Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Гарнитура на глава

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by r.punto View Post
    ...то всеки преценява за себе си..
    Ето това е. И спора е безмислен. Има хора за които единственото, което има значение е цената (ама наистина единственото)... Има и други, за които тя има най-малко значение (стига да имат парите)...

  2. #17
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Хем искате като отидете в сервиз да има всичко като техника и специалисти, хем да стане без пари. Как да стане това?

    Този ремонт си е 2 дена работа както и да го погледнеш. Помисли само колко време отнема да се извади главата, после да се разглоби, да се обслужи (гумички, пасване на клапани - поне 2, 3 часа работа ако се прави внимателно), да се закара на шлайф главата, да се почисти блока, после сглобяване, зацепване... 150 лв. помисли. И все пак ако има такива хора евала. Нека го правят за такива пари. Аз лично познавам много патили от такива ремонти. После си повтарят работата, но всеки си знае в крайна сметка.
    Last edited by oem; 26-07-2011 at 09:23.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #18
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    oem не се разбрахме..да отиваш за първи път в даден сервиз и да тръснат цена от 500 лв за смяна гарнитура глава хайде няма нужда доматите се ядат без коловете...но ако ще се прави смяна на гарнитура глава и ревизия на главата това е друга работа/ремонт и цената е друга...и ако имаш отлични впечатления от сервиза и знаеш че си вършат работата както трябва цената за даден ремонт си струва...примерно имах брава 1,4 12в и пушеше масло от аспуха и отивам в сервиз в Силистра да питам за смяна на сегменти 450 за труд само засмях му се на батката главен майстор и го пратих да лъже други...в Търново цената беше 400 лв. с частите... има сервизи и сервизи....всеки има избор... аз ако знам че си кадърен майстор няма да е проблем цената за работата...но понеже имам опит с батки от автосервизи и съм доста мнителен...
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  4. #19
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ма той колегата е писал, че ще се ревизира главата. Не е само смяна гарнитура. А то ако си извадил главата и да не и направиш ревизия, си е чиста глупост.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #20
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    ако всичко е наред по главата не е задължително но от ревизията лошо няма...зависи от човек..аз както писах съм мнителен като карам колата в сервиз..особено за първи път..а и 156 не е някаква баш сложна кола че да има по скъпи цени от други коли нали..то да е нещо по екзотично бива но тези масовите коли със скъпи ремонти са екстра от някои сервизи само..примерно дебелите на колдас преди години искаха за смяна на маншон външно каре 60 лв.-маншон,грес,смяна смях голям... в Търново се смени за 25 лв. куку...ти примерно за чип на атмосверка може ли да иска 300 лв...то може ама надали ще има малоумници да дадат...дане се обидиш нещо само си пишем тука...
    Last edited by r.punto; 26-07-2011 at 10:58.
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  6. #21
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Както обичам да казвам в такива случай... като ти е скъпо направи си го сам Няма проблем.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #22
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    скъпо и качествено не са свързани винаги доста често първото е за сметка на второто...така че трябва да се работи разумно,качествено и на разумна цена....не да се избива бира от яки цени..
    Last edited by r.punto; 26-07-2011 at 11:29.
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  8. #23
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти си абсолютен философ
    Last edited by oem; 26-07-2011 at 11:48.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #24
    Запален алфист r.punto's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Силистра
    Age
    45
    Posts
    274

    Default

    и съм прост по цялата глава..ти да не би като критика към тебе нещо да прочете написаните по назад..грешка..въпреки..че не се познаваме лично въпреки че доста време сме живели на 100 метра..в горна бих си оставил колата за правене само при тебе..въпреки че нямам лични впечатления...но пък знам каквото ми трябва..
    Амбицията е последното убежище на неудачника

  10. #25
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Здравейте, гледам разговора се е разрастнал, само така се виждат всички гледни точки Какво да ви кажа, аз съм съгласен със всичко до тук Колкото и налудничаво да звучи. Аз самия (особено преди) толкова си обичах алфенцето, че не се замислях за пари, исках само да е добре направено, но срещнах не веднъж разочарования. както се сещате, когато човек в началото е мераклия прави неща които не са за правене, но от мерак се престарава, уж слага ор.части и какво??? Разбира се случва на ментаци
    Спирачките преди можеха да спрат вързан за алфата Боинг 747
    а след престараването да махна оригиналните дискове, че се бяха поизяли и да сменя накладките (с дискове брембо и накладки галфер) и какво??? Сега свиря като реис по кръстовищата и колата спира доста по-зле... Ооо да, смених пак накладките, супер, свирят по-малко Ама свирят Та така, цялата тази прелюдия я направих, защото всички знаем в Бг всичко колко е Брембо, колко е Рейнц... А за труда на майсторите там още по-дълга тема
    Специално за този ремонт, и аз смятам, че е страшно важно как ще се направи , но от горчив опит знам, че парите от майстори варират и за съжаление това не е свързано с качествата им. Затова съм съгласен и с Oem и с r.punto

    Затова хем смятам, че да се ревизира всичко като така и така се маха главата е необходимо, хем смятам, че понякога ментаците в БГ и нескопосаната ревизия на мйстора, може да угелпи една работеща кола... Друг е върпоса, защо първо не кажат цената за смпна само на едно и след отварянето и проверката на уплътненията и гумичките, и ако видят че са зле, да ми предложат да ги сменим.... Защото кой ги знае какво ще сменят когато не си там да ги гледаш...

    Та да кажа накрая какво стана... Реших да отида при познат на познат, намерихме частите на добри цени, а за труд ми пойскаха 100, за шлайф 25
    тоест ремонт за 505, сега ще ми излезе към 200-250лв.
    Естествено , това не го казвам да се хваля, не знаете на какви пачи яйца съм в момента, защото нито познавам майстора, нито знам, този дето шлайфа, нито частите знам какви са.... Но за момент се ядосах на себе си в миналото колко пъти правих малоумни интервенции по колата от замъглено мислене и колко пъти си патих дори като давах много пари... Та сега си казах, отивам в другата крайност, ще опитам алтернативи... А и цената на Алфата когато си я купувах беше 8К, сега вървят по 3,5, та как да дам 1/6-та от себестойността на колата за ремонт, който пак не е гаранция като тръгна за морето дали няма да роди... А специално с това, че навсякъде досега като ме видят с Алфа, като ме видят с автоматик, като ме водят с газ и се почват едни... Тези коли са много трудни за обслужване, тези коли това, онова... Преди 4 години като идех в сервиз все едно влизаше Рок Фелер въртре, за добър ден ме друсаха по 300 кинта, пълноъо обслужвѝане на всички течности, ремъци, ролки и тн... ми струвахе близо 1000лв преди 4 години Верно че само комплекта с ремъците струваше мисля около 350лв и тн и тн... но то просто не се издържаше... Ами като се сетя как смених съединител, щото преди години Пенев ми наковаха скапано феродо което тресеше при тръгване... И айде пак 500лв за тоя дето духа, за да не притриса колата, за да ми е кеф... То кеф цена няма, ама...

    И пак казвам, не го давам за пример, видите ли колко добър вариант намерих, може и да съжалявам затова, че избрах евтиното... Но се доверих и рискувам... Какво ще стане ще пиша след време Малее така се отплеснах, че ако има някой да го прочете тоз коментар ще му се прище
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  11. #26
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Както се оказа, пиша за да съм поредният пример!
    В момента колата е 10 пъти по-зле отколкото беше
    Плаче ми се вчера като я видях.

    Преди 5 дни си я взех от майстора уж готова, и след 10 км докато се прибера, оп изхвърли маслото.... Взе да тече от гарнитурата повече отколкото преди да му я закарам!!! Но това не беше единствения проблем, както се оказа, колата е доста по-зле от преди да я закарам! Робота на скоростите ми изключваше постоянно, погледнах, изял маслото... а досега никога не е губил масло! Ок, реших , че е случайност,з ащото едва ли има общо едното с другото... И странно защо се появи едно тракане метално в ниските обороти?!?!? Какво става???
    Айде на въжето и обратно!!! После уж бързо щеше да я направят и минаха не помня вече колко дни, щели да замерват блока да не би нещо да бил крив???
    Оказало се, че имало някаква шупла на блока от старата гарнитура дето не са я видели и затова се получил теча Върпос: Защо по дяволите като правите такъв ремонт не внимавате??? Водите ми главата на шлайф , щото е мега важно всичко да е изрядно, а няма да видиш шупла на блока????
    Но най стъписващо ми стана като ми каза майстора, че я махнали с някакъв камък!?!№@!?! Камък???

    Но това не се свършва дотук!!! Сюупени са ми праговете! Имам оригинални прагове, които досега никой майстор не беше чупил като я вдигат на подемник. Всеки се е усещал и са слагали повдигачи и удължител за да не опира в праговете подемника. Но тези не!!! Не са се усетили и са се разлепили и са зейнали като след удар! Щели да ги оправят уж!!!
    Днес трябва да си я взема колата и да си я закарам на моя майстор!!!
    Съжалих 10 милиона пъти, че не изчаках моя майстор да се освободи и да я направи от първия път!!!! Сега пак ще му я закарам, няма д амога да пътувам с нея на предвиденото пътешествие за което толкова бързах и пак финанси и нерви и всичко!!!

    Айде кажете ми сега и танк да имаш в БГ като я пипне майстор няма ли да става само за скраб???????
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Ми ти сам каза, че зависи от майстора. Това с камъка понякога става ама е 50/50. Шуплата със сигурност са я видели щото няма как да изчистят остатъците от старата гарнитура и да не я видят ама са си казали "Давай, ще кара", щото иначе се разглабя ДВГ за да може да се шлайфа блока. Между другото от моя майстор знам, че тези шупли (корозии) се получават от кофти антифриз, та сега като ти направят мотора си сложи хубав антифриз.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #28

    Default

    Мда, много кофти случка е да си фен, който си обича колата и да попаднеш на мърлячи "майстори"...
    Last edited by badmadafaka; 04-08-2011 at 15:29.

  14. #29
    започва да се пристрастява stodev's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    51

    Default

    Да дам малко инфо какво стана, че не обичам постове, в които хората обсъждат докато има проблем и после като го орпавят забравят да споменат какъв е бил проблема и какс а го оправили и цялата тема отива по дяволите.

    Та оправиха гарнитурата, залепиха ми и праговете, нищо че единия се поотлепи още на следващия ден, трогнаха ме хахах
    Оправиха и металното дрънкане на ниски обороти, което се появи пак след тяхната намеса... Като цяло си личеше че първия път са претупали всичко много набързо (което няма гаранции и за втория де). Оказало се шупла на блока наистина, която не са я видели предния път или ако са я видели, са помислили, че сега да махат цял блок и да разглабят цял двигател сложно и са си казали, сигурно ша кара Каквото и да е все е от немарливост! Извиниха ми се, ама кел файда , че загубих 2 седмици нерви и разправии.
    Сега робота по някаква странна причина точно след тях започна да прави едни леки въртели и си изключва от скорост когато е на задна, първа или втора Но според мен това вече не е от тях , просто съвпадение... Вече е при лекар специалист специолно за Селе и живот и здраве скоро ще

    Нищо , че след по-малко от 48 часа заминавам на море... ако не стане алфичка, ще се ходи с друго превозно средство

    И както се казва, само времето ще покаже какво са направили в сервиза ...
    А относно ревизирането, не знам дали споменах, но поне майстора беше напълно честен да ми каже, че всички уплътнения, семиринги, + това на капака горе са в много добро състояние и нпяма смисъл да се барат... (аз преди малко повече от 3 години бях ги сменял част от тях още при профилактиката на колата) Така че целия ремонт се изяви в това да се смени гарнитурата.
    Alfa 156 Selespeed (2.0, 155hp, 2000g.)

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by stodev View Post
    ...поне майстора беше напълно честен да ми каже, че всички уплътнения, семиринги, + това на капака горе са в много добро състояние и нпяма смисъл да се барат...
    Не казвам, че в твоя случай е така, но ми се е случвало да ми казват, че нещо е ОК само защото труда да се смени означава да си изгубиш половин ден и да изпуснеш други бързи пари по това време от клиенти на които ремонта им се прави за 20 минути...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •