Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 88

Thread: Giulietta (nuova) 1.8 - Пловдив

  1. #1
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default Giulietta (nuova) 1.8 - Пловдив

    Колата е купена началото на 2007г. за 800 лeвa, в движение. Оттогава са направени доста неща по нея, включително нова боя. Има си обичайните за модела проблеми: скорости, някой друг ел. компонент, ръжда. Засега само веднъж не е стигала до вкъщи на собствен ход (не знам дали това е добре или лошо) заради счупено каре на полуоска.
    Двигателят е 1.8, карбураторите Weber. Оригинални джанти A. Benzoni & C. BWA - Campanatura 43 - 5.5Jx13 с гуми 185/70.


    Сега малко снимки. На някои отпред е с гуми 165/80.

    Първо сама. Четвъртата снимка е от среща в Пловдив




    Тук е снимана заедно с другата Алфа - 155 1.8 TS 8v. Модификация Silverstone/Formula - отличава се със спойлера, джанти 15" и полу-кожа.




    А сега следват снимки заедно с някои класически Алфи срещнати на улицата. Жълтата е 2.0 (сменен двигател); 33-ката мисля, че е Quadrifoglio Oro; бялата е 1.8.









    24.01.10

    Първата снимка е от 1st Italian Track Day на пистата в с. Калояново. Останалите са от успешното достигане до българското черноморие по коледните празници. Вече мога да се похваля и с оригинално, дясно огледало.

    Last edited by Vagalinski; 20-03-2010 at 10:25.

  2. #2
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Еййй колега , от кога чакаме такова включване!!!! Супер тема!
    Кога ще дойдеш пак на някоя среща да ни припомниш, че и в Пловдив има класики?
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  3. #3
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75ts

    Да супер е и темата и колата,сигурно и собственика е фен.
    Добре дошъл у сектата
    дано намериш и това което търсиш,за тази кола имам само буферите на бронята
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  4. #4
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Колата вече е с четири ревизирани спирачни апарата (демонтаж, ремонт и монтаж на задните сигурно са отнели поне три дни). А най-голям беше проблема с намиране на пробки за обезвъздушаване. Днес обаче се оказа, че спирачната помпа има дупка и оттам тече. Чел съм, че може да се сложи помпа от Fiat Ducato, която ще подобри спирането. И знам само, че има един отвор повече, който се запушва с винт. Трябва да знам година и двигател на Дукатото; предполагам за Фиат без ABS (и Алфата няма); отворите на същите места ли са или се налага смяна на някои тръбички; директно ли пасва на сервото на Алфата и има ли още някакви особености?
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:47.

  5. #5
    Болен алфист Kris's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Варна
    Posts
    3,318

    Default

    Колата е повече от запазена за годините си, само едно нещо което не ми хареса - халогените на бронята! Ако не ти стига светлина решението се казва ксенон
    33 16v/MR2 SW20/S3 8L

  6. #6
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by -Kris- View Post
    Колата е повече от запазена за годините си, само едно нещо което не ми хареса - халогените на бронята! Ако не ти стига светлина решението се казва ксенон
    Всъщност те даже не светят, нещо се обърка с тоците и от доста време се каня да ги махна. Иначе фаровете са добре. Крушки 90/100 W, фаровете са измити отвътре и са регулирани в сервиз.
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:48.

  7. #7
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    ..........................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:31.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  8. #8
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by 75TwinSpark View Post
    А защо реши да слагаш помпа от дукато,
    мисля че може да се намери помпа за твоита,
    според мене няма да усетиш разлика в спирането
    ако си с оригинални апарати и дискове.
    Казана на твоита помпа общ ли е с помпата на съединителя,или са два отделни казана??
    В тази тема от 13ти пост нататък пише за такава помпа: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F3%EA%E0%F2%EE
    Обаче ми трябва още малко информаця. В тази пише 83-86 г., а в една друга някой е слагал от 87.
    Иначе дори със стандартните апарати и дискове, ако помпата е по-добра мисля, че трябва да спира с по-малко усилие върху педала.
    А на мойта спирачките и съединителя имат отделни казанчета.
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:48.

  9. #9
    75TwinSpark 75TwinSpark's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    523

    Default 75twinspark

    .............................
    Last edited by 75TwinSpark; 07-06-2009 at 20:31.
    75 TwinSpark -син- ex, 75ts зелен
    75 ТУИНСКРАП-сив, 75 2.5 V6 черен
    75 2.5 V6 Milano Argento-червен,75 2.5v6 сив.164 3.0 12v
    75 3.0 V6 24V-червен, + 75TwinSpark-бял,164 3.0 24v

  10. #10

    Default

    Браво невероятна колица аз преди мн време съм имал честта да карам такава ммммм просто съм възхитен поздрави за колегата и за желанието му да вдъхне животец в тая колица

  11. #11
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Първия ред снимки, четвъртата от ляво на дясно - и аз бях там и аз присъствах на тази сбирка .
    Поздравления за Corp !!! Изпитвам благородна завист, тъй като отдавна моята жужа е замразен проект. ЕВАЛА!

    Относно спирачните помпи. Относно помпата от Дукато - чуствам се много объркан. От една страна е мнението на моя добър приятел сектант Ilcho. Според него след като е сложил помпа от дукато на неговата алфета спирачките са се подобрили значително. ОК аз му вярвам напълно. Обаче според сайта на LPR нашите спирачни помпи са с диаметър на цилиндъра 22,22 мм. Пак според същия сайт на Дукатото 1981 - 1990 година са монтирани три различни главни спирачни цилиндъра. От тях единия е със захващане към сервото с 4 отвора така, че той отпада. Другите два са със захващане също като на алфата и са с еднакви снимки. И познайте... диаметъра им отново е 22,22 мм. Тогава ползвайки всичките ми знания по физика питам от къде по дяволите имаме по-добро спиране след като хода на педала не можем да го променим ?!?
    Alfa Romeo 75 24V

  12. #12
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by 75TwinSpark View Post
    ...Казана на твоита помпа общ ли е с помпата на съединителя,или са два отделни казана??
    На моята бившата - 1,6 бяха 2 казанчета.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #13
    започва да се пристрастява Vagalinski's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    Първия ред снимки, четвъртата от ляво на дясно - и аз бях там и аз присъствах на тази сбирка .
    Поздравления за Corp !!! Изпитвам благородна завист, тъй като отдавна моята жужа е замразен проект. ЕВАЛА!

    Относно спирачните помпи. Относно помпата от Дукато - чуствам се много объркан. От една страна е мнението на моя добър приятел сектант Ilcho. Според него след като е сложил помпа от дукато на неговата алфета спирачките са се подобрили значително. ОК аз му вярвам напълно. Обаче според сайта на LPR нашите спирачни помпи са с диаметър на цилиндъра 22,22 мм. Пак според същия сайт на Дукатото 1981 - 1990 година са монтирани три различни главни спирачни цилиндъра. От тях единия е със захващане към сервото с 4 отвора така, че той отпада. Другите два са със захващане също като на алфата и са с еднакви снимки. И познайте... диаметъра им отново е 22,22 мм. Тогава ползвайки всичките ми знания по физика питам от къде по дяволите имаме по-добро спиране след като хода на педала не можем да го променим ?!?
    Да, и ти беше там.

    Ако помпата, която Ilcho е свалил от своята Алфета е била стара и износена, това би ли довело до по-лошо спиране спрямо една здрава или чисто нова, каквато той вероятно е сложил в последствие?

    Като гледах помпите в сайта на LPR, който спомена, са без казанчета за спирачна течност. Така ли се продават и казанчето от Алфа ще пасне ли?
    Last edited by Vagalinski; 13-04-2009 at 12:48.

  14. #14
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    И аз си мислех това за износената помпа, но Илчо сложи помпа втора употреба, което не пречи да е била по-добра от неговата. Колегата Цецо от Добрич си е сложил такава чисто нова помпа на 90-та и не е имал проблем да сложи алфовото казанче на нея.
    Alfa Romeo 75 24V

  15. #15
    Запален алфист Ts_Iliev's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич
    Age
    48
    Posts
    109

    Default

    Quote Originally Posted by Venci View Post
    И аз си мислех това за износената помпа, но Илчо сложи помпа втора употреба, което не пречи да е била по-добра от неговата. Колегата Цецо от Добрич си е сложил такава чисто нова помпа на 90-та и не е имал проблем да сложи алфовото казанче на нея.
    RUSEV-BGR има основната заслуга нещата да се получават
    Alfa romeo Alfetta 2.0 QO
    Alfa Romeo 90 V6 2.5 QO

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •