Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем с горивната система на 147 1.6 TS

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Georg View Post
    Здравейте, нов съм във форума , не съм запален по автомобилите, но пред мен стои дилемата - какво става с автомобила ми. Предисторията, имам автомобила от 1 година и два месеца. Поддържам я винаги както си му е реда карам я с качествени горива. Но.... какво се случи преди 4 ри дни. Принципно светне ли ми лампата за горивото веднага зареждам и винаги на ОМВ , но в случая нямах пари в себе си и се прибрах от работа без да заредя. На другия ден закъснявайки за работа пак не заредих и заредих чак на връщане , до тогава стрелката на горивото беше отишла почти на минимум даже не ми изписваше колко гориво ми остава. Така заредих на една измислена бензиностанция не вдъхваща ми доверие, прибрах се, но на другия ден усетих как колата ми прекъсва, след което започна да работи на 3 цилиндъра. Отново се прибрах , като си помислих че е горивото и ще се оправи като заредя качествено. Заредих 100 октана на ОМВ но пак същата работа даже добавих и добавка редекс на 40 литра гориво и пак не се оправи. отидох в сервиз алфа - фиат, сложиха колата на компютъра и нищо не откриха , взеха ми редовните 20 лв за 2 минути и по живо по здраво се прибрах. Днес сутринта отивайки за работа нямах проблем и на връщане реших за по сигурно да заредя пак гориво с добавка "редекс". Заредих на ОМВ и пак се започна същата работа на ниските обороти работи на по малко от 4 ри цилиндъра като задържа малко газта се оправя давам 4 та после 5 та върви пусна газта на кръстовище да включа по долна предавка и се почва. Даже днес перката ми се включи да охлажда а бях изминал само 20 км от точка А до точка Б ,което не ми се бе случвало, какво може да е. Може ли да са зацапани свещи. Свещи не съм сменял и незнам в какво състояние са, може ли да е запушен горивен филтър ако има въобще такъв колата, аз не съм слагал незнам фабрично има ли??? Помогнете моля ви , че ми идва да я засиля някъде.

    ПС: Когато включи всичките цилиндри си върви супер даже ми дава 5.8 разход на абсолютно равен път.
    Благодаря ви предварително за отговорите. От Пловдив съм , насочете ме къде ще ми оправят колата на нормални цени, че не ми се дават пари на професори които дават акъли. Благодаря още веднъж.
    Колега,какъв двигател е колата?Колко гориво си заредил на първото зареждане, след като е останала почти на минимум?Пробва ли да покараш на дълго за 10-на минути на по-високи обороти?
    Възможно е да е засмукала кофти примеси от дъното.

  2. #2

    Default

    Колата е Алфа Ромео 147 , 1600 кубика с две врати е.
    Не съм пробвал да я карам на дълго десет минути най дългата ми отсечка е 3 км и тях ги минавам за кратко време. Но забелазах че сутрин като я запаля не прави така, после до работата я карам без много газ и не прави така, но на връщане като я изфорсирам и все едно засмуква нещо и глъхне все едно недостига гориво. На първото зареждане заредих за 40 лв гориво, после слагах два пъти по за 30 лв 100 октаново гориво. И две опаковки редекс. Това е приятелю сега съм я прибрал в гаража и ми е малко притеснено. Защото последните 10 км изминах кашляйки и перката се включи точно пред нас а тя почти никога не се включва.

  3. #3
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by Georg View Post
    Колата е Алфа Ромео 147 , 1600 кубика с две врати е.
    Не съм пробвал да я карам на дълго десет минути най дългата ми отсечка е 3 км и тях ги минавам за кратко време. Но забелазах че сутрин като я запаля не прави така, после до работата я карам без много газ и не прави така, но на връщане като я изфорсирам и все едно засмуква нещо и глъхне все едно недостига гориво. На първото зареждане заредих за 40 лв гориво, после слагах два пъти по за 30 лв 100 октаново гориво. И две опаковки редекс. Това е приятелю сега съм я прибрал в гаража и ми е малко притеснено. Защото последните 10 км изминах кашляйки и перката се включи точно пред нас а тя почти никога не се включва.
    Най-добре е да се обърнеш към колегите от пловдивската секта ето в този раздел:

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=46

    Ще те посъветват къде да я закараш на диагностика.
    Успех и не се тревожи - всичко се оправя!

  4. #4

    Default

    Ок но аз вече бях на диагностика където компютъра не забеляза нищо нередно, и там ми казаха че ако е от бензина не можело да се хване, аз си мисля ако има пък нещо запушено как ще го хване компютъра и ако имат флтри тези коли горивни къде да ги търся да ги сменя. Имаше едно момче от Царацово, който ми прави предницата миналата година и от който съм доволен , но му загубих телефона и сега не мога да се свържа с него и да рабера дали функционира още сервиза му. Та ако се оправи с добавки колко да продължавам още или ако някой е имал подобен проблем как го е решил , съседа ми каза че е имал с неговото пежо но с добавки и 200 километра минати се е оправило, знам ли ????

  5. #5
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Щом не си сменял горивния филтър никога е крайно време да го направиш! Аз мисля е в така показаната ситуация си засмукал тинята от дъното на резервоара Филтъра и да не е засмукал гадости при седене на автомобила примерно 2 години също се скапва! Виждал съм стари филтри отворени и вътре не е истина какви склуптури имаше

  6. #6
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by _power_ View Post
    Щом не си сменял горивния филтър никога е крайно време да го направиш! ...
    Колега, тая колица май няма горивен филтър. Дай друга идея!

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, тая колица май няма горивен филтър. Дай друга идея!
    Ако няма горивен филтър , то поне някакви цедки ще има надали е толкова незащитена системата

  8. #8
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Колега, тая колица май няма горивен филтър. Дай друга идея!
    Няма вариант да няма освен ако не е премахнат или да е в резервоара. Наистина не съм запознат със 147 но след 10 мин ще бъда
    П.С>. Проверил ли си пред задна дясна гума дали има един пластмасов капак? Ако го има то 1000% филтъра е там!
    Според алфа оунър.ком нямаш сменяем бензинов филтър http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...el-filter.html Stop looking.
    Your 1.6TS does not have a servicable fuel filter.
    Last edited by _power_; 12-08-2011 at 16:35.

  9. #9
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Има филтър в резервоара,на помпата.
    Колега,изкарай колата на дълго и покарай 5-10 минути на 5000 оборота...това можеш да направиш на първо време

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •