Results 1 to 14 of 14

Thread: Каква газова на 164 - 2.0 ТС - 8 клапана

  1. #1
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default Каква газова на 164 - 2.0 ТС - 8 клапана

    На фона на постоянно покачващите се цени на горивата и аз проучвам възможността да направя най-икономичната ми кола още по икономична. (така ще остават повече пари за бензин в шестаците)
    Та се интересувам от актуални цени на подходяща газова за 164-ката.
    Предимства и недостатъци с оглед на цената на ГИ и обикновенна газова с плочка. Предполагам с ГИ ще е по безпроблемна работата на колата, но дали предимствата на ГИ са повече за да го предпочета пред газова с плочка и дали в крайна сметка едно по безпроблемно експлоатиране на ГИ ще излезе в последствие по изгодно във времето - независимо от по-високия първоначален разход. Имайте впредвид че годишния пробег на 164 -ката ще ми е около 15 хиляди километра( от тях 60-70 % ще са градско каране в София)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  2. #2

    Default

    В този форум мога да изброя на пръсти кои са с ГИ на 8 клапанов двигател - повечето сме с обикновени
    Моето мнение е че няма смисъл на този мотор да се слага ГИ при положение че си работи много добре и с плочка а разхода колко да е висок, на мен ми дава 12 градско с климатик а съм падал и до 10,5. VFTI доколкото знам и той има подобен разход а като се има предвид че 164ката дори е по-лека не виждам какво те притеснява.
    а цените на лс към модератора на раздела
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Нищо не казвате - май ще ходя при Руби на Нишава. Говорих с няколко човека и за сега мисля нова газова (обикновенна) с 30 литра бутилка да сложа на 164-ката до месец -два. Искам качествена и хубава марка (не ги знам какви са де и как вървят цените им за нова - поне това споделете)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    ако слагаш обикновена газова ,с каквато бях аз имай на впредвид:тя гърми и ако си с пласмасов смукателен колектор грумне ли направо го пръска,ако си с метален няма проблем.макар че някой беше казал че е с пласмасов колектор ,но имал 4 кихалки на всеки смукател.роби предполагам ще те насочи към ГИ.ако искаш да питаш нещо друго пиши или може да се чуем по скайпа
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Взимаш си обикновена газова Ловато да речем, купуваш един смукателен колектор метален от 155, монтираш всичко и се возиш евтино без проблеми Рецептата е изпитана от колегата Souze (Явор) на неговата 164
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Като свърши отпускарския сезон ще се консултирам с Роби. Тя моята май е с метални колектори.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  7. #7
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Нищо не казвате - май ще ходя при Руби на Нишава. Говорих с няколко човека и за сега мисля нова газова (обикновенна) с 30 литра бутилка да сложа на 164-ката до месец -два. Искам качествена и хубава марка (не ги знам какви са де и как вървят цените им за нова - поне това споделете)
    Около 400лв са обикновените газови.
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  8. #8
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Abar7h View Post
    Около 400лв са обикновените газови.
    Аз обикновенна газова няма да сложа дори и на някои мноого стар Опел!!!
    Дори и всичко да е настроено и всичко да е на 6 пак няма гаранция ,че някои ден няма да кихне и да те остави на пътя (с цъфнал колектор или отворен дебитомер или блокирало моторче за ниските обороти и тн и тн) А даже и всичко да е наред ,с тая плочка ще се спъне на бензин във високите обороти!
    Обикновената газова за мен си е за карбураторни коли...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #9

    Default

    Съгласен. "Обикновената" газова е проектирана за двигатели с карбуратори или моно инжекции... Монтажа и на друг мотор според мен не е правилно да се прави...

  10. #10
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    А газов инжекцион колко ще ми излезе? Иначе аз говорих с хора каращи 164-ки на газ с обикновенна газова и има такива минали по 150 хил км , а гледам и 155-ци има доста с 2.0 - 8 кл с обикновенна газова.
    Та пак остава чуденката поставена в началото на темата.
    Щото то хубаво ГИ , ама като излезе на цената на колата - от друга страна пък ГИ може да се премести и на следваща кола и по лесно да се продаде, докато обикновенната вече е морално остаряла като технология.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #11

    Default

    Около 1300 ще ти излезне читавия ГИ като например симгаз или ланди ренцо според мен на този мотор няма смисъл от такава уредба но всеки си преценява сам
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #12
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    аз на моята съм и навъртял 140 хил. и си работеше до последно,като се има впредвид ,че газовата незнам преди това на колко хиляди е била.беше ловато.за цена на ГИ най-добре щете ориентира Роби в стрелбище .той слага български ГИ
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  13. #13
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Ами замислям се за по ефтин ГИ - например тези българските.(а щом и Роби ги монтира още по добре)

    Не съм мислил за газова , та не съм запознат (скоро се замислих) Имам достатъчно коли за да си позволя една за ежедневна с газчица. (така ще мога да карам повече другите от икономият по задръстванията , като карам на газ)
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by BatVas View Post
    Ами замислям се за по ефтин ГИ - например тези българските.(а щом и Роби ги монтира още по добре)

    Не съм мислил за газова , та не съм запознат (скоро се замислих) Имам достатъчно коли за да си позволя една за ежедневна с газчица. (така ще мога да карам повече другите от икономият по задръстванията , като карам на газ)
    Слагай един български ГИ при Роби, не го мисли. До сега да си избил парахода щом е ежедневка...
    Last edited by Доко; 26-07-2011 at 22:03.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •