Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Некво' Neo и свързването му..

  1. #16

    Default

    Две Неота съм имал. Големи боклуци са. Имат много екстри, върви какво ли не, ама за нищо не стават.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако искаш нещо което свири прилично, за 90-120лв може да се намери. виж панасоник,пайнър, блаупункт.
    иначе сегашните плеъри са еднакви. имаш един процесор който управлява всичко и декодира и една интегрална схема-усилвател и това е. просто в неото са спестили повече от елементите които дават отражение върху качеството на звука.
    точка

  3. #18
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    . Адапторната ми касетка и 20г. филипс вадят по-добър звук [/QUOTE]
    В това трябва да си сигурен!
    Касетофона ми на 20 години е Панасоник и звука му е брилянтен. Нищо общо с Нео-то, с което съм от четри години на Алфата. Търпя го само, защото има много екстри: блутут, юсб, слот карта, телефонни джаджи, а и радиото му е с доста екстри.
    Цифровизацията обаче си казва своята дума и като много се напъваш , а малко можеш, се получава точно това- много беден звук!
    Пооправям го малко с добрия усилвател, но една система като е оакана, не може да се направи кой знае колко.
    Ако мислиш без усилвател да го слушаш, просто го изхвърли и не се занимавай с него!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #19
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    И аз си взех преди време CD Neo и за моя изненада свири доста прилично,а и особено слота за карта ми идва много рахат.Нямам външен усилвател,но и не ми трабва,защото иначе ще трябва да карам с тапи в ушите.Единственият въртел,който ми направи,беше точно от тази малката буксичка с 20 пина.Разхлабваше се от "убавите" ни пътища,но с малко побългаряване реших проблема.Е,повечко кинти е от на колегата,но като цяло съм доволен.А и подобен тип електроника,с малки изключения,е все едно от към "карантия".Нещо не виждам как ще сложа аудио по-скъпо от колата.
    Колкото до старите касетофони,то си е ясно,че свирят по-хубаво.Все пак са аналогови...
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #20
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Абе аз бих дал и 200лв. ама знаейки, че колата спи пред блока и после ще трябва да събирам стъкла не ми се занимава....Едно време ЦД-то ми струваше 1/4 от стойността на колата...а цялата система = колата, та знам какво е....


    Не искам от разни блаупунктове по 100лв. щото свирят Мп3 дискове, а аз искам да си ръгам флашката и ъпргейдвам всеки пък когато реша да си кача една песен. Качеството е излишно да се коментира. 130лв. за нео с Флаш няма да дам, по-добре 200лв. за нещо хубаво и пак стигаме до горните редове и защо няма.... Дисковете тотално съм ги отписал супер досадно е....

    Виждах някакво спасение от кабелажа в това Нео, но уви. Та пак ще продължавам да си карам с гсм-а и касетката

    П.П В предишното мнение исках да кажа, че има около 10тина такива преходника в Сф. Роял електроникс са вносители на тъндър, та може да видите лесно чрез гугъл къде има магазини, ако някой си търси
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  6. #21

    Default

    Правилно си се отказал от това китайче...
    Между другото тия модели по принцип дето флашката стърчи директно забита в самия плеър на мен ми селянеят здраво - хубаво с флашка, ма за какво трябва да стърчи от таблото..?
    Между другото ако имаш поне 200 лева за даване, драсни ми на ЛС да ти кажа за нещо дето ще е много подходящо за целта, за която го искаш...

  7. #22
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Абе аз бих дал и 200лв. ама знаейки, че колата спи пред блока и после ще трябва да събирам стъкла не ми се занимава....Едно време ЦД-то ми струваше 1/4 от стойността на колата...а цялата система = колата, та знам какво е....


    Не искам от разни блаупунктове по 100лв. щото свирят Мп3 дискове, а аз искам да си ръгам флашката и ъпргейдвам всеки пък когато реша да си кача една песен. Качеството е излишно да се коментира. 130лв. за нео с Флаш няма да дам, по-добре 200лв. за нещо хубаво и пак стигаме до горните редове и защо няма.... Дисковете тотално съм ги отписал супер досадно е....

    Виждах някакво спасение от кабелажа в това Нео, но уви. Та пак ще продължавам да си карам с гсм-а и касетката

    П.П В предишното мнение исках да кажа, че има около 10тина такива преходника в Сф. Роял електроникс са вносители на тъндър, та може да видите лесно чрез гугъл къде има магазини, ако някой си търси
    имаше един модел на блаупункт без никакво ЦД около тия пари. само със слот за ммс карта. забиваш едни 4гб и си свиркаш.
    точка

  8. #23
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Инквизитор мръсен!
    Можеше и за Кеноуд да кажеш нещо, та да е завършено изтезанието
    !
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #24
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    това какво е. пиеш един кен и хващаш гората
    като гледам, най на оферта сега е PIONEER DEH-2300UB . има си всичко, дизайна му е хубав и го има в 3 варианта на подсветката. а и цената му е добра.
    точка

  10. #25

    Default

    Здравейте. Аз ще пробвам това NEО, въпреки че съм много скептичен към възможностите му, но просто нямам пари за по-добър плеър, пък и като знам с какви колони е колата ми...
    Та, ако някой има желание, би ли обяснил как да го свържа. Колата ми е просто с някакви кабели, без буксички, а аз от електроника много не разбирам.
    Става дума за 18 годишен VW Vento...
    Надявам се в скоро време да го дам за скраб и да се снабдя и аз най-после с някоя хубава Алфа.
    Ако има нужда от някаква допълнителна информация, която мога да предоставя, кажете.

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    в някои магазини не ти важи гаранцията ако не е монтиран в сервиз. при положение че си със стърчащи кабели и не разбираш от електроника, определено ти препоръчвам монтажа да стане в сервиз.
    точка

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    в някои магазини не ти важи гаранцията ако не е монтиран в сервиз. при положение че си със стърчащи кабели и не разбираш от електроника, определено ти препоръчвам монтажа да стане в сервиз.
    Не ми пука особено за гаранцията. И всъщност, не е като да не разбирам от електроника, защото се занимавам с асемблация на компютри (сглобяване, поправка, непрофесионално, от както съм на 14 (сега съм на 18 ) и се справям отлично. Любимо хоби ми е. Нужна ми е просто малко насока. Благодаря.
    Last edited by Bobo18; 28-07-2011 at 14:25.

  13. #28
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами тогава обикновено имаш :
    4 двойки кабели за 4-те говорителя -значи 8 кабела
    1 захранване през бушон директно от акумулатора
    1 +12 волта след контакт
    1 -маса
    1 антена

    това е. трябва ти мултицет , схема на инсталацията на колата , поялник , изолирбанд и схема на конектора която я има самия плеър.
    точка

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    ами тогава обикновено имаш :
    4 двойки кабели за 4-те говорителя -значи 8 кабела
    1 захранване през бушон директно от акумулатора
    1 +12 волта след контакт
    1 -маса
    1 антена

    това е. трябва ти мултицет , схема на инсталацията на колата , поялник , изолирбанд и схема на конектора която я има самия плеър.
    Благодаря за информацията. А как да позная, кой кабелза говорителите е "-" и кой "+". Имам предвид, дали мога да определя кой кабел за какво само по цветове?

  15. #30
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo18 View Post
    Благодаря за информацията. А как да позная, кой кабелза говорителите е "-" и кой "+". Имам предвид, дали мога да определя кой кабел за какво само по цветове?
    Обикновено го пише на самото кабелче с дребен шрифт. Също ако имаш антена с усилвател или усилвател трябва да свържеш и още едно кабелче

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •