Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем след смяна на въздушен филтър

  1. #1

    Default Проблем след смяна на въздушен филтър

    Сменял съм 2 пъти въздушен филтър за 2 години и след всяка смяна оборотите почват да клатят, но спираха след 20 км пробег. Днес пак го смених и пак се разклатиха но не спират за сега след 50 км пробег. Някви идеи?

  2. #2

    Default

    Не очаквай точно в този форум да ти дадат нормален отговор .никой нищо не разбира но за сметка на това спама е голям !

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Сменял съм 2 пъти въздушен филтър за 2 години и след всяка смяна оборотите почват да клатят, но спираха след 20 км пробег. Днес пак го смених и пак се разклатиха но не спират за сега след 50 км пробег. Някви идеи?
    Дебитомера как е ?
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4

    Default

    Дебитомера е изправен , тръбния път е идеален без пропуски, скобите са притегнати.

  5. #5
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by fulcrum View Post
    Сменял съм 2 пъти въздушен филтър за 2 години и след всяка смяна оборотите почват да клатят, но спираха след 20 км пробег. Днес пак го смених и пак се разклатиха но не спират за сега след 50 км пробег. Някви идеи?
    Ще спрат. Мойте спряха след около 100 км. Явно компа се самонагажда различно - когато му скимне.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  6. #6
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Не очаквай точно в този форум да ти дадат нормален отговор .никой нищо не разбира но за сметка на това спама е голям !
    СПАМ:

    Като не те кефи недеи да влизаш !Що си губиш времето тук ?
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  7. #7

    Default

    Направи така; една проверка, все едно го сменяш този филтър,но след като се оправи,ако се оправи.Просто го извади погледни и пак събери.Сещаш се нали,ако пак ти направи този нечуван проблем значи става нещо след всяка смяна.Ако ли не значи е от чисто новия филтър.
    Като букса само тази на дебитомера ли откачаш и как точно ги клати оборотите на празен ход постоянно,а като зададеш едно темпо например 2000 оборота пак ли ги мени.
    Бензин,ГИ или дизел.
    Last edited by napoli; 26-07-2011 at 21:39.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  8. #8

    Default

    Ми ти не казваш какъв е двигателя... Ако има стъпков мотор може да го зачистиш а и дебитомера (явно има щом си написал, че е изправен) също не е зле да му удариш едно спрейче, пък и пак да го провериш дали е в час... Дросела също се зачиства отвреме навреме и на последно място ако нищо от описаното не помага, ходи да ти ресетнат екуто - може просто да се е "нагодило" спрямо задръстения стар филтър и сега да се "шашка"...

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Направи така; една проверка, все едно го сменяш този филтър,но след като се оправи,ако се оправи.Просто го извади погледни и пак събери.Сещаш се нали,ако пак ти направи този нечуван проблем значи става нещо след всяка смяна.Ако ли не значи е от чисто новия филтър.
    Като букса само тази на дебитомера ли откачаш и как точно ги клати оборотите на празен ход постоянно,а като зададеш едно темпо например 2000 оборота пак ли ги мени.
    Бензин,ГИ или дизел.
    Буксата на дебитомера въобще не се откача при смяната на филтъра, а оборотите клатят в диапазона 500-900 само по инерция. Най-вероятно е от новия филтър докато ЕКУ то се нагоди спрямо него. Колата е 1.8 ТС на бензин.

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Ми ти не казваш какъв е двигателя... Ако има стъпков мотор може да го зачистиш а и дебитомера (явно има щом си написал, че е изправен) също не е зле да му удариш едно спрейче, пък и пак да го провериш дали е в час... Дросела също се зачиства отвреме навреме и на последно място ако нищо от описаното не помага, ходи да ти ресетнат екуто - може просто да се е "нагодило" спрямо задръстения стар филтър и сега да се "шашка"...
    От всичко което предлагаш тва с ресетването на ЕКУ то ми се вижда най-реално понеже другото е проверено и чисто. Явно се е нагодило спрямо стария филтър.
    Мерси за съветите.
    п.с. Като, че ли клатенето взе да затихва.......

  10. #10

    Default

    За мен е странно,че по инерция се менят оборотите,а на място не.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    За мен е странно,че по инерция се менят оборотите,а на място не.
    Когато се движи колата, теоретично трябва да "загребва" повече въздух и "шашка" още повече екуто
    1.8 с мотроник 1.5.5 ли е..? Ако да, отивай на един профилактичен ресет (ама не с махане на батерията а с диагностичен софт)

  12. #12

    Default

    Когато се движи колата, теоретично трябва да "загребва" повече въздух и "шашка" още повече екуто


    Тук не те разбирам.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Когато се движи колата, теоретично трябва да "загребва" повече въздух и "шашка" още повече екуто
    1.8 с мотроник 1.5.5 ли е..? Ако да, отивай на един профилактичен ресет (ама не с махане на батерията а с диагностичен софт)
    С мотроник 1.5.5 е да. Както казах по горе проблема затихва, ако не затихне на цяло ще го направя с диагностичен софт. Имам под ръка. Мерсаж отново.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •