Results 1 to 13 of 13

Thread: Имам спешен проблем с "патрона" (конт. ключ)???

  1. #1

    Default Имам спешен проблем с "патрона" (конт. ключ)???

    Та , спря да се върти ключа напред , само назад ... габарити. Стана изведнъж , не съм усетил заяждане или нещо такова до сега , но пък и аз съм я карал няколко пъти тази кола.
    Това се случи без да е бил заключен волана (ако това има значение) , заключи се след това , аз го завъртях.

    Опитах се да поразглобя това-онова , по точно да извадя този "патрон" , но не успях .

    Как се сваля това "чудо"???

    Моля , ако някой е имал този проблем , да сподели , защото колата ми "мизерства" на Ц.Гара и утре трябва да направя нещо по въпроса???
    Last edited by 12345; 10-12-2010 at 00:40.

  2. #2
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Нещо такова, може би:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48374
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by TRENDi View Post
    Нещо такова, може би:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48374

    Да , има общо...но оставам с впечетление че колегите , писали в тази тема са имали проблеми с клемореда (който и аз извадих и май и аз ще имам проблем с него) а при мен може да се нарече образно : "блокирала ключалка".

  4. #4

    Default

    И сега кво?

  5. #5

    Default

    Ключар. Нямаш много опции, освен ако не решиш сам да си поправиш патрона ил ине успееш да го раздвижиш в ВД-40

  6. #6
    хаймана starata alfa's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София/London Uk
    Age
    44
    Posts
    587

    Default

    от ключар знам че раздвижването става с графитна прах,спрея помага,но и ВРЕДИ
    алфа ромео 156 1.8 тс -на части
    алфа ромео 164 2.0тс -на части
    нисан примера п10 1,6 16в хечбек

  7. #7
    започва да се пристрастява leo's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    40

    Default

    Да не би да има проблем със самия ключ?
    Аз имам такъв проблем с ключ-дубликат. Като сложа оригинален ключ, се върти сякаш никога не е имало проблем
    Но не ми се занимава да търся причината.
    Успех!
    Only the best is good enough!
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v '03
    ex: Alfa Romeo 146ti '99

  8. #8

    Default

    Привет колега,
    проблема вероятно е в секрета на патрона. Възмжно е да е блокирала някоя от пластините, и това да е причината да не върти. Другия вариант е да е прекалено износен и сега просто да му е дошло времето. Ако успееш с WD-40 да го раздвижиш, веднага трябва да се отремонтира. След като напръскаш със спрея, раздвижи ключа напред назад, разклати го, като въртиш в посока на палене. Волана също трябва леко да го завъртиш, да не е под напрежение ако се е заключил.
    Ако не успееш, имаш ЛС.
    Last edited by Alexius; 11-12-2010 at 15:37.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  9. #9
    Запален алфист snaiperisto's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Age
    50
    Posts
    227

    Default

    Такаа , проблема беше в конзолата , нещо и в системата за заключване на волана , тя беше блокирала патрона...или нещо такова.

    Докарах един ключар от ул. "Симеон" (не уточнявам номера) , от едно доста прилично ключарско ателие , той свали конзолата с което естествено разблокира волана , запалихме колата с клемореда , закарахме я пред ателието и ремонтираха конзолата.

    Нямам намерение да възхвалявам "майсторите" , както е общоприето във форумите , но държа да кажа че за тази работа ми взеха 30 (тридесет) лв. , не че съм безкрайно щастлив че съм ги дал , но цената ми се видя "човешка" , в сравнение с тези на "АЛЧНИТЕ БОКЛУЦИ" които ми искаха : "80-90лв. ако го оправя на място и не се наложи някакъв ремонт , а ако се наложи...нагоре" и тези които казаха: "20лв. за да дойда и ще видиме...но няма да е по-малко от 80-100лв.".

    Та така.

  10. #10

    Default

    Радвам се, че си се оправил.
    Добре, че си попаднал на колегите от Симеон, а не на някои кожодери, благодарение на които народа като си представи, че има нужда от ключарска помощ и му настръхват косите.

    Alfa 156 SW 2.4 JTD 140 hp

  11. #11
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Дайте моля координати на тези от "Симеон" хем ми е близо...При мен проблема е, че като дам на контакт и после изключа всичко си е нормално.Като запаля обаче и искам да изгася ключа не се връща.Трябва стабилно мърдане и напъване докато изключи.Днес последния път една минута се мъчех да изгася колата
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  12. #12
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Quote Originally Posted by StanG View Post
    Дайте моля координати на тези от "Симеон" хем ми е близо...При мен проблема е, че като дам на контакт и после изключа всичко си е нормално.Като запаля обаче и искам да изгася ключа не се връща.Трябва стабилно мърдане и напъване докато изключи.Днес последния път една минута се мъчех да изгася колата
    Пръсна ли ВД40 ? за всеки случай.

  13. #13
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Ами не съм, ще пръсна.Но по-скоро усещането е за нещо разместено или счупено, отколкото клеясало
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •