил от аляска е без климатик,мисля че мога вече да се заема с поставянето на турбината .И ако не те затруднява да споделиш мнение ако имаш такова по въпроса за турбото а не как ще пържим рибата докато е още в морето
    Според мен не си започнал отзад напред , това е правилното - първо спирачките но да не се отклонявам. За компресорите:
    -за турбо не мога да помогна с никаква що годе смислена информация, а и ми се струва , че е малко тясно в двигателния отсег
    -за supercharger-a го написах, защото не му трябва интеркулер и още преди години съм виждал на този сайт http://www.rotrex.com/Home/Superchar...Kits_Cars.aspx че хората вече са правили такива неща със съответния малък supercharger на 2.5 и 3.0 двигател на 156. От горния линк ако се кликне на снимките на алфите ( в дясно ) отваря друга страница в която може да се свалят 2 PDF-a с информация за колите (то може и само 1 кола да е като първо е с 2.5 двигател а после е сменен , може и да бъркам ... пише на полски )
    И пак може да бъркам но ми се струва че от AR Club Poland може да се поръча направо кит направен да пасне точно на 156. Има и вероятност да е "direct bolt on kit", което би било безценно откъм спестяване на време.
    На сайта http://www.alfaclub.pl/ в тунинг раздела има 3 снимки , на 2 от тях се вижда горен монтаж на supercharger (novitec) и 1 снимка на долен монтаж (autodelta). При горния монтаж като гледам почти няма въздушни пътища ,т.е. няма да има никакъв лаг.
    Насоки за монтаж може да се търсят там, няма нужда да измисляме топлата вода. На 0.4 bar налягане на 2.5 пише че е + 60 коня. Иначе самите supercharger-и имат потенциал и до 400 и повече конски сили, зависи от модела, само че при такъв сетъп бутала, клапани няма да издържат...
    -има и екзотики като e-charger, който не ползват задвижване от ремък а от електричество
    Толкова от мен, дано съм бил полезен.
    Last edited by Drag0; 20-08-2011 at 02:27. Reason: r

  11. #11
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Може би не са сложили интеркулер заради малката степен на сгъстяване (0.4). Все пак интеркулера не е излишен никога.
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    При горния монтаж като гледам почти няма въздушни пътища ,т.е. няма да има никакъв лаг.
    Освен че от турбо пътища трудно се постига лаг освен ако не обиколиш колата с тръби да ти кажа че при суперчарджърите лаг няма

    ---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 18:03 ----------

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    Може би не са сложили интеркулер заради малката степен на сгъстяване (0.4). Все пак интеркулера не е излишен никога.
    Не е степен на сгъстяване колега а е налягане в колектора или бууст
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  13. #13
    започва да се пристрастява ldv6's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Plovdiv
    Posts
    92

    Default

    Интересно - а аз си мислех, че ако турбо пътищата са една тръба, и от едната страна буталата смучат въздух (т.е. разреждат го), от другата компресора трябва да набутва (компресира, сгъстява) въздух с някакъв дебит и до някаква степен на сгъстяване в тръбата по-високи от "загубите" към буталата, за да влезе в цилиндрите повече въздух, т.е. повече кислород за горенето.
    Май говорим за едно и също с различни термини. Ако не ми е правилна теорията обаче подлежи на корекция.

    А за механичния компресор май наистина лаг не може, но ме притеснява друго. Ротрексите по спомен се развъртаха до 250 000 оборота. Ако ги стигат при максималните обороти на коляновия вал, то при двигател с обороти на празен ход Ротрекса трябва да е на около 25 000. Дали ще успее да даде съществен прираст от ниски обороти компресора?
    Недозавиване е когато се халосаш у дувара с предницата
    Презавиване е когато се халосаш у дувара със задницата
    Мощност е колко бързо ще се халосаш у дувара
    Въртящ момент е колко далече ще влачиш дувара...

  14. #14
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by ldv6 View Post
    А за механичния компресор май наистина лаг не може, но ме притеснява друго. Ротрексите по спомен се развъртаха до 250 000 оборота. Ако ги стигат при максималните обороти на коляновия вал, то при двигател с обороти на празен ход Ротрекса трябва да е на около 25 000. Дали ще успее да даде съществен прираст от ниски обороти компресора?
    C15 Up to 2Lt Engine Capacity
    Less than 50hp to 200hp Engine Output*
    201,500 rpm Maximum Impeller Speed
    1 : 12.67 Gear Ratio
    C30 1Lt to 4.5Lt Engine Capacity
    100hp to 400hp Engine Output*
    120,000 rpm Maximum Impeller Speed
    1 : 9.49 Gear Ratio
    C38 3Lt to 6Lt Engine Capacity
    300hp to 630hp Engine Output*
    90,000 rpm Maximum Impeller Speed
    1 : 7.5 Gear Ratio

    Отговорът е че само с един компресор бил той турбо или механичен трудно ще настоиш двигател да работи толкова добре на ниски колкото и на високи. Или едното или другото.
    Затова последния сетъп на VAG e механичен компресор за ниските и турбо за високите. Но не са открили топлата вода. Отдавна има twin-turbo системи били то последователни ( различни турбини ) или паралелни( 2 или повече еднакви турбини вместо 1 голяма за по-малко лаг ). Има и VGT, но не са много надеждни когато са сложени на бензинов мотор.
    Или сетъп от голямо турбо и инжектор в изпускателния колектор ... самозапалване което върти турбото когато пуснеш педала на газта .
    Мненията дали големия supercharger му трябва intercooler са в двете крайности . Примерно хората са си правили тестове че за постигане на xxx конски сили на колелата ти трябва 2бар налягане ако е без интеркулер и 1 бар ако е с. За малките supercharger-и не е чак такава разликата.
    И друго - позицията на интеркулера винаги е компромис между най-доброто място за охлаждане, големина на интеркулера и стремеж да скъсят турбо пътищата. Предполагам знаете къде е intercooler-a на субару и къде е на 1.8т (vag ) двигател.
    Last edited by Drag0; 21-08-2011 at 14:34. Reason: test signature
    ...

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by Drag0 View Post
    Или сетъп от голямо турбо и инжектор в изпускателния колектор ... самозапалване което върти турбото когато пуснеш педала на газта .
    Другото няма да коментирам но тук си написал огромна глупост - няма никакви инжектори в изпускателя - за АнтиЛаг системата се използва компютъра на колата който при подходящо предварение и достатъчно подадено гориво от дюзите на колата запалва сместта толкова късно че тя гори в изпускателния колектор и развърта турбината Това е най-просто казано
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •