Results 1 to 11 of 11

Thread: АГУ - втора употреба

  1. #1
    започва да се пристрастява bis145's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    69

    Default АГУ - втора употреба

    Здравейте, колеги!Предлагат ми газова уредба втора употреба, бутилката е за резервната гума.Дават ми я с изпарители с всичко.Но всъщност аз незнам какво е това всичко.Какво трябва да гледам за да не ме излъжат или да не ми дадат нещо към комплекта.Извинявам се за глупавия въпрос, но като не разбирам.А и цената на всичко е 130лв.Как ви се струва на вас, добра ли е офертата? И изобщо добре ли е да се взима втора употреба и колко би ми струвало поставянето? Поправка - газовата била обикновена.
    Last edited by bis145; 10-08-2011 at 10:30.
    Жена зад волана на Alfa Romeo 145 1.4 T.S 16V 103HP. 98г.

  2. #2

    Default

    Здравей,на 145/146 не е много препорачително да се слага обикновена газова,щот повечето са с пластмасов колектор,има вариянти да стане ама си зависи от сервизите,повечето майстори не се занимават.Първо се консултирай в някой сервиз.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Здравей,на 145/146 не е много препорачително да се слага обикновена газова,щот повечето са с пластмасов колектор,има вариянти да стане ама си зависи от сервизите,повечето майстори не се занимават.Първо се консултирай в някой сервиз.
    То всичко става ама нали се сещаш че както и да се направи с емулатори "кихалки" и т.н. винаги има опасност да гръмне, а случи ли се това оставаш на пътя в по-добрия вариант а в по-лошия и се палиш
    Така че според мен е безсмислено да се правят такива експерименти.Газовия инжекцион не е измислен случайно
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    То всичко става ама нали се сещаш че както и да се направи с емулатори "кихалки" и т.н. винаги има опасност да гръмне, а случи ли се това оставаш на пътя в по-добрия вариант а в по-лошия и се палиш
    Така че според мен е безсмислено да се правят такива експерименти.Газовия инжекцион не е измислен случайно
    Знам колега,на 155 си сложих обикновена газова,но си смених колектора(пластмасов) с алуминиев,и накрая като ценна ми излеза около 700лв обикновена газова,но и аз я бях взел 2-ра ръка газова бутилка,такаче .....,а за кихане тва редовно си го прави, и ми размести колектора,ако беше пластмасов щях да съм сменил над 20
    Last edited by milenmilan; 10-08-2011 at 18:43.

  5. #5

    Default

    Прегледай си въздуховоди, свещи, кабели.Не е нормално да ти гърми "редовно"
    И аз съм с обикновена газ на 155 с метален колектор но не "киха"
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  6. #6

    Default

    От някъде дърпа въздух и свещите са за смяна от това би трябвало да е,но не мога да се занимавам,че сега не я карам толкова често.А до колежката на 145 ако се намери алуминиев колектор става,но ще трябва да се сложат доста неща,първо ако бутилката не е евро клапан при ново слагане ще ти се изисква(поне на мен ми искаха ).А и вървежа не е както беше.
    Last edited by milenmilan; 10-08-2011 at 19:07.

  7. #7
    започва да се пристрастява bis145's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    69

    Default

    Казаха ми, че съм с алуминиев колектор.
    Жена зад волана на Alfa Romeo 145 1.4 T.S 16V 103HP. 98г.

  8. #8

    Default

    Тогава,може да стане тази газова на колата ти,като ценна не е много но все пак то и самите обикновени газови не са много скъпи.ето например извадка от един сайт "пълен инжекцион – 430 лв (Турски изпарител, клапан, емулатор за дюзи)" , "пълен инжекцион – 530 лв (оригинален Ловато изпарител, клапан, емулатор за дюзи)". Това са ти цените за нови с монтаж и всичко необходиме за колата ти,а ако вземеш втора ръка,като намериш майстор ще иска да му платиш,ще трябва емулатор за дюзи, ако бутилката е по стара както споменах,евро клапан(сонда),и г/д отиваш на същите цени .

  9. #9
    започва да се пристрастява bis145's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    69

    Default

    Колега milenmilan какви са тези цени за пълен ижекцион?Незнам от къде си, но на мен тук в Пловдив ми казват цена от 850лв.А бутилката която ми предлагат е BRS.
    Жена зад волана на Alfa Romeo 145 1.4 T.S 16V 103HP. 98г.

  10. #10
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    То всичко става ама нали се сещаш че както и да се направи с емулатори "кихалки" и т.н. винаги има опасност да гръмне, а случи ли се това оставаш на пътя в по-добрия вариант а в по-лошия и се палиш
    Така че според мен е безсмислено да се правят такива експерименти.Газовия инжекцион не е измислен случайно
    Аз до сега на пътя не съм оставал.Колата си ми доиде така от Италия със обикновенна газова.Гърмежи имах но след като смених свещи и кабели вече над 65К км. нямам никакви проблеми.Така че недеите да стряскате излишно колежката.Ако всичко е направено както трябва дертове няма да има.Разхода ми е между 9-10 градско и около 7-7.5 извънградско.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by bis145 View Post
    Колега milenmilan какви са тези цени за пълен ижекцион?Незнам от къде си, но на мен тук в Пловдив ми казват цена от 850лв.А бутилката която ми предлагат е BRS.
    Еми това са цените но за обикновена газова,на инжекцион автомобил,ако искаш мого да ти прата на лично сайта.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •