Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпрос за инжектори и още нещо

  1. #1
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default Въпрос за инжектори и още нещо

    Почнаха да тракат доста като звук от тиктакане на часовник (от тия ментетата по 1 лев) ....Може ли да е от повдигачите ? Мисля че са инжектори щото като се заслушам точно от тях си трака стабилно ? Какво следва гледам някакви ремонтни комплекти има или някакви добавки да сипя ?Или направо да купя други от някоя блъсната в добро състояние ?

    Другият ми проблем е свързан с това ,че измих мотора преди 2 дена в автомивка .. Прибрах се до нас без проблем .. После си карах пак така .. Наскоро сложих свещи денсо нови (250лв) Реших да отворя да вида пак за какво става дума и дали няма попаднала вода вътре .. Като отворих познайте първите 3 дупки пълни до горе с вода и в другите имаше малко (УЖАС) ... Обаче преди това карах колата сиг поне 50-60 км така Въпроса ми е дали да са заминали свещите защото бяха буквално одавени във вода ?
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Вода или масло имаше в гнездата ,колега? А на свещите няма какво да им стане.
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Вода колега много вода масло грам ..Иначе ако са с масло съм за гарнитура на капак на клапани итая вътре дето обхваща гнездата на свещите ама и тя е сменена преди няма и 1 месец
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Инжекторите на ултразвук и ще утихнат.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Не вярвам за толкова кратко време да им стане нещо на свещите. Подсуши хубаво и изчисти свещите и лулите, след което не трябва да имаш проблеми.

    бтв: ето защо личното ми мнение е твърдо против миенето на ТС мотор, а и не само
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Ми да колега разбирам защо не трябва да се мие ама мен ме е срам да го закарам на майстор така целия беше с 2 пръста прах по него + стари остатаци от масло по главата и в части от блока направо грозотия .. Тия коли нямат кори отдоло и мотора става леш примерно от Бургас до София ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Боли ме шперца че има прах, нямаш си на идея с това миене какви поразии може да си направиш с всичката електроника която имаш по двигателя. Моят е безбожно прашлясал и грам не ме бърк, много повече се плаша като видя кола спретната и с измит двигател. За мен колкото е по прашна толкова по добре, значи е карана и не са я барали много майстори, най малкото защото има яко шарлатани който се правят че разбират от марката.
    145 1.7 16V Boxer


  8. #8
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    на 164 имах подобен проблем
    обираш водата с гъба ,с компресор продухваш да исъхне хубаво и палиш и оставаш да работи ,след половин един час ако нямаш поражения трябва всичко да е ок
    ако толкова държиш да ти е чист двигателя има и други начини за почистване .незнам как но моя го направиха като нов във софавто в княжево но със сигурност нее мит защото наскоро бяха плащали двигател на алфа по тази причина.полиране пастиране и пране ми струваше 180 лв
    предполагам това ти е номера на дюзите 0 280 150 702
    намират се лесно 145/6,155 и 164 маи и на джи ти ви
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •