Results 1 to 12 of 12

Thread: Проблем 145жтд

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default Проблем 145жтд

    Колеги имам 2 проблема с алфата. Преди около месец валеше голям дъжд и имаше една локва, колебаех се дали да мина понеже всички пред мене минава без проблем..минах обаче коквата се оказа много дълбока и както си карам колата угасна и до там. Водата беше толкова много че не можех да отворя вратата и купето се наводни. Оказа се воден удар и следователно изкривена биела. Закарах я на ремонт и след 1 седмица всичко беше ОК и все още си е с 2 изключения. Да мина към въпроса с проблемите:
    1. Преди да стане аварията съм вдигал с нея 200км в час вчера я настъпвам и като стигнах 190 км спря да върви не можеше да вдигне 1км повече и го разбирам че помпата спира да подава гориво на 190 км ЗАЩО?..след като преди съм вдигал 200 и то не веднъж
    2. Имам чувстото че харчи повече от нормалното гориво (преди аварията поне беше по нисък разхода) Не мога да кажа точни цифри за сегашния разход , но със сигурност е по висок от преди месец..тогава да е бил извън градско 4.5-5 със 90-110 км и 7.2-7.5градско каране...

    Ако някой знае нещо по двата въпроса ще съм благодарен да се отзове..Мислите ли че решението на двата въпроса е в повреден или направо умрял Дебитомер!? Понеже така се беше наводнил мотора че излезе адски много вода като едно от мястото беше точно тръбата от въздушния филтър(включително и той) до двигателя което значеше и че е минала вода през дебитомера и от там да се повиши разхода понеже компютъра да не получава информация за достатъчно вкаран въздух в мотора и да иска повече нафта а относно вървежа не мога да си обесня защо, но чух че пак можело да е от Дебитомера
    Благодаря ви. Поздрави

  2. #2
    ТрудноДизел acko88's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    1,969

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Колеги имам 2 проблема с алфата. Преди около месец валеше голям дъжд и имаше една локва, колебаех се дали да мина понеже всички пред мене минава без проблем..минах обаче коквата се оказа много дълбока и както си карам колата угасна и до там. Водата беше толкова много че не можех да отворя вратата и купето се наводни. Оказа се воден удар и следователно изкривена биела. Закарах я на ремонт и след 1 седмица всичко беше ОК и все още си е с 2 изключения. Да мина към въпроса с проблемите:
    1. Преди да стане аварията съм вдигал с нея 200км в час вчера я настъпвам и като стигнах 190 км спря да върви не можеше да вдигне 1км повече и го разбирам че помпата спира да подава гориво на 190 км ЗАЩО?..след като преди съм вдигал 200 и то не веднъж
    2. Имам чувстото че харчи повече от нормалното гориво (преди аварията поне беше по нисък разхода) Не мога да кажа точни цифри за сегашния разход , но със сигурност е по висок от преди месец..тогава да е бил извън градско 4.5-5 със 90-110 км и 7.2-7.5градско каране...

    Ако някой знае нещо по двата въпроса ще съм благодарен да се отзове..Мислите ли че решението на двата въпроса е в повреден или направо умрял Дебитомер!? Понеже така се беше наводнил мотора че излезе адски много вода като едно от мястото беше точно тръбата от въздушния филтър(включително и той) до двигателя което значеше и че е минала вода през дебитомера и от там да се повиши разхода понеже компютъра да не получава информация за достатъчно вкаран въздух в мотора и да иска повече нафта а относно вървежа не мога да си обесня защо, но чух че пак можело да е от Дебитомера
    Благодаря ви. Поздрави
    След като си минал през локвата,водата е минала през въздухопродите,има вероятност да се е замърсил дебитомера или по лошото да се е развалил тотално.Свали го и го изчисти,ако няма промяна я закарай да я закачат на диагностика.
    Alfa Romeo 146 2.4JTD '00 230hp
    Alfa Romeo 166 2.4JTD 175hp FL '04 - на части
    Mercedes Benz ML270 CDI FL '03
    Mercedes Benz A170 CDI FL '01
    Yamaha FZ1 Fazer 150hp '08

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Ами да мисля да го закарам и да го изчистят..надявам се да не е умрял но на какво се дължи това че на 190 спира да върви колата...

  4. #4

  5. #5
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    На 1.9 JTD максималната скорост е 185 км/ч и технически погледнато няма как да вдигнеш повече.А иначе на километража може и 300 да си развивал преди той си има определено отклонение в някакви норми.С две думи не се притеснявай пак си върви колата като преди.Обаче не е препоръчително да е караш с 200 особенно след воден удар.
    Last edited by zaryto; 18-07-2011 at 20:23.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #6

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Казаха ти вече, че трябва да видиш дебитомера. Напълно възможно е да е от него, макар че силно се съмнявам да ти е ускорявала след 190, освен ако не си карал по баир надолу

    Иначе трябва ли наистина да постваш линкове, вместо обинковен текст?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8

  9. #9
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 21:27.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Пробвай първо с дебитомера, както те бяха посъветвали колегите. Не те кръщаваме, но 1.9 жтд при 145/6 определено не му е силата след 190 км/ч. Освен ако не е имала интервенции по мотора, които само с чип пак трудно биха дали подобни резултати.
    Пиши как е след почистването на дебитомера. Само имаш предвид, че понякога почистване не помага, а се налага смяна с нов.
    Температурата минава ли над 90 градуса, когато я караш с такава скорост? Защото може и компютъраът да реже мощност, ако колата тръгва да прегрява.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

  12. #12
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Ванкич, ти сега за 10 км/ч ли ще го правиш на въпрос. Карай си и си свиркай.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •