Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Акумулатор

  1. #16
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    аз вече върнах едно Бошче дет сигурно беше седяло години по витрините и сега съм с МонБатче ... екстра е но е 62 ач ... така поне я дават колата в техния каталог ... ми немам ядове засега
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  2. #17
    кьор софра рейсинг alfatras's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Пазарджик
    Age
    49
    Posts
    1,045

    Default

    Колега много странно ти губи тока?Я преди да смениш акумулатора си погледни кабелите като почнеш от клемите на акумулатора(почисти ги),след това си виж масата-почисти я(масата която е хваната към копето),погледни кабелчето което влиза в стартера(по малкото)почисти го и го стегни,големия кабел също почисти-и тогава ако пак ти направи мизерия търси нещо друго Но задължително направи това-на мене ми палеше когато си иска-даже стартера искаха да ми сменят накрая се оказа тънката жичка към стартера че е хлабава!Успех
    155 1.7ts... 146 1.9jtd...155 Q4...156 1.9jtd Q4
    Powered by ...

  3. #18
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Quote Originally Posted by alfatras
    Колега много странно ти губи тока?Я преди да смениш акумулатора си погледни кабелите като почнеш от клемите на акумулатора(почисти ги),след това си виж масата-почисти я(масата която е хваната към копето),погледни кабелчето което влиза в стартера(по малкото)почисти го и го стегни,големия кабел също почисти-и тогава ако пак ти направи мизерия търси нещо друго Но задължително направи това-на мене ми палеше когато си иска-даже стартера искаха да ми сменят накрая се оказа тънката жичка към стартера че е хлабава!Успех
    Yon, приятелю не може от акумулатора веднъж да ти угаснат лампите, а на втория път д азавъртиш и да запалиш. Имаш бъг в системата. Хлабава връзка, куплунг, клема. Виж първо това, а после винаги можеш да дадеш пари за акумулатор.
    Alfa Romeo 75 24V

  4. #19
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    10Q

    Ще я поогледам
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  5. #20
    Младши алфист
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Дават италиянците че трябва да е 45 амперчаса. Моят си е оригинален италиянски с колата си дойде но като не съм я палил няколко дни и малко се замисля , но качи ли някое бутало до горе гърми и заминава.
    Алфа Ромео 145 1,4 I TS 16V /98


Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •