Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 80

Thread: ТО масла-филтри за 159/Brera

  1. #16

    Default

    Ето един съветник за масла. Тези всичките са за 159, само вкарвате двигателя и трябва да излезнат подходящи масла.

  2. #17
    Запален алфист simich's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Македонија, Скопје - Делчево
    Posts
    104

    Default

    1.околу 10000 км. на смяна планирам да биде, макар до сега сам го сменил 3пати, двапати е ставено 5W 40, i и сега на 17000км си ставих 5W 30.
    2.Selenia WR 5w30 P.E. (купих го од Солун за 22.5ЕУ - 2L)
    3.Маслен и въздушен с маслото,горивния још не ми сменен, имам 17000км и ми рекоа дека ше го сменат на 30000км, поленовия 1 път в годината.
    4.Филтрите незнам која марка са (мисла че стават само оригиналните, имам гаранционо до февруари 2012, после ше ја мисла каква марка да бидат)
    Поздрави!
    Last edited by simich; 18-07-2011 at 13:19.
    AR 145 1.4TS ex
    AR 159 JTDm ex
    AR 145 QV

  3. #18

    Default

    На какъв интервал сменяте хидравлична и спирачна течност,че ще обслужвам колата и се замислям нещо и за тях.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    На какъв интервал сменяте хидравлична и спирачна течност,че ще обслужвам колата и се замислям нещо и за тях.
    Да ти кажа,мойте още не се сменяни,за хидравликата е ясно че ще е наесен,като рециклирам рейката,но за спирачната трябва да помисля и аз
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да ти кажа,мойте още не се сменяни,за хидравликата е ясно че ще е наесен,като рециклирам рейката,но за спирачната трябва да помисля и аз
    Мойте също не са сменяни 3год и 75х км и затова се замислям и без това ще сменям масла/филтри,също и за антифриза се чудя и него да го сменя срещу зимата.

    Моята рейка още не мръднала поне не съм усетил такива симптоми от описаните тук във раздела,но кажи на кратко и ясно ако може на Л.С за това което се усеща при теб и се налага да я рециклираш,защото имам един друг проблем но не е свързан със нея според мен.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by dilian alfa gtv View Post
    Мойте също не са сменяни 3год и 75х км и затова се замислям и без това ще сменям масла/филтри,също и за антифриза се чудя и него да го сменя срещу зимата.

    Моята рейка още не мръднала поне не съм усетил такива симптоми от описаните тук във раздела,но кажи на кратко и ясно ако може на Л.С за това което се усеща при теб и се налага да я рециклираш,защото имам един друг проблем но не е свързан със нея според мен.
    Аз си знам отдавна че е за рециклиране,просто е разбит дългия прът,даже знам защо се разбива,и мисля да пдобря нещо в тази насока,да видим дали ще има резултат иначе има симптоми,като съвсем леко почукване при преминаване през неравности
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22

    Default

    и при мен го има това. Освен това има и много странно тропане отзад от дясно.

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    и при мен го има това. Освен това има и много странно тропане отзад от дясно.
    и аз я имам тая красота обаче не е от окачването определено, някъде във вратата или багажника е на мойта

    едно глухо тропане при по-ситни неравности - подозирам че е от заключващите механизми на десните врати, които благодарение на хора свикнали с трудно затварящи се врати са на сол...

  9. #24

    Default

    Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!
    Споко ще става все по-зле,зимата е направо влудяващо,аз вече почти 2 години немога да го открия,какво ли не съм разглобявал-врати,колонки,багажник,настройка брави, друго не се сещам
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    Мда, преглед на окачването показа, че не е от там проблема. Слухтях и рових като идиот един ден и не мога да разбера от къде е. ПОДЛУДЯВА ме този звук!
    с вратите са се осрали, убеден съм, че са с половин или един милиметър по-тесни отколкото трябва и съответно хлоптят в уплътненията си, от там и се опъва повече заключващия меганизъм и става пастет работата

    досега съм си разглабял/отварял 3 пъти шофьорската врата, защото се разкача нещо вътре и почва да ми трака

    последния път 1 болт се беше развил и беше паднал във основата на врата , като втория болт, който държеше същата част почти се беше развил

    като резултат от това при всяка леко по-рязка промяна на посоката или по-бързо тръгване/спиране се чуваше едно чаткане, което ме изкарваше от равновесие направo :X


    също като с капака на седана - има изместване от около 2-3 мм

    ако се не се натисне до долу плътно фаровете се разминават.

    от друга страна ако се затвори плътно до долу линията над фаровете и горната линия на капака се разминават...

    абе въобще много грозна грешка...
    Last edited by Stoyan Georgiev; 18-08-2011 at 12:36.

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Споко ще става все по-зле,зимата е направо влудяващо,аз вече почти 2 години немога да го открия,какво ли не съм разглобявал-врати,колонки,багажник,настройка брави, друго не се сещам
    При мен също го има това почукване отзад във дясно при малки неравности много е дразнещо,но симтоми от към рейката още няма да не чува дявола.
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

  13. #28
    започва да се пристрастява Красимир's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Бургас-Айтос
    Posts
    42

    Default

    И при мен също го има това почукване отзад във дясно .За три години не се е променило

  14. #29

    Default

    еми заеби, значи всички сме прецакани

    мистерията на 159

  15. #30

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    еми заеби, значи всички сме прецакани

    мистерията на 159
    Да ,ама поне да беше само това ,при мен също се чува от както имам колата,но не съм обръщатал такова внимание и все си мислех че нещо от багажника,но тука напоследък карах бавно и се помъчих да установя от къде какво и реших че е нещо по окачването,но явно не е..
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •