Results 1 to 13 of 13

Thread: Мнения за Selespeed?

  1. #1
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default Мнения за Selespeed?

    Така колеги,искам да ми кажете плюсовете и минусите на тази скоростна кутия,че не мога да си намеря място.
    Бях един месец в Италия при сестра ми,там нейна колежка има 156,2,0ТС,селеспиид,която са я купили от магазина през 2004г.Тъй като е трета кола в семейството е само на 40хил. км,което го доказват документите и външния(вътрешен)вид на колата.
    Та въпросната женица иска да продава колата,тъй като ще взема 159,а цената която ми каза за 156цата е невероятна.
    Въпроса ми е заслужава ли си да я грабвам тази,и какви проблеми може да имам с нея.
    До сега не съм карал такава кола с такива скорости.
    Давайте мнения(тези които имат такива).
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Като те гледам как си се запалил направо я отнасяй, не му мисли На 40 000км кола какви кусури да и търсиш, проблемните селета са от предишни години, така че скачай

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Ако тая кола е на тия километри наистина и на добра цена, просто не се пропуска
    То баибековете са на повече километри бре, какви кусури да търсим
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  4. #4
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Взимай я,не се чуди.Аз винаги казвам,че след Селето не искам да чуя за нормални скорости,много удобни скорости особено за градове с натоварен трафик.
    За евентуални проблеми не се притеснявай,имаме си Добромирски за Селетата,прочети неговата тема за да направиш тест на Селето.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by kaio156 View Post
    Взимай я,не се чуди.Аз винаги казвам,че след Селето не искам да чуя за нормални скорости,много удобни скорости особено за градове с натоварен трафик.
    За евентуални проблеми не се притеснявай,имаме си Добромирски за Селетата,прочети неговата тема за да направиш тест на Селето.

    Напълно подкрепям мнението на колегата,когато си купувах моята алфа много държах да е селе и не исках да чуя за ръчни скорости,а тук за софия с този трафик си е направо гот да я караш. Колкото до проблеми на мен проблем ми е правила сферата на робота но благодарение на бат Добри всичко е перфектно,ако на мен ми падне такава оферта като твоята нямаше да се замисля даже бих взел още 1
    156/2.0 Selespeed - Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v --> http://vbox7.com/play:m1d6507527

  6. #6
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Quote Originally Posted by morfius View Post
    Ако тая кола е на тия километри наистина и на добра цена, просто не се пропуска
    То баибековете са на повече километри бре, какви кусури да търсим
    На тези километри е със сигурност,поддържана е в сервиз на Алфа,има си всички документи от фактурата от магазина + сервизни книжки и фактури от сервиза до третата смяна на масло(предстои четвърта),а и усещането като седнах в нея е като в чисто нова кола (направо така си мирише).
    Каза че в оказиона са и предложили 1100Е да и я вземат и ако и дам 1500Е и да си оправя документите,става моя(мисля че си заслужава).
    Мисля да я взимам, лошото е че сега в Италия всички са в отпуск и ще мога да я докарам чак началото на септември.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  7. #7
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by soldier81 View Post
    На тези километри е със сигурност,поддържана е в сервиз на Алфа,има си всички документи от фактурата от магазина + сервизни книжки и фактури от сервиза до третата смяна на масло(предстои четвърта),а и усещането като седнах в нея е като в чисто нова кола (направо така си мирише).
    Каза че в оказиона са и предложили 1100Е да и я вземат и ако и дам 1500Е и да си оправя документите,става моя(мисля че си заслужава).
    Мисля да я взимам, лошото е че сега в Италия всички са в отпуск и ще мога да я докарам чак началото на септември.
    1500 E ... това ако го изпуснеш просто ще се ядосваш всеки път като се сетиш.
    Действай и изобщо не го мисли...
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

  8. #8
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by soldier81 View Post
    На тези километри е със сигурност,поддържана е в сервиз на Алфа,има си всички документи от фактурата от магазина + сервизни книжки и фактури от сервиза до третата смяна на масло(предстои четвърта),а и усещането като седнах в нея е като в чисто нова кола (направо така си мирише).
    Каза че в оказиона са и предложили 1100Е да и я вземат и ако и дам 1500Е и да си оправя документите,става моя(мисля че си заслужава).
    Мисля да я взимам, лошото е че сега в Италия всички са в отпуск и ще мога да я докарам чак началото на септември.
    Ако се чудиш дай да я взимам аз.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  9. #9
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Чудя и се единствено заради скоростите,иначе искам да взимам156 или166,но до сега не съм карал кола с такива скорости и малко ме е страх.
    Моята бабичка се нуждае от заслужена почивка и глезене през съботите и неделите,за това имам нужда от друга кола.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  10. #10
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    Quote Originally Posted by soldier81 View Post
    Чудя и се единствено заради скоростите,иначе искам да взимам156 или166,но до сега не съм карал кола с такива скорости и малко ме е страх.
    Моята бабичка се нуждае от заслужена почивка и глезене през съботите и неделите,за това имам нужда от друга кола.
    Намери си друга ръчка пък тази да я взима аз
    Скоростите са си нормални механични както на всяка друга 156 2,0ТС,просто има един идиот робот който държи съединителя и ръчка скоростите вместо теб,а ако се ебава тоя идиот робот не е болка за умиране нито много пари за ремонт,писах по-горе д-р.Добромирски го лекува.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

  11. #11
    THE DOCTOR soldier81's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София/Дупница
    Posts
    286

    Default

    Края на август-началото на септември колата ще е в БГ,пък ще мисля какво ще я правя.
    Благодаря за съветите на всички!
    Мисля че темата е за ключ.
    155 TS 8V-Medium +146 1,6 Boxer
    Suzuki Gsx-r K6 1000+Suzuki VStrom 650-служебния+Ducati 800SS-R.I.P.


  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Кво има да се чудиш не знам. На 40 000 отглеждана кола нЕма кво да и гледаш. Даже и изобщо да не е поддържана пак ще е бетон. Тя докато направи километрите да ти дава ядове може би отдавна вече ще си я продал. Аз преди години на жената и бях взел една Y на 42 000 и кво да ти кажа - 25 000 и врътна без да барам нищо по нея - само смяна на масло и газ , за извращение и ремъците не и бях сменил. Дай капаро на жената и я отнасяй когато можеш щото после мноого ще те е яд.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #13
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Заключена по молба на автора
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •