Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

  1. #1

    Default БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

    ПОМОЩ От 2 дни имам следния проблем. Запалвам на безин (както винаги) колата си загрява и превключвам на ГАЗ , и не се случва нищо. Бутона има индикация за количеството което почва да мига хаотично и след секунда две колата гасне. Когато е на автоматичен режим и мина необходимите обороти само ми премигва и отново продължава да работи на безин. Спирам гася двигателя , превключвам на ГАЗ и запалвам и няма проблем . Какви са причините за тези аномалии?
    Газовата е BRC (не е за инжекцион) има си всичката електроника , кихалки и клапи .До сега не съм имал проблеми с нея !!!

    Колега темата ти е за газовия раздел ! Местя я
    Обороти му е майката...

  2. #2
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default Re: БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

    Quote Originally Posted by ivoshaklev
    ПОМОЩ От 2 дни имам следния проблем. Запалвам на безин (както винаги) колата си загрява и превключвам на ГАЗ , и не се случва нищо. Бутона има индикация за количеството което почва да мига хаотично и след секунда две колата гасне. Когато е на автоматичен режим и мина необходимите обороти само ми премигва и отново продължава да работи на безин. Спирам гася двигателя , превключвам на ГАЗ и запалвам и няма проблем . Какви са причините за тези аномалии?
    Газовата е BRC (не е за инжекцион) има си всичката електроника , кихалки и клапи .До сега не съм имал проблеми с нея !!!

    Колега темата ти е за газовия раздел ! Местя я
    Проблема по-скоро идва от ключа за превключване
    Отиди при газаджия и да подмени (само пробно) ключа. Отзад е на букса, така че няма да е много трудно И ако се окаже от него си го купуваш и решаваш проблема

  3. #3
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва?
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  4. #4
    Запален алфист ZoE23's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Plovdiv
    Posts
    433

    Default

    Quote Originally Posted by manolito
    Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва?
    Може да ти обръща на гас при определена температура на маслото Ноо в такъв случай не е логично да е толкова бърЗо
    Grande Punto 1.9 Sporт
    98 Alfa 145 1.6 16V TS-bivshata

  5. #5
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by manolito
    Здравейте! И аз искам да попитам нещо , да не пускам нова тема. Моята газова уредба е същата , ключът мисля че е изправен но не е настроен кога да превключва. Като запаля , пали на бензин но веднага обръща на газ, а не на 2500-3000об. Някой знае ли как се настройва?
    Има потенциометър за настройка
    Намира се отдолу или отзад на ключа
    Явно твоят е намален на минимални обороти и затова запалвайки веднага превключва. Настрой си го на около 2000 - 2200 оборота

  6. #6
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Много благодаря , ще го потърся утре :P :P :P
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  7. #7
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Оказа се че моят ключ няма никаде потенциометър. Разглобих го , вътре има само един бутон и два светодиода! Проследих по надоло и открих кутийката с електрониката , но и на нея има един малък бутон надписан -programing auto . Натиснах го и взеха да мигат светодиодите... Мисля че промених нещо , но ще видя като покарам ден -два. Ако някой е в имал такава газова да каже как се програмира. Ще черпя!
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    varna
    Posts
    45

    Default БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

    хорааааа!помагайте имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова
    skoda 105L -> metaleks
    Fiat uno -> metaleks
    Golf-1 1.8 115hp-prodaden ->Metaleks
    Golf-1 Cabriolet-prodaden s pe4alba
    Peugeot 205 -njama go ve4e
    alfa 146 1.4 16vTS '97 6te vidim do koga!

  9. #9
    166 Driver manolito's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    гр.Русе
    Age
    52
    Posts
    343

    Default

    Колега ,може да пищи ако ти е за смяна филтърчето на газта. Поне за моята така ми казаха ,че ще пищи но дали ще обръща на газ не зная защото още не съм стигал до смяна на това филтърче.
    Alfa 164 2.0TS Super -ex. Alfa 145 1,6 Boxer- ex.Alfa 155 2.5 V6 - ex.Alfa 156 2.5 V6 24V - ex.
    Alfa 164 2.0 TS Super - ex.
    Alfa 166 2.4 JTD 2003г.

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default Re: БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

    Quote Originally Posted by krasio ss
    хорааааа!помагайте имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова
    И на мене ми го направи един два пъти тоя номер, направо забива предницата все едно няма газ и пищи ама се оправи сама. Във всеки случай ще сменя филтърчето, както писа колегата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Re: БЕНЗИН-ГАЗ, ПРОБЛЕМ ПРИ ПРЕВКЛЮЧВАНЕ !!!

    Quote Originally Posted by isoiso
    Quote Originally Posted by krasio ss
    хорааааа!помагайте имам алфа 146 с газов инжекцион ланди ренцо.до тук добре!днес обаче както си карам започна нещо да пищи,гледам-индикацията на газта в бутилката казва,че е празна(а е пълна 100%)и не прежклучва на бенз.гася-паля-оправя се за малко и пак същото. някой да даде акъл,че аз нямам толкова
    И на мене ми го направи един два пъти тоя номер, направо забива предницата все едно няма газ и пищи ама се оправи сама. Във всеки случай ще сменя филтърчето, както писа колегата.
    Колега, най-напред смени газостанцията и виж има ли промяна! После си смени и филтрите, не забравяй, че освен външния има и малко филтърче в изравнителя/изпарителя/. Успех!!!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  12. #12
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Днес ходих при газаджиите и на филтърчето му няма нищо. Добре щото не било никак евтино. Междувременно колата забрави за тоя проблем сама Явно от дългото стоене в сервиза малко е хванала паяжини, но вече влезе в ритъм.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    varna
    Posts
    45

    Default

    Урааааааааааааа спестих лев за диагностика и тем подобни обирджийски истории(имам лошо мнение за автомонтерите,нищо лично!)след като всички газаджии ме пратиха при един и същ,а той не ми обърна внимание,запретнах ръкави :P и какво се оказа-една хлабава гейка ->не прави маса наедно вакуумно реле -> нема гас.стегнахме,изолирахме и готово(а ми говорят за софтуерен проблем )
    skoda 105L -> metaleks
    Fiat uno -> metaleks
    Golf-1 1.8 115hp-prodaden ->Metaleks
    Golf-1 Cabriolet-prodaden s pe4alba
    Peugeot 205 -njama go ve4e
    alfa 146 1.4 16vTS '97 6te vidim do koga!

  14. #14

    Default

    Здравейте !!!Някой знае ли как мога да пробвам един такъв автоматичен превключвач дали работи?Проблема е следния:колата не може въобще да запали,ток си има на свещите,но мисля че помпата неработи понеже не се чува
    Пробвах да извадя "захранващия" с гориво маркуч и да видя дали подава бензин ама е нещо много клеясал и ме е страх да не го скъсам При положение,че помпата не работи (поради една или друга причина) не би ли следвало колата автоматично да превключи на газ?
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Varna Bg
    Posts
    16

    Default

    каква е колата колега и каква марка е уредбата
    antoan

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •