Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: прословутата 1ва степен на вентилатора

  1. #1

    Default прословутата 1ва степен на вентилатора

    Колеги имам следният проблем. Не ми се включва 1вата степен на перката, а само 2рата като стигне 95-97 градуса. Закачих я на компютъра и при тест на 1ва степен ми завърта перката, а тест на 2ра не завърта, а цъка само релето. Като запаля колата и загрее когато трябва да се пусне 1ва степен, релето цъка, но вентилатора не се пуска само на 2ра се пуска. Релетата работят проверил съм ги. От къде може да идва този проблем? Не се издържа в женигите перката постоянно върти и колата неможе да се охлади, става тромава и ме дразни.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Странно, че на диагностиката се случва точно обратното на това, което става реално. Аз когато имах съмнения за тази 1-ва степен, на работещ двигател извадих буксата на датчика на температурата (този, който се намира на термостата). След секунди се включи първа, а след още няколко и втора.
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3

    Default

    Свалих резистора който е на самия радиатор и пистичките бяха поразкъсани и имаше зелено по тях. Може ли да е от това и със контактен спрей ще се оправи ли или да си взема нов направо?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  4. #4
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    зеленото се е получило от не добра маса можеш да го измиеш с вода да го изсушиш и да напръскаш след това с контактен спрей би трябвало да се оправи Успех
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  5. #5

    Default

    Със сигурност това е причината.При мен беше същото положение.
    146 1.8 TS

  6. #6

    Default

    Ще го изчистя и ще пиша какво се е получило
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  7. #7
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Аз го сменях преди 2,3 седмици на Стамболийски струва 26 лева
    Сега температурата не мърда
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  8. #8
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    кое е 1ва степен и кое 2ра степен на перката ? По бъзото въртене като се1 сам пуснал климатика 1-ва степен ли е или 2-ра ? хахааха
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    кое е 1ва степен и кое 2ра степен на перката ? По бъзото въртене като се1 сам пуснал климатика 1-ва степен ли е или 2-ра ? хахааха
    това е 2ра степен, а първа е преди това на 92-93г. мисля да се пускаше.

    ---------- Post added at 18:46 ---------- Previous post was at 18:44 ----------

    Quote Originally Posted by diapper View Post
    Аз го сменях преди 2,3 седмици на Стамболийски струва 26 лева
    Сега температурата не мърда
    И аз така мисля да направя, няма какво да се занимавам с глупости да го чистя.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  10. #10

    Default

    Колега, какво стана този резистор?
    Аз като имах проблем с охлаждането на скоро и видях, че според схемата, ако си за 1ва степен и тя не работи, автоматично пуска 2ра.

  11. #11
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Аз от 2-3 дена май нямам 2-ра степен 1-ва я пуска .. на 91-92 градуса обаче колата почва да загрява още повече почти до 100 стига не баш ама ... и не се пуска 2-рата степен ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  12. #12

    Default

    Днес купих резистора и го смених, но все същото. Като стигне малко над 90 градуса релето цъка, но перката не се пуска, а чак като стигне малко под червената стрелка (на снимката) тогава се пуска перката и оборотите рязко падат. И като е топло така перката се пуска постоянно, няма значение дали има задръстване или не.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails ss.jpg  
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by MaDHaCkEr View Post
    Днес купих резистора и го смених, но все същото. Като стигне малко над 90 градуса релето цъка, но перката не се пуска, а чак като стигне малко под червената стрелка (на снимката) тогава се пуска перката и оборотите рязко падат. И като е топло така перката се пуска постоянно, няма значение дали има задръстване или не.
    Едно към едно е и при мен, само дето не чувам релето след 90 градуса дето викаш, а директно преди червената стрелка.

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by soldier View Post
    Едно към едно е и при мен, само дето не чувам релето след 90 градуса дето викаш, а директно преди червената стрелка.
    Някакви идей какво да правя?
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  15. #15

    Default

    Аз друго мнение освен, че било нормално това, не съм видял
    Но и на мен някак си не ми е кеф.
    Аз си карам в жегите на климатик, тогава перката се върти постоянно и седи около 80 градуса темп. Проблем ми е извънградско по баирите в жегите.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •