Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 105 of 105

Thread: Нестабилни обороти по време на движение- двигатели 1.8, 2.0 TS.

  1. #91
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    А може би не ползваш подходящата ламбда сонда. Или е станала мудна и извън града като я държиш в едни и същи обороти по-дълго долу горе отчита добре и се адаптира както трябва. Като я поразръчкаш после малко в града и айде пак същата работа. Но може да имаш и пропуск преди ламбдата. Много малък, но да го има.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #92
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    В смисъл?Прогорена гарнитура или дупка по тръбите...Ми имах една на бош,стана мудна, сложиха една универсална 2 месеца беше добре.И тая ако е станала мудна - аман.Може би е съвпадение махането на катализатора, но тогава ми почнаха проблемите.Та затова ми беше и въпроса де, тези които са патили и разбират да кажат възможно ли е да е това причинита:да, не или може би.Иначе за това клатене изчетох сума ти нещо и не питам вече - що клати.Само за това не намерих някакво компетентно мнение.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #93
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тъй, днес си поразхвърлях малко мотора, хем и една профилактика на свещи и тем подобни и какво се оказа.Липсва ми въздушният филтър, а беше нов.И не че някой го е свил ами аз тъпанара преди месец и половина го сменях ама от приказки със зевцеците около мен, съм забравил да го сложа.И къде се е дянял, нямам идея.Сигурно в казана със стария.Ей до тва води говоренето на глупости придружено с бира.Също и въздуховода не беше стегнат към тялото на дроселната клапа.Оправих всички бакии,изчистих клапата, и сега всичко е ОК.Докога не знам.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #94
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    При мен нещата почти се оправиха. След снулиране на адаптивните параметри с ATS900 оборотите спряха да колебаят в движение, но. Но оборотите в движение са 1100-1200, на място пак са 1000-1100. При запалване за кратко стигат 2200. Нищо друго не съм пипал, само адаптация. Вече минах над 1000км и положението е все такова. Ще покарам още малко така и ще пробвам адаптация с Фиат ЕКУ Скан
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  5. #95
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Ще изкажа едно предположение относно клатенето при спиране.При мене се получава когато лампата за бензина светне.Като мина през бензиностанцията се оправя моментално.Предполагам че малкото количество бензин се лашка и помпата засмуква въздух от време на време което предполагам води до колебания в налягането.Като спре колата течноста се успокоява и след 2-3 сек. спира да клати.Туй отдавна го наблюдавам и съм сигурен че при мене е така, а и от известно време зареждам така че да не светва лампата и не ми се е появявало.Изказвам предположение като една от възможните причини.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #96
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Колега ти си изолиран случай,убеден съм,че това ще е само при теб!
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  7. #97
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    .Обиколих два пъти града,спрях да пия кафе, тръгнах и мотора се държеше перфектно.Ся се чудя кво да прая.
    караш и усилваш повече радиото

    майтапа на страна

    аз на моята кола и държа все още катализатора, не знам дали има значение за клатенето на оборотите или не, но след почистване на дросел и адаптация, аз такива проблеми нямам....но я карам много малко и с хубав бензин само.

    тези коли се нуждаят от каране...над 3000 rpm
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  8. #98
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    тези коли се нуждаят от каране...над 3000 rpm
    Сипвам само 98 или 100 , но пак си клати оборотите. Но това го прави предимно в задръствания и/или когато я карам с много ниски обороти.
    Като настъпя хубаво педала до над 5000 и после ник'во клатене на обороти няма !

  9. #99
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Колега ти си изолиран случай,убеден съм,че това ще е само при теб!
    Еми какво да направя, отдавна ми прави впечатление реках да го споделя.Де да знам какво по различно има при мен.От известно време гледам да не свети резервата и доливам каквото трябва и не го прави.А и откакто стегнах разхлабения въздуховод спря да се мандахерца.Тъй че може би липсата на катализатор отпада като причина иначе трябваше да продължи да клати.Пък и вече ми писна да гледам оборотомера на всеки стоп.И на коча му се клатят ама не падат.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #100
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Тука за коча съм съгласен,аз в началото се притеснявах от това клатене,но като разбрах,че е всеобщ проблем и се успокоих,пък и в края на краищата проблем при шофиране нямам,не ми гасне колата,просто понякога си клати между 700-1200 оборота. Ако се задълбочи проблема ще му мисля,но вече две години си е така и грижи нямам.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  11. #101
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Браво момчета,много добра работа,виждате че става и без рязане на пин 15
    А този кабел 15 на километража за какво е порринцип и къде е логиката да се реже и като се среже, какво се губи освен неиграенето на оборотите?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  12. #102
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Губи се сигнала за скорост на автомобила. По принцип в движение при определена скорост ЕКУ-то отваря дросела за да поддържа по-високи обороти. И точно тогава ако дросела не е на ред или мотора дърпа страничен въздух адаптацията в различните ъгли на дросела не е актуална и от там се получава колебанието в оборотите. Обърква се сместа. Изведнъж става или много богата и се задавя или бедна... и докато коригира минават няколко секунди и през това време протичат колебанията в оборотите.
    Last edited by oem; 27-09-2011 at 12:37.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #103
    Лададжия milev86's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Age
    37
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Губи се сигнала за скорост на автомобила. По принцип в движение при определена скорост ЕКУ-то отваря дросела за да поддържа по-високи обороти. И точно тогава ако дросела не е на ред или мотора дърпа страничен въздух адаптацията в различните ъгли на дросела не е актуална и от там се получава колебанието в оборотите. Обърква се сместа. Изведнъж става или много богата и се задавя или бедна... и докато коригира минават няколко секунди и през това време протичат колебанията в оборотите.
    Аз съм така от близо година с одрязана 15-ка и нямам проблем с оборотите. Преди много клатеше и беше много дразнещо - сега в спокойни обороти е екстра - няма треперене. Като вдигна над 160 и изключа от скорост гасне... а иначе ако си карам със 120-130 и изключа колебае-колебае и задържи...идеи?!
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd 8v 2006 г.
    DAEWOO Matiz 0.8 2000 г.

    ВАЗ 21079 1990 г.

  14. #104
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бяхме го разисквали този въпрос в темата за пин15. Намери я и прочети. Не случайно е направена тази система по този начин.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  15. #105
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Такааа вчера направих адаптация с FES - оборотите на празен ход на място са 800-880 в движение са 1000 и не колебаят (за сега) Явно има значение с какво се прави адаптацията. с АТС900 бяха доста повече, но не колебаеха. Сега ще фидя с новите настройки колко ще изкара. Нищо друго не съм пипал.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •