Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 80

Thread: ТО масла-филтри за 159/Brera

  1. #31
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Да ,ама поне да беше само това ,при мен също се чува от както имам колата,но не съм обръщатал такова внимание и все си мислех че нещо от багажника,но тука напоследък карах бавно и се помъчих да установя от къде какво и реших че е нещо по окачването,но явно не е..
    Имайте предвид че 159 страда от задни биалетки,но се хващат много трудно,хубавото е че са евтини-30 лв.,аз сменях точно задна дясна,и на още 2 коли сме сменяли в сервиза точно задна дясна
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Имайте предвид че 159 страда от задни биалетки,но се хващат много трудно,хубавото е че са евтини-30 лв.,аз сменях точно задна дясна,и на още 2 коли сме сменяли в сервиза точно задна дясна
    Аз точно към тях бях се насочил,защото имам спомен че ти беше сменял биалетка и ще ги погледна по принцип.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Аз също го имах това почувкване отзад при неравности, когато я взех моята. Естествено ме изкраваше от равновесие. Какво ли не ровехме, накрая Вихрен от сервиза във Варна вика я дай да седна на задната дясна седалка и оп не се чуваше. Оттам позатворихме по плътно падащите седалки и се оправи. Оттогава не съм го усещал това потропване. Така, че проверете и това.

    2.4JTDm

  4. #34

    Default

    моите седалки не са от падащите... :/

  5. #35
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Това потропване отзад/дясно е една от поредните общи "мистерии". И аз го имам това, макар и при мен да е по-скоро скърцане/тропане. Скъсах си *ъза да го открия, голяма схема. В "алфаоунър" гледам има не една тема за това. При мен се оказа комбинация от нужда от лубрикация на някои точки по купето и триещи се един в друг полистиренови елементи около резервната гума.
    П.С. Вече 3 дни съм без любовницата, защото отказа да спира Както си карам и взе да решава да спира на следващия светофар. Самодиагностиката ми след оглед на всичко(голяма гледка за околните беше да лежа под колата на бул. "Мария Луиза") беше гнусен проблем на хидравличната система-особено когато видях странния цвят на спирачната течност с черни малки отенъци... Та опасенията ми за главен спирачен цилиндър/спирачна помпа не са потвърдени още от сервиза(голямо чакане). И лееко ми е странничко да имам подобен проблем толкова рано...

  6. #36
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Егати и схемата направо ме изненадахте с тези мистериозни потропвания и поскърцвания в 159.
    А аз си мислех,че само в 155 скърцат и потропват разни влудяващи неща и само аз им се дразня.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #37
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Вече не му обръщам внимание, Босе-то на 30 и всичко млъква. А проблема с огледалото, за който питах, го оправих, просто го натиснах в обратна посока, нещо глухо изщрака и вече не се клати.
    Сашо- съчувствам ти искрено, ама то Алфа, винаги може да ти скрои някой номер.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Оф и аз съм без кола от няколко дни. Някакъв шум при натискане на съединителя. Чакам сега да установят какво точно е.

    2.4JTDm

  9. #39
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Вече не му обръщам внимание, Босе-то на 30 и всичко млъква. А проблема с огледалото, за който питах, го оправих, просто го натиснах в обратна посока, нещо глухо изщрака и вече не се клати.
    Сашо- съчувствам ти искрено, ама то Алфа, винаги може да ти скрои някой номер.
    Благодаря за съчувствието, наистина много ми липсва хубавицата Карам няколко дни едно Браво и нямам търпение да си докопам пак колицата! Хубавото е, че усетих, че не спира когато отбивах в страни, на улица в града. И веднага с 50км/ч до сервиза. Стана много изведнъж, не ми се иска да мисля да ми се случи на 300 км извън града примерно. А за "Боус"-а и аз така правя, даже съм го оставил на автомат, да се увеличава само с увеличаване на скоростта

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by me_to_u View Post
    Благодаря за съчувствието, наистина много ми липсва хубавицата Карам няколко дни едно Браво и нямам търпение да си докопам пак колицата! Хубавото е, че усетих, че не спира когато отбивах в страни, на улица в града. И веднага с 50км/ч до сервиза. Стана много изведнъж, не ми се иска да мисля да ми се случи на 300 км извън града примерно. А за "Боус"-а и аз така правя, даже съм го оставил на автомат, да се увеличава само с увеличаване на скоростта
    Неприятно колега,наистина интересно от къде може да е проблема,но видях колата ти пред фирмения сервиз във Варна явно поради тази причина.
    Аз по същия начин не обръщам внимание на това леко потропане отзад във дясно BOSE на 30 и си свиркам,но при мен има друга мистерия и то не дреболия със която се борих 2-пъти без резултат и сега и аз ще карам колата във фирмения сервиз.

    Типично за марката главоболия и мистерий колкото си искаш,дори и при сравнително нови автомобили,то май това им е чара на тея коли,но не всеки издържа на капризите им..!
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  11. #41
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Казаха ми диагнозата преди малко. Съединител и маховик. Бая цифра е.

    2.4JTDm

  12. #42
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Аман вече. А някой беше писал, че щели да бъдат класики след 10-20 години, ако преди това не ги фърлят от вълнолома.
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    121

    Default

    Някой има ли идея какви пари трябва да дойде един маховик? Че още гледам на стерео след чутото, на какви пари ще дойде от Италия. И има ли заместители?

    2.4JTDm

  14. #44
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Казаха ми диагнозата преди малко. Съединител и маховик. Бая цифра е.
    Съжалявам да го чуя...Още един често срещан проблем при модела.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...ch-issues.html

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...wheel-35k.html

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by antonyonkov View Post
    Казаха ми диагнозата преди малко. Съединител и маховик. Бая цифра е.
    Тази есен май през сервиза ще минат почти всички,и то за Не малки ремонти...........Баси и колите честно..!
    Last edited by dilian alfa gtv; 22-08-2011 at 21:38.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •