Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Предпазни лайстни за вратите

  1. #1
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default Предпазни лайстни за вратите

    Колеги, някой може ли да ми хаже откъде бих могъл да си купя, предпазна гумена/пластична лайстна, която се поставя на ръбовете на вратите? Намирам по магазините някакви класически, стандартни гумени буфери, които не мога и да си помисля да ги сложа на алфата, че ще започне да изглежда като селски соц москвич. Гледал съм на други алфи едни много фини лайстни, които се нанизват по цялото протежение на страничния ръб на вратат и седят много дискретно, но никъде не съм виждал по магазините такива. Ако някой има някаква идея, какво може да се приспособи, ще съм му много благодарен.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  2. #2

    Default

    Каквото и да сложиш,няма ли да изглежда пак като москвич с котешки очи???
    Колкото и дискретно да седи пак нарушаваш линията.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Извинявай колега, ама явно си нямаш на идея за какво говоря. Може и аз да не съм го обяснил много добре. Ще се постаря да снимам някъде, ако видя така сложени. Те са общо взето около 4 -5 мм и са отгоре до долу по целия страничен ръб. Нанизват се подобно на гумено улътнение. Когато колата ти е тъмна или пък черна (а моята е такава), трудно се забелязват.
    Last edited by AlfaMan; 20-07-2011 at 13:59.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #4
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Извинявай колега, ама явно си нямаш на идея за какво говоря. Може и аз да не съм го обяснил много добре. Ще се постаря да снимам някъде, ако видя така сложени. Те са общо взето около 4 -5 мм и са отгоре до долу по целия страничен ръб. Нанизват се подобно на гумено улътнение. Когато колата ти е тъмна или пък черна (а моята е такава), трудно се забелязват.
    Предполагам говориш за ето такива предпазители. Разпитай по разните магазинчета за авто аксесоари.
    Те обаче не те предпазват от чуждите отворени врати, а само когато ти отваряш непредпазливо своята врата.
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  5. #5

    Default

    Напротив знам за какво говориш
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Предполагам говориш за ето такива предпазители. Разпитай по разните магазинчета за авто аксесоари.
    Те обаче не те предпазват от чуждите отворени врати, а само когато ти отваряш непредпазливо своята врата.
    Мерси колега за снимката, точно за тях става дума. Знам, че не ме пазят от други, ама поне пазят от небрежността на своите хораа. Започнал съм да обикалям и дано някъде да имам късмет, че до сега само на камък удрям.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  7. #7
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Аз моите си ги взех от практикер - струваха 7-8 лева двете. Вътре в тях имат подлепка и стоят много здраво закрепени. Ако решиш да ги махаш лепилото си остава по тях а не по вратата. С тях съм вече почти 2 години и никакви ядове. Наистина много помагат

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Аз си поръчах Scotchguard 3M от сайта им и дойде след 3 седмици. Още не съм го залепил защото мисля първо да пастирам вратите. Мисля, че това е най-интелегентното решение. Малко е скъпичко обаче... Може да се лепне и по протежение на вратите на най-изпъкналата част за да пази от удар. Уникален продукт е.

  9. #9
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    В автоманията на Бул. България пресечката с Гоце делчевима за 1.5м платих 5 кинта и на гтв-то заспа като заводско

  10. #10
    Запален алфист vladeto_'s Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Rouse
    Posts
    377

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Аз си поръчах Scotchguard 3M от сайта им и дойде след 3 седмици. Още не съм го залепил защото мисля първо да пастирам вратите. Мисля, че това е най-интелегентното решение. Малко е скъпичко обаче... Може да се лепне и по протежение на вратите на най-изпъкналата част за да пази от удар. Уникален продукт е.

    колко скъпо и от къде?
    Alfa Romeo 1.4 TS 146 Junior
    Alfa 147 1.6 TS Remapped by OEM
    Alfa Romeo GT 1.8 TS
    Yamaha R6

  11. #11
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Мерси колеги. Днес ще се поразходя до споменатите места и ще видя какво има
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Моята дойде от Италия с тях.Стоят много дискретно и вършат хубава работа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    И аз вече се сдобих с такива и даже ги поставих. Вззех ги от "автомания" на бул. България и бул. Гоце Делчев, че ми е на път. То да ми били под носа, ама като не знае човек от коя трънка може да изскочи заек.... Там ги продават на метър - 2лв. Има черни сребристи и карбон.
    Благодаря на всички отзовали се колеги.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14
    Владо с Алфата oTBpaTuTko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    33
    Posts
    340

    Default

    AlfaMan, да ми пратиш и на мен 2метра ли? То с доставката ще ми излезе тройно, ама и аз търсих по тунинг магазините и няма такива неща. Мен колата ми е сребриста, повече ще й ходи сребристи нали?! На 156-цата имам, но на 147цата нямам а е многооо полезно това нещо, така няма да викам на жена ми повече. ;]
    Alfa Romeo 147 1.8 Една сбъдната мечта!
    146 1.4 - Темпераментната друсалинда
    Fiat Punto 1.2 - Сефтака

  15. #15
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    И аз вече се сдобих с такива и даже ги поставих. Вззех ги от "автомания" на бул. България и бул. Гоце Делчев, че ми е на път. То да ми били под носа, ама като не знае човек от коя трънка може да изскочи заек.... Там ги продават на метър - 2лв. Има черни сребристи и карбон.
    Благодаря на всички отзовали се колеги.
    Моля моля
    Да знаеш, че можеш да ги понагрееш със запалка ако не ляга някъде идеално
    Радвам се че помогнах и честито

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •